İçeriğe Yönlendir

Yolda Kaldım,çalışmıyor,2 Piston Durdu

Misafir

Recommended Posts

Süha Demirtaş

abi ust kapagi söktüler,sıkıntı yok.sente atlaması yok,buji,kablo,bobin sağlam.ama silindir kapağını söktüklerinde 1 ve 2 arasında conta patlamış.iki piston birbirine karıştırıyormuş malesef.yarın sabah gidip bakacağım.ne yapacağımıza karar vereceğiz :(

Geçmiş olsun umarım sadece üst kapak rektifiyesi ile kurtarırsın. Hakkı ile bu işlem 1300-1500tl

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun umarım sadece üst kapak rektifiyesi ile kurtarırsın. Hakkı ile bu işlem 1300-1500tl

insallah kardesim.bakacağız artık.maliyet çıkarsa yaptıramayacağım zaten :(
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

insallah kardesim.bakacağız artık.maliyet çıkarsa yaptıramayacağım zaten :(

Böyle deme bir şekilde yaptırırsın Allah'ın izni ile

Yorum bağlantısı

Böyle deme bir şekilde yaptırırsın Allah'ın izni ile

9Gönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen Resim

Malesef 1-2 arası conta patlamış ve 2-3 arasinda da incelme var.üst kapak taşlanacak,blok temizlenecek taşlanacak.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

9

Malesef 1-2 arası conta patlamış ve 2-3 arasinda da incelme var.üst kapak taşlanacak,blok temizlenecek taşlanacak.

Geçmiş olsun, blok üzerinde silindirlerin çalıştığı alan ile çalışmadığı alan arasında çok fark var mı ? Elini sürünce anlarsın, olması gereken az bir şey fark fakat bu durum olması gerekenden fazla ise geçmiş olsun demek lazım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.. yaptıracaksanız da aceleye getirmeden iyi bir ustaya yaptırın.Şimdi vermeyeceğiniz 200-300 tl daha sonra misliyle cepten çıkmasın..

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun, blok üzerinde silindirlerin çalıştığı alan ile çalışmadığı alan arasında çok fark var mı ? Elini sürünce anlarsın, olması gereken az bir şey fark fakat bu durum olması gerekenden fazla ise geçmiş olsun demek lazım

süha,blok üzerinde sıkıntı pek yok.sanırım bu olay geçen hafta fazla sıkıştırmamdan dolayı meydana geldi.su ve yağda birbirine karıştırma yok.zaten contayı patlattığı anda stop ettim ve uğraşmadım.

Geçmiş olsun.. yaptıracaksanız da aceleye getirmeden iyi bir ustaya yaptırın.Şimdi vermeyeceğiniz 200-300 tl daha sonra misliyle cepten çıkmasın..

haklısın abi.ustalarım Allah'a şükür iyiler.neyin ne şekilde olacağını tam anlamıyla anlatıyorlar ve sıkıntı çıkartmayacak şekilde işlerini yapıyorlar.salı günü masrafı konusunda konuşacağız ve durumumuza bakacağız.
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Allah yar ve yardımcınız olsun, umarım az bir masrafla kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Gecmis olsun insaallah kolay ve en guzel sekilde yaptirabilirsiniz. Yaptiklarinizi ve maliyetini de buradan paylasirsaniz ihtiyaci olan arkadaslarimiza faydali olrsunuz.

Yorum bağlantısı

Bahadır Selam.. Son durum nedir? Naptın aracı?

hiçbişey yapmadım abi.yatıyo serviste hala ciğerleri sökük şekilde.vaktim yok ilgilenemiyorum ki :(
Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

hiçbişey yapmadım abi.yatıyo serviste hala ciğerleri sökük şekilde.vaktim yok ilgilenemiyorum ki :(

Cidden çok geçmiş olsun , bu arada revizyon konusunda uzun uzuncaya oturup hesap kitap yapmak lazım. Ankara da bir ford parçacısında sıfır siyah kapak (sanırım 99-01 arası olanlardaki)  motora "2000 tl ver, götür hayrını gör abi" demişti. 1000 tl üzeri bir masraf çıkarsa ben komple yeni motor almayı düşünürüm. 

Yorum bağlantısı

Cidden çok geçmiş olsun , bu arada revizyon konusunda uzun uzuncaya oturup hesap kitap yapmak lazım. Ankara da bir ford parçacısında sıfır siyah kapak (sanırım 99-01 arası olanlardaki) motora "2000 tl ver, götür hayrını gör abi" demişti. 1000 tl üzeri bir masraf çıkarsa ben komple yeni motor almayı düşünürüm.

ust kapakta sıkıntı görünmüyor.sadece temizlik amaçlı ufaktan bi taşlama atılabilir.4 sene önce sıfır almıştım zaten kapağı.sebebi konusunda da ustalar da şaşkın.hiç sorunu olmayan,suyu yağı tam olan bakımlı araba neden bunu yaptı diye düşünüyolar
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Öyle bi iki Sıkıştırmayla falan olacak iş değil bu.

Merak ettim neden olduğunu...

abi sıkıştırmayla olsa benim araba ve arkadaşımın mk 2 mondeosu çoktan conta patlatmıştı. 2 günde bir mutlaka kesiciye sokarım arabayı  :biggrin:

ara sıra yüksek devirde kullanmama rağmen yağ bile eksiltmiyor  :nazar:

başka bir sorun var gibi geldi bana. yoksa sağlam bir zetec motor kolay kolay üzmez sahibini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Misafir

Bu konunun sonucunu getirmemişim ben ya 

2005 ten beri kullandığım mondeom beni bırak , artık huzurlu bir şekilde öleyim dedi.Gelen tık tık sesler yatak sesiymiş.motor bloğunda da eğrilik çıktığı için ve aynı zamanda 1-2 silindirler yatak sardığını öğrendiğimiz için aracı yaptırmayıp,o haliyle ustama sattım. ustam da gerekli düzenlemeleri yaparak başka bir ustaya çalışır halde teslim etmiş.Ancak 3 gün kadar sonra tüm motor nanay , Satmadan önce de bana arabayı çalışır hale getirebileceklerini,ama hemen satmam gerektiğini söylediklerinde ben kimsenin ahını almak istemediğim için yanaşmadım bu duruma.Kendileri ne yaptılar bilmiyorum ama bu şekilde satıldı.

Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Böyle bir durumda sandik motor diye tabir edilen motordan bulunabilir miydi ve Maliyeti ne olurdu acaba. Merak ettim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...