İçeriğe Yönlendir

Motor Yagı Düsük Basınc Uyarısı

Eray Mutlu

Recommended Posts

Eray Mutlu

Merhaba arkadaslar 30 bin bakimdan sonra aracimda ilk calistirmada 1saniyeligine dusuk motor yagi basinci uyarisi vermeye basladi mesaj merkezine baktigimda ise hic uyari cikmiyordu.bikac gun bekledim gecmedi. Dun servise gittim.yag pompasindan olabilir die dusundum ama sorun tamamen yazilimsalmis. B max icin yeni yazilim gelmis onu yuklediler ve sorun cozuldu. Bu sorunu yasayan ve yasayacak olan arkadaslara bilgi olsun :-D:-D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Merhaba arkadaslar 30 bin bakimdan sonra aracimda ilk calistirmada 1saniyeligine dusuk motor yagi basinci uyarisi vermeye basladi mesaj merkezine baktigimda ise hic uyari cikmiyordu.bikac gun bekledim gecmedi. Dun servise gittim.yag pompasindan olabilir die dusundum ama sorun tamamen yazilimsalmis. B max icin yeni yazilim gelmis onu yuklediler ve sorun cozuldu. Bu sorunu yasayan ve yasayacak olan arkadaslara bilgi olsun :-D:-D

Aynı sorunu bakım sonrası ben de yaşadım ama yazılımla çözülmedi. Yağ filtresinden kaynaklı dediler değişince çözüldü. Konusu burada. . 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248233-bak%C4%B1m-sonras%C4%B1-ya%C4%9F-uyar%C4%B1-mesaj%C4%B1/

Yorum bağlantısı
Eray Mutlu

Ali bey sizin konunuzda soylediginiz dusuk yag seviyesi uyarisi bendeki ise dusuk basinc uyarisi

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Başlıkta öyle yazmışım galiba ama uyarı mesajı sizin dediğiniz  gibiydi. :) 

Yorum bağlantısı
Eray Mutlu

Benimki yazilimla gecti pompada herhangibir sorun yok.ilgilenen usta tanidik.pompada bisi olsa mesaj menusunde yazardi vede uyari isigi kirmizi yanardi dedi.servislerin isleri karisik belki parca icin servis bisiler yapmisolabilir. :-D:-D

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Oktay Zerman

Eray bey merhabalar benim aracım daha henüz 7000 km olmadan düşük motor yağı basıncı uyarısı verdi birde üstüne yağ değişimi servis zamanı uyarısı çıkmaya başladı araç henüz 9 aylık ve 7000 km olmadı servise mi götürmeli aracı bu durumda yoksa bi yağ değişimi yeterli olur mu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim...
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Eray bey merhabalar benim aracım daha henüz 7000 km olmadan düşük motor yağı basıncı uyarısı verdi birde üstüne yağ değişimi servis zamanı uyarısı çıkmaya başladı araç henüz 9 aylık ve 7000 km olmadı servise mi götürmeli aracı bu durumda yoksa bi yağ değişimi yeterli olur mu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim...

Oktay Bey, en iyisi servise götürün. Başınız ağrımasın. Düşük motor yağı basıncı uyarısı bende de çıkıyordu. Servis halletti. 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/241641-uyar%C4%B1-i%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1/page-3

linkteki konunun 41. iletisinden itibaren konu ile alakalı yorumlar mevcut, bilgi verir size. 

Yorum bağlantısı
Oktay Zerman

Oktay Bey, en iyisi servise götürün. Başınız ağrımasın. Düşük motor yağı basıncı uyarısı bende de çıkıyordu. Servis halletti.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/241641-uyar%C4%B1-i%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1/page-3

linkteki konunun 41. iletisinden itibaren konu ile alakalı yorumlar mevcut, bilgi verir size.

Teşekkürler Korhan bey tavsiyenize uydum yarın sabaha randevumu aldım bu tarz küçük şeyler insanı arabaya karşı soğutuyor açıkçası kredi biter bitmez elveda Ford diyeceğim...
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...