İçeriğe Yönlendir

Nazara Geldik :( Motor Arıza Ikazi Verdi Ve Sonuç Kızdırma Bujileri

Alper Aksakal

Recommended Posts

Alper Aksakal

Bugün durduk yere başıma talihsiz bir olay geldi. Kontağı açtıktan sonra ekranda ünlem işareti yandı ve motor arıza mesajı geldi.

Araba 4000 deviri geçmedi hantallaştı neyin nesidir falan derken bilgisayara bağladik ve arıza kızdırma bujileriymiş.

Buji deyince ben hafife aldım meğersem hafife almamak gerekiyor muş. bu bujileri çıkarırken kırılma ihtimali varmış kirildiginda üst kapak açılması gerekiyormuş( yuuhh dedim kendimce) :(

Sonuç itibari ile 3 tanesini sağlam çıkarttık ama bir tanesi kırıldı. Yarın tornaci abimiz çıkarmaya çalışacak çıkmaz ise mecbur üst kapak açılacak. Çok kötü bir durum :(tüm keyfim kaçtı.

Yorum bağlantısı

Abi nazar değdi resmen afacana :( üzüldüm cidden. Inşallah sorunsuz hallolur diğeri. Iyi haberleri bekliyorum

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun, üzücü bir durum evet.....

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Alper çok geçmiş olsun.Valla bende aldığımın 2. gününde baskı balata değiştirmek zorunda kalmıştım. :angry:

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

benim başımdan geçtiği için iyi biliyorum kötü can sıkıcı bir durum benim arabadakileri 3 saat uğraşarak zar zor kırılmadan çıkartmıştık ben olsam çoktan kırmıştım bizim ustada iyi sabır varmış baktı çıkmıyor pas sökücü sıkıyor yarım saat bekliyordu

Yorum bağlantısı
Ahmet Fatih Yılmaz

alper kardeşim geçmiş olsun,gerçekten çok üzüldüm,inş kısa yoldan biran önce hallolur..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, can sıkıcı hakikaten, ama kolay hallederler üzülme...

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Geçmiş olsun Alper aynı sorun eniştemin colt'unda da var zor bir durum, iyi bir şekilde hallolur insallah...

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Gönderilen ResimGönderilen Resim an itibari ile ustalarla birlikte dükkanı açtım. (Gece gözüme uyku girmedi)

Ilk 3 ısıtıcı gördüğünüz üzere 3 tane vd-40 harcanarak çıkartıldı. Fakat son resimdeki ısıtıcı ne yazıkki başından kırıldı. Gelişmeleri paylaşacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynı olayı bizde yaşadık. Çok şükür bizimkiler kirilmadan çıktılar. İnşallah size de çok fazla masraf açmaz. Geçmiş olsun. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
(düzenlendi)

Sıkma canını Alper hocam çıkar. Geçmiş olsun.

tarihinde Mehmet Yeter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Ayık

geçmiş olsun.aynı şey geçen ay başıma geldi.kapak söküldükten sonra tornacı 2 gün ugraştı çıkartmaya.90 liralık kıdırma bujisi 1500-2000 tl ye mal oldu.umarım sizede öyle olmaz.tekrar gçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Çok geçmiş olsun. Buji sökme işi tam bir sabır işidir. İnşallah tornacı halleder.

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun canınızı sıkmayın. Zor bir durum. Nerede kaldı dizel aracın yakıt ekonomisi.  :(

Bir kızdırma bujisi bütün yakıt tasarrufunu alıyor götürüyor. Çok kızıyorum..

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Geçmiş olsun,Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Herkese çok teşekkür ederim. Cidden sıkıcı ve üzücü bir durummuş. Ama sonuç mutlu son :)

Tornaci arkadaş 4 saat uğraş sonucunda kırılan hemde dibinden kırılan ısıtıcı bujisini çıkarmayı başardı ve beni büyük bir masraftan kurtardi. Buyrun resimleri

Gönderilen ResimGönderilen Resim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçmiş olsun Alper... Yeni bujileri takarken aslında vida dişleri greslenip takılsa olası sonradan sökme işlemini bence daha kolay hale getirir...Korozyon bujinin orayla tek parça olmasına sebep oluyor.. WD 40 yerine hidrolik daha çok işe yarardı bu arada..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Geçmiş olsun Alper... Yeni bujileri takarken aslında vida dişleri greslenip takılsa olası sonradan sökme işlemini bence daha kolay hale getirir...Korozyon bujinin orayla tek parça olmasına sebep oluyor.. WD 40 yerine hidrolik daha çok işe yarardı bu arada..

Sağol abi. Dün yanından ayrıldım teybi taktırdım birden arıza ışığı yandı. Şimdi yrni bujiler taki n greslendi. Fakat bol bol wd40 kullandık :) hidrolik hiç aklıma gelmedi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sağol abi. Dün yanından ayrıldım teybi taktırdım birden arıza ışığı yandı. Şimdi yrni bujiler taki n greslendi. Fakat bol bol wd40 kullandık :) hidrolik hiç aklıma gelmedi

Sorsaydın söylerdim... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...