İçeriğe Yönlendir

Arac Kasko Rayic Bedelleri

Hakan Uzun

Recommended Posts

Hakan Uzun

Malumunuz arkadaslar araclarimizin sifir fiyatlari cok artti. Ama kasko rayic bedelleri sigortalar birligi sitesinde hala ayni, yani benim 2012 xplus dizel aracim listede bile yok dizel titanyum x var policeye baktim ordada titanyum dizel olarak yazilmis bedel dusuk cikiyor haliyle ortada yanlislik var. Bundan muzdarip olan varmi yada ilerde herhangi bir sorun ile karsilasirmiyiz ?

Yorum bağlantısı
enver volkan bayrakcı

Bn 2013 1.5 trend aldım kaza yok hıcbıse ypk kasko bedelı 1900 tl cıkıyo neden bole yuksek

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Benim aracın da otomatik versiyonu yok. Şimdiye kadar sıkıntıyla karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bn 2013 1.5 trend aldım kaza yok hıcbıse ypk kasko bedelı 1900 tl cıkıyo neden bole yuksek

Enver bey,

Forumumuzda güzel Türkçe'mize çok dikkat ederiz. Sizden de aynı özeni bekleriz. Mesajlarınızda daha dikkatli yazmanızı rica ederiz.

İyi forumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Uzun

2012 senesinde bende böyle bir sorunun üzerine gitmiştim. gördüğüm hatayı Türkiye Sigorta ve Reasürans şirketler birliğine emsal teşkil eden araçların da kasko değerleri ile karşılaştırarak e-posta ile bildirmiş ve bir sonraki ay düzelttirmiştim. sizde öyle yapın. 

Yani bir de şöyle bi durum var benim aracım xplus o listede bile yok direkt titanium olarak yazılmış. Sizin aracın modeli düzeldikten sonra kasko ücretinde değişiklik  oldumu? Şunun için söylüyorum.Şimdi kasko şirketi biz sizin araca 1.4 titanium dizel olarak teklif verdik,ama sizin aracınız 1.4 dizel titanium xplus vs miş fiyat farkı var gibi birşey der mi acaba?

Yorum bağlantısı
Hakan Uzun

xplus klozda gözükmüyor ise fiyat farkından kaynaklı değer artışını benim sigortacı kardeşim, namı diğer bıyıklı sigorta ( forum yöneticisi mehmet özyürek) gibi ek aksesuarlar olarak kloza eklettirmeniz lazım. gerçi benim sorunum hem aracın espli oluşundan kaynaklı fiyat farkı, hem de collection olmasına rağmen klozda fiyat olarak daha düşük modeli olan comfort modelin fiyatından daha düşük değerde gözükmesi idi. collection için değer duzeltmesini türkiye sigorta birliği'nden yaptırdım. esp farkını ek aksesuar olarak Mehmet yaptı. Bu farklardan doğan küçük bir prim farkı da haliyle olacak.

Anladım hocam teşekkür ederim. Sigorta ve kasko yaptırdığım kişi de arkadaşımın eşi. Bende bir uğrayayım bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Uzun

Poliçenizde araç bedeli yazıyor mu.

rayic bedel kısmı boş. orada "RAYİÇ BEDEL" yazıyor. Onu sordum bana o günkü tsb değerleri gecerlidir dediler. Yapılan kaskoların coğunda yazmıyormus artık dediler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

xplus klozda gözükmüyor ise fiyat farkından kaynaklı değer artışını benim sigortacı kardeşim, namı diğer bıyıklı sigorta ( forum yöneticisi mehmet özyürek) gibi ek aksesuarlar olarak kloza eklettirmeniz lazım. gerçi benim sorunum hem aracın espli oluşundan kaynaklı fiyat farkı, hem de collection olmasına rağmen klozda fiyat olarak daha düşük modeli olan comfort modelin fiyatından daha düşük değerde gözükmesi idi. collection için değer duzeltmesini türkiye sigorta birliği'nden yaptırdım. esp farkını ek aksesuar olarak Mehmet yaptı. Bu farklardan doğan küçük bir prim farkı da haliyle olacak.

Bu konu ile ilgili sık sık duyuru yayınlanıyor abi.. 

Kesinlikle opsiyonel donanımları eklemek gerekiyor.. Yani biz doğru yapıyoruz.. ;)

rayic bedel kısmı boş. orada "RAYİÇ BEDEL" yazıyor. Onu sordum bana o günkü tsb değerleri gecerlidir dediler. Yapılan kaskoların coğunda yazmıyormus artık dediler.

Yasa gereği, kaskoların bir çoğunda değil, hepsinde rayiç bedel yazıyor, rayiç bedel, kasko değer listesindeki değer değildir.. Piyasa rayicidir.. 

Opsiyonel donanımları ekletip, geri kalanını düşünmeyin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Uzun

Bu konu ile ilgili sık sık duyuru yayınlanıyor abi..

Kesinlikle opsiyonel donanımları eklemek gerekiyor.. Yani biz doğru yapıyoruz.. ;)

Yasa gereği, kaskoların bir çoğunda değil, hepsinde rayiç bedel yazıyor, rayiç bedel, kasko değer listesindeki değer değildir.. Piyasa rayicidir..

Opsiyonel donanımları ekletip, geri kalanını düşünmeyin..

Yani tabiri doğruysa bodozlama kasko yaptirdim demek ki simdi uğraşalim bakalim.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...