İçeriğe Yönlendir

Tırnak Batması

Misafir

Recommended Posts

Misafir

1,5 yaşındaki oğlumda tırnak batması var. Sağlık ocağındaki uzman doktor acısını hafifletmesi için ve mikrop önleyici olmak üzere iki tane merhem verdi. Tırnağın büyümesini bekleyin dedi, büyürken de batma artıyor. Ankara'da bu işin uzmanı kimdir? Ne önerirsiniz? 

Sevgi ve hörmetlerimle.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bilal'im geçmiş olsun kardeşim. Zordur tırnak batması. Acısı çoktur. Bir kere çıktıktan sonra hep etin üstünden kesin artık. Etin içinden kesilirse tekrar batabilir. Düz kesin kardeş. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Benim abiminde aynı olay başına gelmişti,doktor çekicez vs. dedi ve sonunda abim tanıdık bayan kuaförüne gidip işini bilen bir manikürcüye batığı çıkarttırdı ve düzelttirdi birdaha da olmadı.Sizede tavsiyem işini iyi bilen bi bayan manikürcüye götürmeniz.Ayriyetten 5 yıl güzellik merkezi işlettim tırnak batması olan bayanlar hep manikürcülere gelir,çok müşterim vardı bu şekil ama karar sizin yine. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.Bence de manikürcüler bu işten çok iyi anlıyorlar. Tamamen tırnağı kesme biçimiyle alakalı bir sorun. Kenarları yuvarlamadan kesmek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

geçmiş olsun ben dört defa tırnak batmasından operasyon geçirdim ( iki ayak baş parmakları sağ sol ) üçünde operasyon sırasında bişey duymadım sonra birkaç gün acı çektim geçti ama en sonuncusunda doktor uyuşmasını beklemeden kesti ömrümden ömür gitti hastane sesimle yankılandı birdaha ölsem operason falan yaptırmam zaten kesin çözümde değil tırnağın et hizasında kesilmesi lazım oğlunuz daha küçük arkadaşlarında dediği gibi manikürcüler yapabilir ama ilerlerse sonu operasyon olabilir 

Yorum bağlantısı
Misafir

Batan kısmı biraz törpü ucuyla kaldırıp altına rahatsız etmeyeceği şekilde pamuk parçası koyun,tırnağı yukarıda tutup ete girmesini engeller.Askerdeyken sağolsun doktorum ameliyat etti , ama kesin çözüm değil malesef.illa gösterelim derseniz bana yazın,doktorum Ankara'da , görüşmenizi sağlarım

Yorum bağlantısı
Misafir

Sorunun tek çözümü batan yeri yavaş ve dikkatli şekilde çıkarmak hafif törpülemek ve 1-2 gün altına çok az pamuk koymak sonrasıda zaten törpüyle düzledinizmi iş tamamdır.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bende de sol ayak başparmağımda vardı. Doktora 3-4 kere gittiğimi hatırlarım krem verir uzamasını bekle der yollardı.

Bir ablamın tavsiyesi ile iyi bir pedikür manikürcüye gittim 4 senedir rahatım ama şu aralar tekrar başladı batmaya.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Para bandı ile kenar deriyi batan yerden uzaklaştırın. İki hafta geçmeden tırnak batan yerin üstünden geçerek uzanmaya devam eder. Daha sonra o yere denk gelmeyecek şekilde tırnağı kesin.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Para bandı ile kenar deriyi batan yerden uzaklaştırın. İki hafta geçmeden tırnak batan yerin üstünden geçerek uzanmaya devam eder. Daha sonra o yere denk gelmeyecek şekilde tırnağı kesin.

Zengin adam, tedavi yöntemi bile para ile para bandı ile :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Bilal geçmiş olsun, aşağıdaki alıntı yaptığım arkadaşların önerilerini uygula.  :yes:  :good1:  

doktor arkadaşımın çocuğuna da aynı işlemi uygulattırdık.  ;)

Abi doktora gidince doktor uğraşmıyor direk çekicez deniliyor.Aslında enfeksiyon kapmasından dolayı çekim işlemi yapıyorlar tabi bu enfeksiyon kapmasıda %20.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Zengin adam, tedavi yöntemi bile para ile para bandı ile :D

aslında benjamin ile parmağı sarınca kesin tedavi oluyor :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Solmaz

Zamanında közde soğan yapıp sıcakken ortasını çıkarıp parmağımı sokmuştum, soğanı çıkarıp sıcak suda masaj yapmıştım iyileştirmişti.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

aslında benjamin ile parmağı sarınca kesin tedavi oluyor :)

Misss :D

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Geçmiş olsun Bilal bey. Bizim oğlanında aynı sorunu için zeytinyağı damlattık tırnağın battığı yere. deriyi yumşattı ağrısı dindi. bikaç gün devam ettik, uzayınca batmayacak şekilde kestik öyle devam ediyoruz. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, yıllarca iki ayak baş parmağımda da çekmiş biri olarak acısını iyi bilirim, haliyle bir hayli tecrübe edindim.

Yanlış kesimden dolayı oluşan tırnak batmaları altına pamuk koyarak ve tırnağı battığı kanaldan uzayarak çıkmasını bekleyerek geçer. Umarım böyle bir şeydir. Fakat tırnak ısrarla battığı kanalın içinde uzamak isterse o zaman işler biraz zorlaşıyor ama çözümü yine var. Kesinlikle genetik faktörler etkili; dedem, amcam ve bende olduğu gibi. Tırnağın yapısı geniş ve ayak parmaklarının yapısı buna müsait ise batma kaçınılmaz oluyor istediğiniz kadar düz kesin, altına pamuk koyun, pediküre gidin. (bantı ilk kez duydum :)

15 yaşımda başladı bende sağ ayak baş parmağımda. Üniversiteye kadar sürekli 1-2 numara büyük ayakkabı giymekle ağrıyı azaltmaya çalıştım. 17 yaşımda sağ ayağımdan ameliyat oldum. Tırnağın ete battığı kısımdaki eti doktor ameliyatla aldı. Ameliyattan 6 ay sonra yine tekrarladı. Üstelik tırnağımı bir kez bile parmağımın en uç noktasından daha geride kalacak şekilde kesmedim ama tekrarladı. Üstelik bu sefer sol ayağımda da hafiften batma belirtileri başladı. 2 ayağımda da olduktan sonra eziyet duble olmuştu zaten. Pedikürcü teyze evimize gelir her iki tırnağımı da batan yerinden temizler 1 2 ay rahat ederdim fakat uzayınca iş yine eskisi gibi olurdu.

Amcam da aynı dertten muzdarip olduğu için (İşine terlikle gidecek kadar kötüydü) haberleşiyoruz tabi ki. Kendisi de tırnak çektiriyor sürekli. 4 5 aylık bir rahatlama fakat tırnak uzayınca yine sıkıntı onda da oluyor.

Bir çok tedavi yöntemi duydum tırnağı körlemek, sinirleri yakmak vs vs... Ama genetik faktörler işin içinde olduğunda işe yarayan yöntem hiç duymamıştım.

En son İran asıllı bir doktora amcam ameliyat oldu 2011 de. Fakat ne tırnak çektirme ameliyatı ne körleme ne başka bir şey. Doktor Bey kendi patentini aldığı bir ürün ile ufak bir operasyon sonrasında bu işi hallediyor. İlk başta inanmadım çünkü onca yıl böyle bi acıyla yaşadıktan sonra basit bir şeyle geçeceğine inanmak çok zor geldi. Amcam ameliyat oldu 6 aydır tekrarlamadığını söyledi aldı götürdü beni de. 15 dk lık bir operasyonla o patentini aldığı kıytırık, hiçbir işe yaramaz gibi görünen ufacık plastik parçayı taktı ve batan kısımdaki ete estetik operasyon yaptı. O gün bugündür Allah'a şükür adam akıllı yürüyorum, düşmanıma yaşatmasın Allah denilecek bir acıydı. Doktorun adını özelden ya da buradan verebilirim, özel bir hastanede çalışıyor muayene ve operasyon dahil o zaman 150 lira gibi bir şey vermiştik.

Ufaklık daha küçükmüş tabi umarım bu operasyonlara hiç ihtiyacı kalmadan altına pamuk desteği ile tırnak kurtulur. İlerlemeye devam eder ise anlattıklarım en azından aklınızın bi köşesinde olur.

tarihinde Görkem Azizoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Çok geçmiş olsun, yıllarca iki ayak baş parmağımda da çekmiş biri olarak acısını iyi bilirim, haliyle bir hayli tecrübe edindim.

Yanlış kesimden dolayı oluşan tırnak batmaları altına pamuk koyarak ve tırnağı battığı kanaldan uzayarak çıkmasını bekleyerek geçer. Umarım böyle bir şeydir. Fakat tırnak ısrarla battığı kanalın içinde uzamak isterse o zaman işler biraz zorlaşıyor ama çözümü yine var. Kesinlikle genetik faktörler etkili; dedem, amcam ve bende olduğu gibi. Tırnağın yapısı geniş ve ayak parmaklarının yapısı buna müsait ise batma kaçınılmaz oluyor istediğiniz kadar düz kesin, altına pamuk koyun, pediküre gidin. (bantı ilk kez duydum :)

15 yaşımda başladı bende sağ ayak baş parmağımda. Üniversiteye kadar sürekli 1-2 numara büyük ayakkabı giymekle ağrıyı azaltmaya çalıştım. 17 yaşımda sağ ayağımdan ameliyat oldum. Tırnağın ete battığı kısımdaki eti doktor ameliyatla aldı. Ameliyattan 6 ay sonra yine tekrarladı. Üstelik tırnağımı bir kez bile parmağımın en uç noktasından daha geride kalacak şekilde kesmedim ama tekrarladı. Üstelik bu sefer sol ayağımda da hafiften batma belirtileri başladı. 2 ayağımda da olduktan sonra eziyet duble olmuştu zaten. Pedikürcü teyze evimize gelir her iki tırnağımı da batan yerinden temizler 1 2 ay rahat ederdim fakat uzayınca iş yine eskisi gibi olurdu.

Amcam da aynı dertten muzdarip olduğu için (İşine terlikle gidecek kadar kötüydü) haberleşiyoruz tabi ki. Kendisi de tırnak çektiriyor sürekli. 4 5 aylık bir rahatlama fakat tırnak uzayınca yine sıkıntı onda da oluyor.

Bir çok tedavi yöntemi duydum tırnağı körlemek, sinirleri yakmak vs vs... Ama genetik faktörler işin içinde olduğunda işe yarayan yöntem hiç duymamıştım.

En son İran asıllı bir doktora amcam ameliyat oldu 2011 de. Fakat ne tırnak çektirme ameliyatı ne körleme ne başka bir şey. Doktor Bey kendi patentini aldığı bir ürün ile ufak bir operasyon sonrasında bu işi hallediyor. İlk başta inanmadım çünkü onca yıl böyle bi acıyla yaşadıktan sonra basit bir şeyle geçeceğine inanmak çok zor geldi. Amcam ameliyat oldu 6 aydır tekrarlamadığını söyledi aldı götürdü beni de. 15 dk lık bir operasyonla o patentini aldığı kıytırık, hiçbir işe yaramaz gibi görünen ufacık plastik parçayı taktı ve batan kısımdaki ete estetik operasyon yaptı. O gün bugündür Allah'a şükür adam akıllı yürüyorum, düşmanıma yaşatmasın Allah denilecek bir acıydı. Doktorun adını özelden ya da buradan verebilirim, özel bir hastanede çalışıyor muayene ve operasyon dahil o zaman 150 lira gibi bir şey vermiştik.

hocam bende 4 defa operasyon geçirdim işin ehli doktor olunca sorun ortadan kalkıyor tırnağın yarısını birde o bölgedeki eti kesiyorlar sıkıntı olmuyor bende öyle oldu şuan tırnak etin üstünde tırnağın batacağı et yok :)  sizede geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

hocam bende 4 defa operasyon geçirdim işin ehli doktor olunca sorun ortadan kalkıyor tırnağın yarısını birde o bölgedeki eti kesiyorlar sıkıntı olmuyor bende öyle oldu şuan tırnak etin üstünde tırnağın batacağı et yok :)  sizede geçmiş olsun allah tekrarını yaşatmasın

Geçmiş olsun cidden. Tırnağı enine mi kestiler acaba yoksa boydan batan kısım tarafını mı aldılar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...