İçeriğe Yönlendir

2. Ele Garanti Mecburiyeti Geliyor

Mustafa Şahin2

Recommended Posts

V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Bu zaten dolandırıcılığa girer ve suçtur. Bu durumda aracı geri iade etme hakkımız zaten vardır diye düşünüyorum.

Sence mümkün mü böyle bir şey? Hiç duymadım, görmedim. Bu adalet düzeni ile de pek mümkün olacağını sanmıyorum.

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Sence mümkün mü böyle bir şey? Hiç duymadım, görmedim. Bu adalet düzeni ile de pek mümkün olacağını sanmıyorum.

Garantiyle de zor be hocam, her türlü yol mahkemeye çıkar. Karşında kurumsal bir firma da olmayacak.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Garantiyle de zor be hocam, her türlü yol mahkemeye çıkar. Karşında kurumsal bir firma da olmayacak.

Zor tabi, hatta imkansıza yakın. Geçenlerde bir yerde okumuştum, 2. el araçlara muayene zorunluluğu falan diyordu. Ancak böyle bir yöntemle, araya TÜV gibi bir aracı sokarak mümkün olabilir. Muayene benzeri, kaza vb. kontrolünün de yapılacağı, hatta bir aşama ileri götürülüp noter işlerinin de bu noktada yapılacağı bir süreç oturtulursa belki.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Valla mevcut şartlarda dolandırıcılığa girse bile hiçbir yaptırım söz konusu değil ikinci elde en azından satışa ve satılan aracın durumuna ilişkin bir belge doldurmak zorunlu olsa belki insanlar biraz daha dikkatli hareket ederler...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kenan Kalayci

Ben isvec te yasıyorum burda firmalardan satılan cogu ikinci el araçların 6 ay garantisi var.

Garanti vermek istemedikleri araçları vergi numarasıyla ve belirterek satıyorlar garantisi yok diye.

Bu nedenle kisi aracını satmak istediğinde cok zorlanıyor garanti veremedigi icin.. Ve cok zarar ediyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...