İçeriğe Yönlendir

Türk Kahvesi

Serkan Karadağ

Recommended Posts

Murat Dere

Hayır hayır ben Türkiyecilikten bahsetmiyorum.

Aslında soru derin taa Nasturiler'in Erkegün olduğu dönemden bu yana, Türk'müyüz?

Ohoo Asur'a indin mübarek... :p O zaman şöyle diyeyim: artık Türküz. Asıl soru; bundan memnun muyuz? ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

10429434_10204259358628497_4197613376342

reklam olmazsa paylaşmak istiyorum arkadaşım Ankara  kızılayda kumda kahve  yapıyor açıkcası gitmek nasip olmadı ama tadını tahmin edebiliyorum :exc1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

reklam olmazsa paylaşmak istiyorum arkadaşım Ankara  kızılayda kumda kahve  yapıyor açıkcası gitmek nasip olmadı ama tadını tahmin edebiliyorum :exc1:

Kahvenin hası odun ateşinde olur ya, bu da güzeldir herhal. İnşallah gider içersin. ;)

k_Efkan_Sinan_sahmetramazan_66.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Adamın birinin tekisi pirinç cezve soracaydı.... :fiuw:

Abim, 08:00- 18:00 oldu mesai. Cumartesi pazar tatil düzeni. Yarın kısmetse sorabilirim. Geç evde oluyorum. Fırsatım olmadı..

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Biz cezveyi bakır aldık . Hem de kalaylı. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol
(düzenlendi)

Her ne kadar 40 yıl içmesem bir o kadar daha aklıma gelmeyecek bir içecek olsa da sunum güzel olursa gerçekten çok özendirici oluyor......

tarihinde Serhan Gürbüzol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Her ne kadar 40 yıl içmesem bir o kadar daha aklıma gelmeyecek bir içecek olsa da sunum güzel olursa gerçekten çok özendirici oluyor......

Farkı yaşayanlar belli  :biggrin:

Yorum bağlantısı

Adamın birinin tekisi pirinç cezve soracaydı.... :fiuw:

Abim selam. Cumartesi günü gittim baktım da. Sadece bakır olan varmış. Bunlardan heryerde bulamazsın. Zor bulunur bir cezve dedi.  :(

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Arkadaşlara sordum da Osmanlı zamanında padişahların kahvelerinde zehir olup olmadığını anlamak için yapılırmış. Kahveye su damlatıp renginin değişip değişmediği anlamak için yapılıyor dediler. Rengi değişirse zehirli olduğu anlaşılırmış.

Su katınca renk değiştiren kaç tür zehir var ki? Eğer bu gerçekse pek akıllıca bir yöntem değilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Yine de işe yaramış demek ki abi. Her 2 padişahtan biri zehirlenirdi yoksa. Yada bu arada kaç çeşnicibaşı telef oldu acaba. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Su katınca renk değiştiren kaç tür zehir var ki? Eğer bu gerçekse pek akıllıca bir yöntem değilmiş.

Bence de. Bir damla su Kahveyide rezil eder.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ertan abimiz sivasa davet etti bizi,yolumuz düştüğünde bakacağız ordaki kahvenin tadına...

Kendisine aynı zamanda dün gece,çorlulu ali paşanın o meşhur türk kahvesinden taddırdık,yorumlarını merak ediyoruz... :yes:

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 5 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Döküm işini biraz daha dikkatli yapsam full köpük olacak demek ki :) 

1-CB5-BD0-A-36-A5-45-B0-9-E75-21-F7-A24-

0-CB269-F5-EB13-4286-9-B8-C-4-D8-E384-BD

59-EBF374-9-B4-F-4293-8-FD3-A4-C49-F385-

51681-B9-F-0606-474-C-A0-AA-5-F99-BA336-

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...