İçeriğe Yönlendir

Oto Yıkamaya Bahşiş Bırakır Mısınız, Ölçünüz Nedir?

Emre Yıldırım 2

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Saatlerce uğraşırım bilen bilir :biggrin:

Biliyoruz delilik var.

Oruçta zaman geçsin diye pasta cila atacak kadar :D

Yorum bağlantısı

Biliyoruz delilik var.

Oruçta zaman geçsin diye pasta cila atacak kadar :D

Kimi mutfakta,kimi garajda... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Burada BP de 1 TL atılan köpük makinesi var. Bu seferlik köpükle yıkansın dedim. 1 TL attım ama çalışmadı. Elemana sordum. Sigortası açık değil dedi açayım tekrar at dedi. Anahtarın yok mu aç parayı tekrar alalım dedim. Olmaz dedi. Bende sürekli oraya gidiyorum. Arabaya su tutturuyorum arabadan bile inmeden işi bitince geri geri oradan ayrılıyorum. Bahşiş için suratıma baktığında köpük makinasında 1 TL var onu al der gibi bakıyorum. :D  

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bahşişte neymiş? Zaten eleman oradan maaş almıyor mu? Zorla birşey istesen belki 3-5 atarsında. Eleman "ben yapayım" derse ne parası..  :i-ih: Derdim ama bende çok uzun süre garsonluk ve bellboyluk yaptım otellerde. Yapılan muameleye göre zaten müşterinin gönlünden kopan bir paradır. Müşterinin kesesine, huyuna, anlık durumuna, cebindeki bozukluğa göre değişir. 1 lirada olur, 100 lirada. Eskiden daha fazla bahşiş verilirdi. 2000 öncesinde. Nezaman 2000 senesi oldu, verilen bahşişler kağıt paralardan metal paralara düştü. 97-98 de çalıştığım otelde 5-10 mark yada dolar bahşiş alırken, 2001 ve 2004 arası 1-2 euroyu geçmedi hiç verilen bahşişler. Nereden nereye geldim..  :D $$$$

Demek ki senin hizmet kaliten düşmüş..Yaşlanmışsın ben bunu çıkarttım bu yazdıklarından :p 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Genelde maaş düşük işlerde, işveren işe başlayana bahşişlerle beraber hesap yapınca; bahşişte bir zorunlulukmuş gibi algılanıyor çalışanlarda. Bahşiş lokantada en az hesabın %10'udur. Ancak biz eli açık bir toplum olup aracımızı çok sevdiğimizden, bu yüzde 10 bozuk para ile ödenecek bir meblağa denk geliyorsa en küçük kağıt paraya yuvarlıyoruz:) Araç yıkamada %10 bozukluklara tekabül ettiğinden bu da 5TL oluyor. Berberde, araç yıkamada, valelerde değişmeyen bahşişim 5TL:) Benzincilerde araç camlarını sildiklerinde pompacılara cebimdeki bozukluğu 25kuruş da olsa çekinmeden veriyorum. Beklentileri yok, ne verirsen onlar için artı bir değer.

Saygılarımla.

Pompacı camı silerse eğer bakıyorum makineye küsürlü bir rakamda kapatıyorum pompayı.. Para üstünü düz alıyorum.. Artık ne kalırsa onun oluyor işte..

Yorum bağlantısı

Demek ki senin hizmet kaliten düşmüş..Yaşlanmışsın ben bunu çıkarttım bu yazdıklarından :p

Vay arkadaş..  :( Pompala pompacı.. Sende pompala..  :D  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...