İçeriğe Yönlendir

Sinyalli Katlanır Ayna Montaj Olurmu

Taner Erbay

Recommended Posts

Taner Erbay
(düzenlendi)

Arkadaşlar,

Bendeki 2008 fiesta'ya c-max'Lerin sinyalli aynasını takacağım. Aynalar aynı zamanda yer aydınlatmalı, sinyalli ve katlanır. Hepsi tamam da, katlanır özelliği aktif olur mu?

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Mesaj imla kurallarına uygun olarak tamamiyle düzenlenmiştir. Daha dikkatli lütfen.
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

Bu mesaj Sani Gerşon tarafından düzenlendi: Dün, 16:51 
Mesaj imla kurallarına uygun olarak tamamiyle düzenlenmiştir. Daha dikkatli lütfen

ilginize alakanıza teşekkür ederim.  :flowers: 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

taner hocam hic denemedim hayatin hocasi tecrubedir siz yaparsiniz biz de bakacagiz mesela kapi fitilleri bu forumun moda konularindan bir tanesidir. onun gibi. mesela benim aynalar ikibin alti kasalarin aynasi. kucuk aynalardan degil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

sinyal ve kapıları kilitleyip açınca yer aydınlatma aktif oluyor fakat motorlu katlanır olmuyor malesef. sigorta paneli ve yazılım gerekli.

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

hayır yapmadım denedim sadece söktüm sonra. 400 tlyi bulucak bana. kıyamadım paraya.. döviz dar bogazda şuan..

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

evet bunu takacak ustada lazım. teşekkür ederim

Ürünün yanında nasıl bağlantı yapılacağı hakkında bilgi geliyor, sizin elektirik bilginiz yoksa bir elektirikçi 10-15 dk rahatlıkla montajını yapar. Tahminimce 7 tane kablo baglantısı yapılıyordur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sinyal ve kapıları kilitleyip açınca yer aydınlatma aktif oluyor fakat motorlu katlanır olmuyor malesef. sigorta paneli ve yazılım gerekli.

Ahanda mod, nasıl kaçırdım bunu ben :)  hangi ayna, nerde kaça direk takınca oluyormu, link alayım hemen  :exc1:

sinyal ve yer aydınlatma direk takınca çalışıyormu yani  :unsure2:

bumudur?

http://www.aynadeposu.com/Products/Focus-C-Max-2003%3E-Elektrikli-Rezistasli-Boyanir-Kapakli-Alt-Aydinlatmali-Sinyalli-Yan-Dikiz-Aynasi-SAG.html

Orjianelde Fiesta da katlnır ayna zate var, ama bizde nerde ithal edilecek  :angry:

Ahanda videosu, ayna bozuk idare edin artık  :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali hocam konuya kayıtsız kalamamış. :)

Affetmem, orjnali var biliyordum, ama unutmuşum, Taner sayesinde hatırladım, şimdi cmax alacağımıza orjinal ayna alamazmıyız olay bu, yalnız bu seferde alt aydınlatma ve sinyal olmaz, en güzeli cmax aynası işine odaklanalım....  :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

Affetmem, orjnali var biliyordum, ama unutmuşum, Taner sayesinde hatırladım, şimdi cmax alacağımıza orjinal ayna alamazmıyız olay bu, yalnız bu seferde alt aydınlatma ve sinyal olmaz, en güzeli cmax aynası işine odaklanalım.... :)

:)
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

Abi o plastik bakaliti sokup bizim aynaya montajlayamiyorum sıkıntı bu yoksa gerisi ciddeen cok kolay

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi o plastik bakaliti sokup bizim aynaya montajlayamiyorum sıkıntı bu yoksa gerisi ciddeen cok kolay

Bakaltili sökmek kolay, içteki kapağı cam tarafından kendine doğru çek tırnaktan kurtulur çıkar, gerisi basit.

Sen esas şunu anlat, aldığın ayna bizimkini sökünce cuk otururmu? Yani siyah olan kapıdaki sabit kısım aynımı bizdekiyle?

2. olarakta yeni aynanın soketini direk bizimkine takınca neler çalışıyor, katlanma çalışmaz zaten, sinyal ve yer aydınlatma yanıyormu?

Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

işte o kapıya oturan plastik kapak oturmuyor. focus aynası plastiği kısa kalıyor. oturması için mevcut fiestanın üzerinden cıkan aynanın kapıya oturan plastigini aynadan ayırıp diğer aynaya takmamız gerekiyor.oda çok zor. çunkü katlanır aynadaki vidalar bir kere sıkmalık ve sökerken ucları bozulan cinsten. sökülmüyor  :( sökemedik. 

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Himm araştırmak lazım o zaman...

Ya Ali,bi rahat dur Allah aşkına be yaaa...Bişeyleri kurcalayıp kafamızı dağıtma gene  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yapalimda yapalım hehehee çok piss gaz veririm valllahi, Yalnız bir dakika esas gazi veren başkası, kabak yine bana patladı :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Yapalimda yapalım hehehee çok piss gaz veririm valllahi, Yalnız bir dakika esas gazi veren başkası, kabak yine bana patladı :)

konuyu sen daha fazla irdeleyip bizlerinde kafasıni karıştırıp inceden gazı vermiş oluyosun Ali abim :)

Taner abim yazık konuyu açtı mülayim şekilde seni takip ediyor hahahaha :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...