İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerisi ( Bursa )

Fatih Çora

Recommended Posts

Hüseyin Akgün

Küçük sanayide Faruk otoda  kayış avare bilye alternatör pully değişimi için gün aldık. Arabayı bıraktık öğlen aradılar alternatör puly orjinal değil değişim yapalım aldığınız yerden dediler. Alternatör cluth pully yi değiştirmeyeceksiniz sıkınca temas eden bir çıkıntı var hafif taşlanacak ve takılacak diye anlaştık.Birde balatalarınız bitmiş(!) değiştirelim mi? dediler (5-6mm de iken) frenlerin tutuşunu beğenmediğimden değişimi onayladım.Ne takılacak diye sordum Kale  marka takıyoruz dediler.

Akşam teslim alırken malzemleri teslim ettiler özellikle alternatör pully nin takılmış olmasını beklerken elimde buldum,takmıyoruz yada takamıyoruz diye nezaketinde bile bulunmadılar.

Arabada çukurlara hız kesme tümseklerine girince garip lakırtılar çıkmaya başladı ağırlıklı sol tekerden duyuyordum ,deneme yanılma ile frene hafif basarak tümseklere  çukura girersem ses kayboluyor fren boşta girersem lakırdama oluyordu tekrar götürdüm. İş çıkışı kontrol ettirdim yarın yarın sabah gel çözeriz cevabını aldım.Takılan balatalar SBP marka imiş yataklarına bol geldiği için frene basmayıca lakırtı gidiyor. Zamanla balata yatakları aşınıyor o yüzden ses yapıyormuş.Bir yaşıma daha girdim.Neyse ki bişeyler yapıp sesi kestiler.Bir müşteri daha kazanacak iken kaybettiler ne yazık ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Koray Demir

ben gittim bugün fordextra ya. bir daha da gitmem... :angry:

Nedenler nelerdir paylaşabilirseniz en azından gidecek olanlara yol gösterici olur.
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

ben gittim bugün fordextra ya. bir daha da gitmem... :angry:

gerekçelerini burdan yazmıcaksanız özelden bilgi almak isterim

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

yağ değişimi için telefonla aradım 30 tl dendi, ok dedim.  sadece eski yağ boşaltıldı, yağ filtresi değişti (yağ ve yağ filtresini kendim götürdüm.) başka bir işlem yok. zaten bu işleride 10 yaşında çırak yaptı. iş bitip ödemeye sıra geldiğinde 40 tl. istendi.... sebebi de karter somununa balata spreyi sıkmışlar, kapılara da gres sürmüşler... ben yine de 30 tl ödedim ama gözümden düştü burası... Bundan sonra hiçbir yer bulamasam dünya üzerinde kendim değiştiririm yağı, yinede gitmem... 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar Bursa'ya düğüne gittim. Düğünden dönerken arabamın suyunun boşaldığını farkettim. Sanayide bıraktım. Zor durumdayım. Beşevler sanayi sitesinde tanıdık usta varsa, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar Bursa'ya düğüne gittim. Düğünden dönerken arabamın suyunun boşaldığını farkettim. Sanayide bıraktım. Zor durumdayım. Beşevler sanayi sitesinde tanıdık usta varsa, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Geçmiş olsun. Konunuzu uygun Başlığa taşıdım. Buradan devam edelim.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

suzer oto irfan suzer 6.blok

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Onur Gazi

Arkadaslar merhaba 2004 ford focus aracım var ve motordan şikayetlerim var Bursa'da işinin ehli,güvenilir usta onerisinde bulunurmusunuz?

Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Küçüksanayi'de Ford Extra var.Orada Halil Usta var.İyidir.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

küçük sanayi 6.blok irfan süzer.süzer oto

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Onur Gazi yazdı:

Arkadaslar merhaba 2004 ford focus aracım var ve motordan şikayetlerim var Bursa'da işinin ehli,güvenilir usta onerisinde bulunurmusunuz?

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersin Alan

Bursa da yetkili servis mi yoksa özel servis mi tavsiye edersiniz 

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
Bursa da yetkili servis mi yoksa özel servis mi tavsiye edersiniz 

Yapılacak işe göre değişir.
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
Bir saat önce, Mustafa Liman yazdı:

Yapılacak işe göre değişir.

Konu pompa abi ? kontrol amaçlı 

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ
On 08.02.2017 at 20:46, Burak Fidan yazdı:

Herkese merhaba.

Çok geçmiş olsun, neler gelmiş başınıza daha da gelecek gibi. Ben yine de Halil Usta'ya gidin derim. Ben genelde zorlarım fiyatları, o da sağolsun kırmaz pek ama öyle yarı yarıya falan inmez. Parça konusunda da İlker ya da diğer arkadaş da 3 5 bir şeyler yapar mutlaka.

Teşhis konusunda en az yanılma payı kimdeyse ona gitmek gerek böyle durumlarda.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Yeşil

Ford ustası diyince,yine küçük sanayide Fordextra diye bir yer var.Halil Usta,Bursa'da daha iyisi olduğunu zannetmiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Şimdi aklıma geldi, bir de Merinos'ta benzinligin arkasinda Kazım ve Nazım kardeşler var, biri fiat diğeri Ford ustası. Benim eski fiesta'nın debriyaj değişimi için gitmiştim bilya sağlam deyip geri göndermiş masrafı azaltmıştı. Arkadaşlar degistirseydin iyi olurdu dediler ama 80bin km oldu sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Ahmet Karaayvaz
Onur Yeşil yazdı:

Ford ustası diyince,yine küçük sanayide Fordextra diye bir yer var.Halil Usta,Bursa'da daha iyisi olduğunu zannetmiyorum. :)

Bu ustanın adresi telefonu numarası vs var mı fordextra yazınca yorumlar kötü Google daki merak ettim .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...