İçeriğe Yönlendir

Yolda Kaldım,çalışmıyor,2 Piston Durdu

Misafir

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Bu sabah işe gitmek için yola çıktım,yaklaşık 2 km gittikten sonra bir köşeyi dönmek için durdum,sonrasında tekrardan gaza basıp dönmemle motordan tıkır tıkır tıkır diye bir ses geldi ve araç stop etti.ses sanki buji kablosunu çıkartıp arabayı çalıştırmışım da boşlukta ateşleme yapıyormuş gibiydi.arabaya marş basıyorum çalışıyor 250 devir(ikiyüzelli) civarına çıkıyor ve hemen stop ediyor.gaza bastığımda ise bu tıkır tıkır ses artarak devam ediyor.gazdan ayağımı çektiğim anda tekrar stop ediyor.Bujilerden diye düşündük ama bujiler ve kablo sağlam çıktı,sinirim bozuldu servise bırakıp çıktım.Aynı zamanda araçta sadece 2 silindir çalışıyor gibi sallanıyor,üçbin devire kadar çıkmasına rağmen 20 km hıza kadar çıkabiliyor.Sorun konusunda yorum ve yardımlarınızı bekliyorum.Usta bujilerde birşey olmadığını gördüğünden gün içinde kapağı açmak zorunda olduğunu söyledi :(

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Bahadır.. İnşallah sıkıntı büyük değildir, çok masraf açmaz..

inşallah.nazar değdi galiba :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Focuslar yüksek hararete mağruz kaldığında motoru korumak ve soğumayı hızlandırmak için 2 pistonu iptal eder. Modeo için de aynı durum geçerli olabilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı

Focuslar yüksek hararete mağruz kaldığında motoru korumak ve soğumayı hızlandırmak için 2 pistonu iptal eder. Modeo için de aynı durum geçerli olabilir mi acaba ?

Hararetlik bir durum yok ki , arabayı çalıştıralı takriben 3 dakika fln olmuştu.suyu ,yağı herşeyi tam.

Avans sensörü vs ?

o ne ki abi  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hararet yaptığında bu şekil davranan focuslar vardı. Ancak hararet yapmadı diyorsunuz o zaman fikrim yok..

Geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı

Krank pozisyon sensörü kontrol

bu sensör nerededir?nasıl kontrol edilir.valla çok sinirim bozuldu :( durduk yere ne iş çıkacak bakalım

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

bu sensör nerededir?nasıl kontrol edilir.valla çok sinirim bozuldu :( durduk yere ne iş çıkacak bakalım

V kayışının bağlı olduğu krank kasnağı civarındadır  ,yukarıdan erişim mümkün değildir muhtemelen, lifte almak gerekir...Kontrol edilir, belki soketi gevşektir yada zarar görmüştür vs. 

Yorum bağlantısı

V kayışının bağlı olduğu krank kasnağı civarındadır ,yukarıdan erişim mümkün değildir muhtemelen, lifte almak gerekir...Kontrol edilir, belki soketi gevşektir yada zarar görmüştür vs.

birkac gundur kayışın ordan ufak ufak cikcik sesler geliyordu.onunla alakalı olabilirmi dersin?
Yorum bağlantısı
Recep Güney

geçmiş olsun en masrafsızından kısa sürede hallolur inşallah..

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

birkac gundur kayışın ordan ufak ufak cikcik sesler geliyordu.onunla alakalı olabilirmi dersin?

kayışların oradan o cikcik sesi benim arabamdan da geliyordu devirdaim ve v kayış bilyeleri değişti o seste kesildi.

çok geçmiş olsun inşallah büyük bişey yoktur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Karanca

benzer bir sorun bende de olmuştu üst kapak contasında iki piston arası yerden patlak vermiş, birbirine kaçırma yapıyordu kompresyon testinde belli oluyor. bi kompresyon testi yaptırınızı tavsiye ederim. geçen sene yeni conta, kapak taşlama, subap lastikleri ve işçilik 600 lira ödemiştim. sizinkinin böyle çıkmaması ümidiyle..

Yorum bağlantısı
Serdar Taş

Temiz kullanılmış zetec moroturun 500-600. bin  km den aşağı sorun açması pek olası ihtimal değil ama Mondeoların işte en büyük sorunu Fiyatlarının düşük olması sebebiyle araca eşek niyetine binen insanların ellerinde garibimin mondeoların eder olmasıdır..İnşallah basit bir meseledir fazla masraf açmadan halledersiniz...

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun Bahadır, servis ne yaptı? buldumu arızayı?

abi ust kapagi söktüler,sıkıntı yok.sente atlaması yok,buji,kablo,bobin sağlam.ama silindir kapağını söktüklerinde 1 ve 2 arasında conta patlamış.iki piston birbirine karıştırıyormuş malesef.yarın sabah gidip bakacağım.ne yapacağımıza karar vereceğiz :(
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...