İçeriğe Yönlendir

Tırnak Batması

Misafir

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

Geçmiş olsun cidden. Tırnağı enine mi kestiler acaba yoksa boydan batan kısım tarafını mı aldılar?

boydan batan kısım tarafını başparmağım biraz küçükdü :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

boydan batan kısım tarafını başparmağım biraz küçükdü :)

Anladım :) Dediğim doktor boydan ya da enden tırnaktan alma yapmıyor şekil değişikliği olmuyor yani. Hoş atlatmışsınız ya gerisi mühim değil. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun kardeşim. Tez iyileşir, düzelir inşallah.. Çektirme vs kesinlikle yaptırmayın. Altına tampon vs uygulayabilirseniz onu yapın. Uzayana kadar biraz canı yanacaktır ama nihayetinde düzelecektir.

Bende 5 sene önce çektirmiştim, özel bir hastanede, cerrah bir adam yapmıştı. Uyuşturucuyu vurdu, 5 dakika sonra "uyuşmadı daha, bekleyelim" dememe rağmen, piskolojiktir, 2 dakkada uyuşturur" dedi ve canlı canlı, bildiğin pense ile tırnağına asılarak çatır çutur çekti. Sanki tırnağı, diz kapağımdan aşağıya, bacağımla beraber kopardı, kan, ter içinde kaldım, gözlerim yaşardı.. Ama yanımdaki hemşireler yüzünden çok bozuntuya vermedim  :biggrin: İşlem bitti ben doktora ana avrat.... Hastaneden çıktık, 15 dakika uzaktaki eczaneye gittik, babam ilaç alırken benim bacak, komple, kasığa kadar uyuştu.. 5 yıl geçti, şuan her yıl çürükümsü bir tırnak çıkıyor ve düşüyor. Berbat bir görüntü. Her aklıma geldiğinde doktor bozuntusuna küfür ederim. O gün bü gündür ne tırnak çektiririm, nede tırnak çektirmeyi tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Misafir

Hepinize çok teşekkürler.Ben bunları okurken annesi dayanamamış ve tırnağın uzamasını beklemeden kesmiş, uzayınca muhtemelen yine batacak. İlk olarak zeytintağı, bant (biz para bandı kullanacak kadar paralı değiliz onun yerine breathe right kullansak olur heralde :D ) ve pamuk kombinasyonunu deneyeceğim.

Manikürcüde işimiz çok zor olur diye düşünüyorum, çocuk durmaz. Ayrıca manikürcüye sürekli mi gitmek gerekiyor? 

Çektirmeye dayanamayacağımı düşünüyordum, siz bunları yazdıktan sonra elzem olmadığını da görünce hiç razı olmam heralde.

İranlı doktorun tekniği pamuk tekniğinin daha gelişmişi gibi duruyor sanki, eğer düşündüğüm gibiyse, tam olarak böyle bir parça mı takıyor acaba?

oQngko.jpg

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Hepinize çok teşekkürler.Ben bunları okurken annesi dayanamamış ve tırnağın uzamasını beklemeden kesmiş, uzayınca muhtemelen yine batacak. İlk olarak zeytintağı, bant (biz para bandı kullanacak kadar paralı değiliz onun yerine breathe right kullansak olur heralde :D ) ve pamuk kombinasyonunu deneyeceğim.

Manikürcüde işimiz çok zor olur diye düşünüyorum, çocuk durmaz. Ayrıca manikürcüye sürekli mi gitmek gerekiyor? 

Çektirmeye dayanamayacağımı düşünüyordum, siz bunları yazdıktan sonra elzem olmadığını da görünce hiç razı olmam heralde.

İranlı doktorun tekniği pamuk tekniğinin daha gelişmişi gibi duruyor sanki, eğer düşündüğüm gibiyse, tam olarak böyle bir parça mı takıyor acaba?

öncelikle çok geçmiş olsun.

iranlı doktora eşim için gitmiştik. fotodaki aparatı taktı evet.

ama tavsiye etmiyorum.

1.si çok ama çook acılı bir süreç, çocuğun o aparatı orda tutması mümkün değil.

2.si bizde tekrar etti, bir işe yaramadı yani.

manikür olayını da tavsiye etmem, doktorların dediği eşimin tırnağının çok kötü olma sebebi hatalı manikürmüş.

2 kez cerrahi operasyon geçirdi eşim, tırnak küçülttüler (sağ ve soldan 1mm kesip, lazer ile kökü yaktılar)

ağrısı azalsa da tam geçmedi.

tavsiyem öncelikle tırnağı uzun bırakıp, kesinlikle düz kesin.

ve bence kesinlikle doktora gidin. istanbulda dr tavsiyesi verebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Fotoğrafı görünce tırnak kesmekten korktum ha.. Sene de bir keseyim tırnaklarımı bari.. iyice bi uzasınlar  :exc1:  :crazy:

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Aynen bu parça. İnsülin iğne kapağının baş kısmı kesilmiş ve yandan ince bir kanal açılmış halidir. 

Acı konusu ise bir hayli göreceli anlaşılan Yılmaz Bey'in süreç çok sancılı geçmiş çünkü. Parmağın yapısı çok etkili bu durumda artık buna eminim. Amcam ne operasyonda ne sonrasında bir acı duyduğunu söyledi. Amcamın operasyonda acı duymamasına şaşırdım çünkü bende operasyon sırasında baya bir ağrı olmuştu fakat doktordan çıktıktan sonra  sağ ayağım olmasına rağmen arabayı kullanarak eve getirdim. 4 gün sonra İstanbul'dan Ankara'ya döndüm, 2 gün sonra da Trabzon. Bu seyahatlerimin hiç birinde ağrı yaşamadım bizzat aracı kullanmama rağmen. Zaten 3. 4. gün o plastik parçayı kendiniz takıp çıkarıyorsunuz. Umarım tez zamanda şifa bulunur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Gerdan

Geçmiş olsun. Baş parmak ise işiniz kolay. Başıma geldi aynı şey. Ufuk Üniversitesi Rıdvan Ege Hastanesinde tırnak teli uygulaması yapılıyor. Acısız sancısız uyuşturarak. Ve kesin çözüm. Tekrarlamıyor.. Tırnak çekilince tekrarlama şansı çok yüksek.

Yorum bağlantısı

Bilal oğlumda da aynı sıkıntı vardı. Kesinlikle kesim hatası ve yanlış ayakkabı seçimi. Gazi ünv. Plastik ve rekonstrüktif cerrahiye gidip muayene ettireceksin. Operasyon için randövu verecekler. Lokal anesteziyle kesip biçiyorlar ve paylaştığın fotodakine benzer bir malzeme koyuyorlar. Tırnak çekme yok. Bir hafta kadar sonra tekrar gidiyorsun. Pansuman ve geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı

Bilal oğlumda da aynı sıkıntı vardı. Kesinlikle kesim hatası ve yanlış ayakkabı seçimi. Gazi ünv. Plastik ve rekonstrüktif cerrahiye gidip muayene ettireceksin. Operasyon için randövu verecekler. Lokal anesteziyle kesip biçiyorlar ve paylaştığın fotodakine benzer bir malzeme koyuyorlar. Tırnak çekme yok. Bir hafta kadar sonra tekrar gidiyorsun. Pansuman ve geçmiş olsun.

Tamamdır abi teşekkürler
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Eğer duzenli ve düzgün bir şekilde tırnak kesimine dikkat ederseniz bu sorundan kurtulma şansınız var. Bende de aynı problem vardı.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçmiş olsun Bilal.

forum olarak ne dertliymişiz şu tırmak olayından :(

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Geçmiş olsun...tırnak batması,çok kötü... .lakin o soğuk ameliyat masası yok mu anlatamam.....
3 yıl oluyor sağ baş parmağımın batan kısmını kökünden aldılar.doktor bir daha oradan çıkmaz dedi ama ....tırnağın dibinden kürdan gibi yukarı doğru çıkıyor,ama bir acı rahatsızlık vermiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...