İçeriğe Yönlendir

C-Max Silecek Suyu Doldururken...

İlhan Gülcan

Recommended Posts

Olgaç Öcek

:unsure2:  :shok:  :i-ih: Radyatör olmasın o  ;)

aynen aynen :biggrin:  :D

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

peki karbiratör suyu koyma yerini tarif edebilirmisiniz arkadaşlar?

Üstünkörü bakındım ama bulamadım...

Kullanma kılavuzuna göre en solda, en içteki kapak..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Birşey olmaz, yağmurlu havada zaten su sıçraması olur, o kadar suyla bozulan alternetör zaten tırttır, bu alet suya gömülsede çıktıktan sonra sonra suyu atar, biraz şarj lambası yandıktan sonra söner, siz hiç pikap falan kullanmadınız sanırım :)  dizel suya karşı buji derdi olmadığından daha dayanıklıdır ayrıca, bende defalarca yıkadım, taunusumuzu her yıkmada 86 dan beri yıkıyordum, sıfır sorunla bugünlere geldi, düzgün yıkamayla birşey olmaz, oluyorsada soketler falan tam otormamış yada tabancayı dibine kadar sokarak su tutuyorsanız sorun olur belki, ayrıca servistede şakır şakır yıkıyorlar bu arada.

Taunus'un konusu neden yok forumda? Görmek isterük.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Berk Şahin

Motoru tazyikli suyla yıkarsanız sorun olabilir... ama motor kir sökücü sprey ile kiri akıtıp sonra hortum ile duruladınız mı hiç bir sorun oluşmaz... tecrübe ile sabittir...

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

mazotla yıkatın bişey olmaz

mazotla yıkatınca sonrasında uzeri toz pislik olur kanımca mazotta yağ oranı fazla olduğu için artı mazotun yağ kir sökme gücü fazla değil  motor temizleme spreyini sıkıp hortumla tazyıksız suyla yıkama motoru cam gibi cıkarıır

Yorum bağlantısı
Berk Şahin
(düzenlendi)

mazotla yıkatın bişey olmaz

Mazot ile temizlenebilir doğrudur... Hatta mazot kiri ve pisliği çok güzel temizler ama yağ oranı fazla olduğu için sonradan toz ve kiri çabucak geri toplar... Bunun için özel motor cilaları vardır. Motorun kiri akıtıldıktan sonra motor cilası ile koruma altına alınır... Motor aylarca toz tutmuyor bu şekilde... üstelik oksitlenmeye karşı da korunmuş oluyor...

tarihinde Berk Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Birşey olmaz, yağmurlu havada zaten su sıçraması olur, o kadar suyla bozulan alternetör zaten tırttır, bu alet suya gömülsede çıktıktan sonra sonra suyu atar, biraz şarj lambası yandıktan sonra söner, siz hiç pikap falan kullanmadınız sanırım :)  dizel suya karşı buji derdi olmadığından daha dayanıklıdır ayrıca, bende defalarca yıkadım, taunusumuzu her yıkmada 86 dan beri yıkıyordum, sıfır sorunla bugünlere geldi, düzgün yıkamayla birşey olmaz, oluyorsada soketler falan tam otormamış yada tabancayı dibine kadar sokarak su tutuyorsanız sorun olur belki, ayrıca servistede şakır şakır yıkıyorlar bu arada.

Taunus'un konusu neden yok forumda? Görmek isterük.

Buna hala yanıt alamadık? Fiesta'dan daha iyi bir araç var diye di mi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Orçun Okyay

Farklı birşey sorabilirmiyim; Aracım 2013 C-max Titanium ve silecek suyu seviye uyarısı vermiyor. Acaba bu modelde yok mudur? Yoksa benim aracımda mı problem var.

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

Farklı birşey sorabilirmiyim; Aracım 2013 C-max Titanium ve silecek suyu seviye uyarısı vermiyor. Acaba bu modelde yok mudur? Yoksa benim aracımda mı problem var.

sensörde problem olabilir. benimkide 2013 şu ana kadar sorunsuz hep azaldığında sinyal verdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orçun Okyay

sensörde problem olabilir. benimkide 2013 şu ana kadar sorunsuz hep azaldığında sinyal verdi.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Onur Kavaklı

Konuya bende tecrübemi yazayım. İki önceki aracım benzinli 98 model cherokeeydi. Modifikasyonla araziye daha da uygun hale getirtilmişti.. Onunla girmediğimiz çamur vs kalmadı, Şarj dinamosuda keza çamurlu su sıçrıyordu. Biten kömürü haricinde bir problem yaşatmadı. Benzinli araçların suya zaafı vardır, buji ve distribütörden dolayı, özellikle distribütöre bir damla su geldiği anda araç çalışmaz, çalışsada sürekli titrer. Ta ki oradaki su buharlaşana kadar. Arabanın motorunu bende yıkatıyordum(mecburen) ama bütün elektronik aksam izole ediliyordu. Eski model olmasından dolayı fazla bir elektronik modül yoktu onun da avantajı ile bir problem yaşamadım. Ama yeni nesil araçlarda çok fazla elektronik modül olduğu için işlem biraz zorlaşıyor. Su yerine bunun yerine markaların satmış olduğu motor temizleyici ürünleri kullanmak daha uygun oluyor. Hatırlamışken, su gelen yerlere biz kontak spreyi kullanıyorduk, baya bir etkisini görmüştük.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...