İçeriğe Yönlendir

Mobil Oto Servis

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

İnternette arama yaparken,  İstanbul'da faaliyet gösteren, araçlarımızı servise götürmeden, evimizin bahçesinde, sokağımızda veya iş yerimizin önünde araçların periyodik bakımlarını yapan bir firma ve sitesine rastladım. Özel servisleri tercih edenler için faydalı bir uygulamaya benziyor. Arama yaptığımda bu konu ile ilgili bir sonuç çıkmadı eğer var ise birleştirilebilir. Firma ile hiçbir ilgim ve bağlantım yok sadece bilgi olması açısından paylaşıyorum. Eğer konu reklama giriyorsa silinebilir. 

http://mobilotoservis.com/

Arkadaşlar, sizin görüşleriniz nedir bu konuda?

Yorum bağlantısı

Güzel bir uygulama gibi. Ama başta çevre kirliliği oluşabilir. Yağ akıntısı vs gibi. Birde eksik olan, ellerinde olmayan bir parça ihtiyacı durumda sanayiden 10 dakikada temin edilecekken, aracınızı ev önünde 1-2 gün yatma riski doğar. Burada aynı şekilde buharlı seyyar yıkama yaptı elemanın biri. Ama çok tutmadı..

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Valla beğendim çok güzelmiş fiyatda uygun,tabi güvenirliği tartışılır.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Güzel bir uygulama gibi. Ama başta çevre kirliliği oluşabilir. Yağ akıntısı vs gibi. Birde eksik olan, ellerinde olmayan bir parça ihtiyacı durumda sanayiden 10 dakikada temin edilecekken, aracınızı ev önünde 1-2 gün yatma riski doğar. Burada aynı şekilde buharlı seyyar yıkama yaptı elemanın biri. Ama çok tutmadı..

Keremcim, herhalde atık yağı çevreye sızdırmayacak kadar profesyonellerdir. Ayrıca kendi araçları var, parçayı hemen alıp gelirler herhalde. Birde periyodik bakım yapıyorlar, öyle parça bekleyecek sorunlar için gelmezler herhalde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Keremcim, herhalde atık yağı çevreye sızdırmayacak kadar profesyonellerdir. Ayrıca kendi araçları var, parçayı hemen alıp gelirler herhalde. Birde periyodik bakım yapıyorlar, öyle parça bekleyecek sorunlar için gelmezler herhalde. 

Ozaman ben yarım kg alıyım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

harika tebrikler, 2000 yılı gibi idi, kurumsal firma için tasarlamıştık transiti, 3 ay muğla çevresinde tamir dahil bakım yapmıştı, atık yağ vb. önlemlerini almak gayet kolaydır.

Benzeri ağır vasıta cam değişme servisi olarak dah da eskiden beri vardır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bana fiyat hiç uygun gelmedi... yağ değişimi zart zurt işlere 279 tl diyor..en çok yarı fiyatına hallolur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Baştan kaybetti abi :D

Ford 1.0Lt ecoboost yağı castrol5/20 

resimde 5/30 :D

frde.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne yazssam 279 TL çıkıyor :rofl: cupraya da aynı

ekonun sadece yağı 250 TL :mangal:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Benim arabaya 359 tl çıkardı :) Bilmediğim tanımadığım kişilere bakım yaptırmak biraz sıkıntılı gibi . Ya yetkili servis ya tanıdık usta ...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Clionun yağ yanlış,birde dizel araca ataşleme sistemi kontrolu var :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yavaş

çok zorda kalmadıkça kendi görüşüm tavsiye etmem aracın konrolleri eksik kalır gibi geliyor bunun yağmuru kar ı kışıda var bana pek güvenli gelmedi 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Servise gidip gelme yada bekleme sorunu olan bayanlar için gayet mantıklı bir iş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Servise gidip gelme yada bekleme sorunu olan bayanlar için gayet mantıklı bir iş...

+1

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

309 TL diyor... Polen filtresi yerine yakıt filtresi eklersek, 510 lira bayılmıştım sevise :D

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Kapımın önünde ve iş yerimde yapılmasını tercih ederim. Harika girişimcilik. Piyasada olan bir ihtiyacı doğru tespit edip yola koyulmuşlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Not ettim, denerim.

Yorum bağlantısı

Giderim sanayide yağın içine ben de bulaşır mis gibi yağ mazot kokusunu içime çekerim ne gerek var böyle şeylere :p kaldı ki çok meşgul olanlar için bazı özel servisler kapidan alıp kapıya bırakıyor. Çok meşgul olan icin onlar daha mantıklı. Fiyatlar çok uçuk

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Güzel bir uygulama gibi ama bence de gereksiz.Kimi özel servisler kapından alıp kapına bırakıyor zaten. Birde neden 1995 model öncesi yok ki?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar, Mobil oto Servis,

Yeni bir uygulama, özellikle büyük şehirlerde ve vakit sıkıntısı olanlar için ilginizi çekeceğini düşündüğüm bir uygulama.. 

Banner'a tıklayarak detaylara ulaşabilirsiniz.. Bize % 25 indirimleri var.. 

mobilotoservis.gif

Konu ile ilgili sık sorulan sorular.

Tüm araçlar için 5w30 yağ gösteriyor ancak başka kalınlıkta yağ kullanmak istiyorum. 

Mobil Oto Servis olarak Castrol yağ ile anlaşmamız var ve paketler için belirlediğimiz yağ Castrol Magnatec 5w30. Bunu da müşteri kitlemizin çoğunluğuna direkt hitap edebilmek ve gereksiz maliyet yaratmamak için yaptık. İlerleyen süreçlerde yap marka ve kalınlığı sistem üzerinden seçebileceğiniz bir altyapıyı da sunacağız. Şu an için farklı bir yağ kullanmak isteyen kullanıcılarımızın talepleri doğrultusunda bakım fiyatını artı veya eksi revize ederek işlemleri gerçekleştirebiliyoruz.  

Hangi illerde hizmet veriliyor?

Şu an için maalesef sadece İstanbul'da hizmet veriyoruz. Ancak yıl sonuna kadar Ankara ve İzmir'de de hizmet vermeyi hedefliyoruz.

%25 indirimi nasıl kullanıyorum?

Arabanızı seçtikten sonra "Randevu Al" butonuna tıklayıp, açılan randevu tamamlama ekranında "Kupon Kodu" bölümüne FORDCLUB yazıp kodu aktive etmeniz yeterli.

Mobil Oto Servis'te çay/kahve ikramı var mı?

Maalesef şu an çay servisi veremiyoruz ama serviste yapabileceğiniz hoş sohbeti kendi konforunuzda size sağlayabiliyoruz. :)

Arabamın bakımı yapılırken başta çevre kirliliği oluşabilir. Yağ akıntısı vs gibi.

Mobil Oto Servis olarak plazaların, sitelerin veya AVM'lerin otoparklarında ve sokaklarda, müşterilerimizin evlerinin önünde hizmet veriyoruz.  Bu nedenle kullandığımız ortamın temizliği müşteri memnuniyetini sağlayabilmemiz için çok önemli. Atık yağları ve çıkan parçaları saklama kaplarına koyarak imha ettiriyoruz. Çalışma sonrasında herhangi bir kirlilik bırakmayacak şekilde çalışmalar yapılıyor. Her müşterimizin aracıyla ilgili işlem yapılmadan önce de aracın koltukları, vitesi ve direksiyonu koruma kılıflarıyla kaplanıyor.

Bakım işleminde parça hatalı çıkarsa ne yapılıyor?

Yazılım altyapımız 3 milyon'dan fazla parçadan doğru olanlarını bulabilmek üzere kurgulandı. Çok yüksek oranda bu tip bir sorunla karşılaşmıyoruz. Ancak örnek olarak polen filtresinin farklı çıkması durumda merkezi lokasyonlardaki müşterilerimize kuryelerimizle hızlı tedarik yapabiliyor, uygun olmayan lokasyonlarda ise müşterimizin istediği başka bir zamanda işlemleri tamamlıyoruz. 

Parça yanlış çıkarsa ve arabam 1-2 gün yatmak zorunda kalabilir.

Mobil Oto Servis yerinde bakım hizmetinde en çok ihtiyaç duyulan ve ağır bakımlara göre çok daha kolay yapılabilen işlemleri yapmaktayız. Bunlar da filtreler, motor yağı, balatalar, bujiler, fren diskleri ve amortisorler gibi sık değişime ihtiyaç duyulan parçaların değişimidir. Bu tip parçaların değişimi de çok aksi bir durum söz konusu olmadıkça müşterimizi mağdur edecek bir sonuç yaratmamaktadır. Örnek olarak hç bir müşterimiz bu tip bir durumla karşılaşmadı.  

Servisler gelip kapıdan alıp bakımı yapıp geri getiriyor. Neden Mobil Oto Servis kullanayım? 

Mobil Oto Servis'i yoğun şehir hayatındaki araç sahiplerini rahatlatmak için kuruldu. Verilen vale hizmeti de aynı doğrultuda sağlanıyor. Valeye karşı avantajlarımızı; 

- Arabanızı başka birisine vermiyorsunuz,
- Servise gidip gelirken yakıt tüketimi olmuyor,
- Arabanız trafikte gezerek kaza riskine girmiyor,
- Kapınızın önünde yapıldığı için istediğiniz zaman inip ne yapıldığına bakabiliyorsunuz,
- Ve kullanılan parçalar, motor yağı ve yapılan işlemler, hepsi gözünüzün önünde ve tamamen kontrolünüz dahilinde oluyor.

Kontroller sonrasında yapılacak ekstra işlem varsa ne yapılıyor? 

Bakım işleminde sadece filtre ve yağ değiştirip bırakmıyoruz. Araç genel kontrolden geçerek bilgisayara bağlanıyor ve sonucunda size bir durum raporu çıkarıyoruz. Burada da örneğin ek olarak balatanızın da değişmesi gerekiyorsa müşterimize bilgisi veriliyor, birlikte bakılıp neden değişmesi gerektiği açıklanıyor ve müşterimiz için uygun olması durumda ek bir sefer ile aracın eksiklikleri gideriliyor. Eksikleri tamamlayıp parasını istemektense tüm süreci şeffaf yapıp müşterimizin kontrolüne bırakıyoruz. 

Fiyatlar çok uygun, nasıl bu kadar ucuza yapıyorsunuz?

Fordclubtr için yapılan indirim sizlerle tanışmak için verilen özel bir indirimdir. Ancak genel olarak hesaplı işlem yaklaşımımız nasıl desteklediğimizi birkaç madde ile açıklamak isterim. 

- Öncelikle parça üreticileri ve ana dağıtıcılarla toplu anlaşmalarla çalışıyoruz ve aracıları aradan çıkarıyoruz.

- Dükkan kirası, elektrik faturası, stopaj gibi dükkan giderlerini üstlenmiyoruz, müşterilerimizin de üstlenmemesini sağlıyoruz.

- En önemlisi de her müşterimizin uzun vadeli değerini hesaplayarak yüksek hacimli bir müşteri portföyünden, uzun vadede geri dönüş almayı hedefliyoruz. 

Kapıda başka fiyat çıkarmayacaklarını nereden bileceğim?

Mobil Oto Servis olarak genel alışkanlığın dışında müşterilerimize yapılacak işlemlerle ilgili fiyatı verip işlemleri öyle yapıyoruz. Yani aldığınız paket içerisinde olan işlemlerin fiyatının değişmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Ancak arabanızın kontrollerinde çıkabilecek başka işlemler normal bir serviste nasıl değerlendirilip yapılıyorsa biz de de o şekilde yapılıyor. Örnek olarak kontrollerde bujilerin de değişmesi gerektiği tespit edilirse bakım fiyatının haricinde ek bir ücret dolayısıyla çıkıyor. Yani arabanızın başka bir eksiği çıkmazsa aldığınız bakım fiyatının değişme şansı yok. 

Neden tüm araç marka ve modelleri yok?

Talep yoğunluğu göz önünde bulundurularak eski araçları ve bazı markalarını listemize dahil edemedik. Ancak aracınız listede yoksa telefon veya maille bizlere ulaşarak fiyat bilgisi alarak randevunuzu alabilirsiniz. 

Ne tip parçalar kullanıyorsunuz? 

Mobil Oto Servis olarak Mann Turkey'in özel anlaşmamız bulunmakta. Bakım işlemlerinde kullanılan parçalarda tamamen orijinal parçalar ve OEM (Orijinal Parça Üreticileri) parçaları kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse orijinal logolu ürünlerle birlikte bu parçaları üreten Mann, Mahle, Bosch, Ufi, Purflux, TRW, Delphi,Valeo gibi Dünyanın en büyük yedek parça üreticileri ile çalışıyoruz. Zaten arabanızda kullanılan orijinal parçaların da üretimini bu firmalar gerçekleştiriyor.

Mobil Oto Servis'te yapılan işlemler garantili mi? 

Kaliteli parçalar kullanmamız bize yapılan işlemlerle ilgili 1 yıl / 10.000 km garanti imkanı vermemizi sağlıyor. Yapılan işlemlerle ilgili herhangi bir sıkıntısı yaşanması durumunda direkt olarak hatalı üretim olan parçayı değiştirip ana üreticiye parça testine yolluyoruz. Garanti koşulları detaylarını http://mobilotoservis.com/garanti-kosullari linkinden inceleyebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha evvel konusu vardı.. Ufak tefek sorunlar tespit etmiştik sitede.. Düzeltmişlerdir umarım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...