İçeriğe Yönlendir

Sinyalli Katlanır Ayna Montaj Olurmu

Taner Erbay

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Haaaaaaaaa....Benim arabada da 3 adet egzos var,sağ-sol ve gol  :biggrin:  Bide sunrof zaten anadan doğma var be yaaaa...Emde ne avalandırmak ne avalandırmak..Ver gazııııııııııııııııııııııııııııııııııııı... Bu arada chip yaptırdım 2 gün önce 68hp den 168 hp ye çıktı,torkmu onu sormayın beya tutana aşkolsun be yaaaa  :D

Çip haaa, piste alalım rekorları bozalım, belki ferro yada subaruyada kendini yedirmezsin zorlanır ufaklıklar, 1.6 olaydın kesindide 1.4 le az zorlanabilirisin artık    :p  :rolleyes:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben bizim minik kuşu bu haliyle seviyorum be Alim.....

Aynen bende :) ama biraz daha ekleme olsa iyi olacak vallahi şöyle ayna gibi mesela :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin
(düzenlendi)

Ben bizim minik kuşu bu haliyle seviyorum be Alim.....

Uğur abi bende senin gibi düşünüyorum.Bende bu haliyle seviyorum tosbağamı :)  belkide sunroflu katlanır aynalı fiestaya binmediğimden  :biggrin:  taner abininde katlanır ayna takmasını bekliyoruz ama sekteye uğradı biraz

tarihinde Ramazan Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ayna çok luzumlu değil de cruz kontrol fena olmaz hani :) geçen YMN yi kullandim Kartepeye giderken büyük rahatlik :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cruise yapabilir miyiz acaba, olacak gibiyse aynayı direk geçelim, zaten katlanmasinin bir faydasida yok, ayrıca çabuk bozulan bir özellik, bizimkisi maksat uğraşacak birşeyler olsun ....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Cruise yapabilir miyiz acaba, olacak gibiyse aynayı direk geçelim, zaten katlanmasinin bir faydasida yok, ayrıca çabuk bozulan bir özellik, bizimkisi maksat uğraşacak birşeyler olsun ....

Emencecik yarın takıyorum ve sizlere resimli anlatımlarla tüyolar veriyorum,kaçmaaazzzzzzz  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

3 gundur kulağım çınlayıp duruyordu acaba acaba düşünürken :unsure2:  birileri beni konuşuyormuş hiç şaşırmadım  :D

şaka bir kenara teypte ekran işi olduda seslı komut için teyp unıtesı,one tus takımı ve tus takım cercevesi ,ses algılayıcı gereklı.ozaman telefonla gorusme bulutut etkın olur.onunda malıyetı yaklasık 600 arası.benımkılerı verırsem 400 gıbı.bıraz dursun şimdilik.para tınne  :biggrin:

haa bu arada benım kapı ıcıne kadar otomatık katlanır ayna tesısatı var.1 takım motorlu ayna aldımı ıs bıtıyor.onuda ınceledım. ;)

iyiymiş vallahi :)

Bu arada arada kelimelerin arasında gizlice mesaj da vermeyi ihmal etmiyorsun bakıyorum :)    one

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yine gaza geldim yahu :)

Katlanan ayna sanki takılacak gibi, alın size detay, katlanması dert değil, ben yan sinyal ve yer aydınlatması olsun istiyorum, resimlere bakarsanız ana gövdenin çıktığı görünüyor, yani bizim aynayı dağıtıp içini cmax aynasıyla değişeceğiz.

Adam burada aynayı dağıtıp kendisi yan sinyal uydurmuş, biz sadece aynayı ayırıp aldığımız cmax aynasını ana gövdeye takacağız, yani 5 ve 6. resimdeki kapıda kalan kısma.

001.jpg

002.jpg

003-1.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

011.jpg

013.jpg

014.jpg

P26-04-09_165702.jpg

Bu aynadan alıp takacağız, kapıya takılan kısım değişecek, olur gibi duruyor yahu :)

7411_buyuk.jpg

7411_buyuk_1.jpg

Bu aynaların çıkması varmı? Çifti kaça acaba?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Cmax 2006

$_57.JPG

fiesta mk6.5

$_57.JPG

$T2eC16ZHJGMFFo)j9Jn7BSS2W61QIw~~60_57.J

soket falan aynı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Focus 2005 aynasıda uyar ama yer aydınlatması yok ne yazıkkii hatta ve hatta bu sanki direk uyacak gibi :)

Resim_1361527616.jpg

300 liraya sıfır tayvan malı 1 çift cmax aynası var mesela :)

Ahanda bu...

Resim_1361486522.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şimdi gidip iyice baktım, aynayı komple kapıdan ayırmayada gerek yokmuş, ayna camı zaten tırnaklardan çıkıyor, o çıkınca içteki herşeyi sökebiliyorsunuz, böylece kapıdan komple sökmek gerekmiyor, çok basit :)

003-1.jpg

005.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Vay vay vay işte aradığım ve öğrenmek istediğim detay buydu.

Ali abi ellerine sağlık. Gazı aldım ben :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Vay vay vay işte aradığım ve öğrenmek istediğim detay buydu.

Ali abi ellerine sağlık. Gazı aldım ben :))

Ver gazzzz Gazın hasını koyayımda şöyle rahatlayın  :D

Alper vallahi kolay bu iş, ayna camını çıkarıp herşeyi yapıyoruz, belki kablo eklemek gerekir oda geçer zaten, bize 1 çift sinyalli ve yer aydınlatmalı ayna lazım, kapaklar dert değil, bizim kapakları takarız, ne yapıyoruz şimdi, sıfır ithali var 310 kaat gibi, sen nediyorsun bu duruma? :)

İçinede baba bir led taktıkmı cillop olur.

Katlanma önemli değil, bozulur falan, zaten adam gibi tam kapanmıyorda....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Abi keske bunu dün öğrenmiş olsaydım.

Gürcistan'dan gelen mehmet yeter abinin arabası için beraber hurdacilara gitmiştik o an aynaları tekrar sorardim.

Bu arada hurdacilar ve yedek parçacilar da bizi forumdan takip ediyorlar. :-D

Ne parça alacağımızi vr nasıl bir uygulama yapacağımızı biliyorlar.

Dikkat etmek lazım fiyatta ittirmeye çalışan var :))

Abi aslında sıfır alma niyetim yok. Önce çıkma orjinal parça kovalayalim. Eğer 200 250 kağıda çözersek süper olur.

Uğur abi nerelerde onun da fikri önemli :-D gazı bir tek ikimiz almayalim :))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi keske bunu dün öğrenmiş olsaydım.

Gürcistan'dan gelen mehmet yeter abinin arabası için beraber hurdacilara gitmiştik o an aynaları tekrar sorardim.

Bu arada hurdacilar ve yedek parçacilar da bizi forumdan takip ediyorlar. :-D

Ne parça alacağımızi vr nasıl bir uygulama yapacağımızı biliyorlar.

Dikkat etmek lazım fiyatta ittirmeye çalışan var :))

Abi aslında sıfır alma niyetim yok. Önce çıkma orjinal parça kovalayalim. Eğer 200 250 kağıda çözersek süper olur.

Uğur abi nerelerde onun da fikri önemli :-D gazı bir tek ikimiz almayalim :))

Uğur abi, şart zaten gaz fena, ekzost dumanı ve kokusu çoktan ulaşmıştır ona  :D

Bu arada ucuzdur o parçalar canım, ne para isteyecekler, sıfırı o kadar zaten, yarı fiyatına versinler alalım, yoksa gider sıfır alırım yine çıkma almam, duyan iyi duysun bunu  :D  :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Uğur abi, şart zaten gaz fena, ekzost dumanı ve kokusu çoktan ulaşmıştır ona :D

Bu arada ucuzdur o parçalar canım, ne para isteyecekler, sıfırı o kadar zaten, yarı fiyatına versinler alalım, yoksa gider sıfır alırım yine çıkma almam, duyan iyi duysun bunu :D:p

Mesajı aldınız demi parçacilar bu laf size [emoji2][emoji2][emoji2]

Ali abi, bu işi en yakın zamanda çözüme kavuşturalim.

Uğur abi yine bize kızacak [emoji16]

a3e4e6yn.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bana bakın adı "A" ile başlayan kızanlar.Bakın şu anda yazlıkta tatildeyim beni rahat bırakın.Zaten fırsattan istifade aracımla anca baş başa kalmışım elleşmeyin,oynaşmayın bakeemmmm.. :unsure2:  :shok:  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vedat Çadır

Tanerim yaratıcı ve araştırmacısın tebrik ederim.bu forumuda sayende tanıdım teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Ver gazzzz Gazın hasını koyayımda şöyle rahatlayın  :D

Alper vallahi kolay bu iş, ayna camını çıkarıp herşeyi yapıyoruz, belki kablo eklemek gerekir oda geçer zaten, bize 1 çift sinyalli ve yer aydınlatmalı ayna lazım, kapaklar dert değil, bizim kapakları takarız, ne yapıyoruz şimdi, sıfır ithali var 310 kaat gibi, sen nediyorsun bu duruma? :)

İçinede baba bir led taktıkmı cillop olur.

Katlanma önemli değil, bozulur falan, zaten adam gibi tam kapanmıyorda....

Ali abi ayna sinyali için sadece bir çift ayna alman yeterli diğer çıkaracağın senin orjinal aynaların kendine kalır. ben ayna sinyalini   

kendim yaptım 

mal olarak bir çift fiesta ayna takımı 70 tl almıştım bgs marka ( bu aynaların iç kısmında sinyal için yer var )

bir çift c max ayna kapağı  25 tl

sağ sol c max focus ayna sinyali 120tl

ghia veya titanium çamurluk arması 80tl

OLkM9CXl.jpg

img1603j.jpg

img1602up.jpg

harici ayna altı aydınlat için bence sadece mercekli bir tane led atılır oda yeterli oluyor zaten 

Bence herşeyin üstünde bir crus kontrol olsa çok daha sevicem arabamı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi ayna sinyali için sadece bir çift ayna alman yeterli diğer çıkaracağın senin orjinal aynaların kendine kalır. ben ayna sinyalini   

kendim yaptım 

mal olarak bir çift fiesta ayna takımı 70 tl almıştım bgs marka ( bu aynaların iç kısmında sinyal için yer var )

bir çift c max ayna kapağı  25 tl

sağ sol c max focus ayna sinyali 120tl

ghia veya titanium çamurluk arması 80tl

harici ayna altı aydınlat için bence sadece mercekli bir tane led atılır oda yeterli oluyor zaten 

Bence herşeyin üstünde bir crus kontrol olsa çok daha sevicem arabamı.

Güzel olmuş sen direk ayna almışsın, bizde alalım ama yer aydınlatmada içinde olsun diyoruzya, sen ayna kapaklarınıda ayrıca boyattın demek.

Aynaları nerden aldın, link varmı?

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Güzel olmuş sen direk ayna almışsın, bizde alalım ama yer aydınlatmada içinde olsun diyoruzya, sen ayna kapaklarınıda ayrıca boyattın demek.

Aynaları nerden aldın, link varmı?

abi 3. sanayi yedekparçacıdan bgs marka diğer türlü bir çift ayna al parçala yerine yedek ayna olur hiç değilse. ayna mayna hikaye şu cruse control işini bi çözebilsek kurtulsam şu şemsiye gaz işinden

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...