İçeriğe Yönlendir

Cmax'im Yolda Kaldı

Mehmet Orman

Recommended Posts

Mehmet Orman

Eşim okuldan eve gelirken e5 ten tam adapazarı şehir merkezine girmeden tak-tuk diye bir ses duyuyor ve sağa çekiyor.sonra araba kalkmıyor.ben gittim.arabayı bağarta bağarta zorla kaldırdım 10-20 le sanayinin girişine kadar geldim.ışıklarda durduktan sonra ne yaptıysam aracı harekete geçiremedim.Araba viteste olmasına rağmen sanki boştaymış gibi gaza basmama rağmen kıpırdamıyor bile.iterek sanayide ustama kadar gittik.şanzuman yada baskı-balatadan şüpheleniyor. Ama baskı-balata bitmeden önce kavrama yukarıya çıkar diye biliyorum.sonuçta plakalar aşındıkça kavrama noktası pedalın yukarı seviyelrinde gerçekleşir ve plakalar birbirine yapışır.bu sorun kesin yine baskı-balatadn ama plakaların aşınmasından olacağını sanmıyorum. sırdaki araba bitince lifte kaldırıp bakacak bakalım ne çıkacak? bu konuda bilgisi ya da karşılaşan varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

geçmiş olsun umarım büyük bir sıkıntı yoktur. onlar eskidendi şimdiki araçlar hidrolik bilya

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Belki de balata kırıldı... Yürümeyen arabanın ya aksı kırılmıştır ya da debriyajı sıkıntılıdır... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun,

Yeni araçların hidrolik debriyajlarında baskı balatayı pedaldan anlamak çok mümkün değil. Araç belirtilerini çok yakarak, bazen debriyadan kaçırarak, motor devrininin artışı oranında süratlenemeyerek göstermiştir normal balatanın son dönemleriyse. Değilse beklenmeyen bir problem oluşmuştur. Nerede?Baskı balatadır büyük ihtimalle.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Baskı balata bitmiş kimi belli etsede kimi balata son dakikaya kadar bittiğini belli etmiyo

Benim araçta olduğu gibi

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Devir yükseliyor ama;araba gitmiyor.Aynısını ben de yaşadım-seninki kadar ağır olmasa da-baskı balata değişince sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez
(düzenlendi)

Saygın bey, triger güzel espiri...

Baskı plakaları kırılmış gibi görünüyor...

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Orman

Herkese tesekkur ederim.baski plakasi sifirlamis.bilya dagitmis.anliyacaginiz 700 TL gibi masrafi cikacak gibi.yarin alaçam kismetse.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese tesekkur ederim.baski plakasi sifirlamis.bilya dagitmis.anliyacaginiz 700 TL gibi masrafi cikacak gibi.yarin alaçam kismetse.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Orman

İlginç olan taraf kayincom cmax aldiginda onunda debriyaji nerdeyse en yukarda kavriyordu.onu az kullanmamistim.zaten kisa sure sonra plakaları değiştirmişti.benimkinde hic belli olmadi.en azindan bilyalari kurtarirdik.ama cikacak varmis.allah beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Geçmiş olsun.

Baskı balata bilyayı sıfırlamış oluyorsunuz. Doğru kullanımla en az 100-150 bin km kullanırsınız...

Yorum bağlantısı
Mehmet Orman

Herkese tesekkur ediyorum.araba zaten 95000 de ve aldigim kişide İstanbul da bir bayandi.77000 de aldim.demekki zamani gelmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Orman

Çıkan Masraflar:

Sachs baskı balata:330 dan 290 Tlye aldım

Debriyaj bilyası:200 tl

Şanzuman yağı-hidrolik:30 tl

İşçilik:150TL

TOPLAM:670TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tesekkur ederim.

Eliniz değmişken fren hidroliğini de komple değiştirseydiniz, faydasını görürsünüz.. ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Orman

Eliniz değmişken fren hidroliğini de komple değiştirseydiniz, faydasını görürsünüz.. ;)

hidrolik dedigim zaten fren ve debriyaj hidroliği zaten
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...