İçeriğe Yönlendir

Amatör Balıkçılık

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Malum tatil gelince memlekete geldim. Bana göre tatil balıksız düşünülemez. Keyif aldığım en güzel hobim. Tatil boyunca yaptığım avları sizlerle paylaşacağım. Umarım beğenirsiniz. :)

İlk denemem de: Ben 1 Barakuda 1

9yta5yda.jpg

apyve6es.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Uğraş güzelde bu barakuda pek iştah açıcı değil. Yemekten sonra baktım diye mi acaba? :bravo:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Geçen ay ramazan gelmeden bir gideyim dedim. Babam bir iki bir şey yakaladı ama ben anca bir kaplumbağa yaraladım :( İçin kıyıldı daha da atmadım oltayı.

XCPZntr.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Kolay gelsin süleyman abim iyice ustalaşta foruma bir ızgara buğulama veya nasıl olursa ayarla bakalım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

bı balık için en iyi yem kendi etidir :) zargana eti yani.

parlak şeylere çok gelir. ipek le de tutulabilir. 

rastgele ;)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu balık zargana değil sanırım, Baracuda ilk kez gördüm ,hep belgesellerde görürdüm bu balığı. Avlandığınız yer neresi? İl ilçe deniz göl,kullandığınız yem, vs detay bilgi alalım :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Bu balık zargana değil sanırım, Baracuda ilk kez gördüm ,hep belgesellerde görürdüm bu balığı. Avlandığınız yer neresi? İl ilçe deniz göl,kullandığınız yem, vs detay bilgi alalım :)

geçtiğimiz yıllarda kadar tuzla sahilde zarganayı ekmek içi ile yada bozulmuş tavuk ile tutuyorduk:))

cem hocam, belgesellerde arama bu balığı. halkın seviyesine inelim lütfen. :sandalye: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

geçtiğimiz yıllarda kadar tuzla sahilde zarganayı ekmek içi ile yada bozulmuş tavuk ile tutuyorduk:))

cem hocam, belgesellerde arama bu balığı. halkın seviyesine inelim lütfen. :sandalye: 

Zarganayı iyi bilirim de, baracüda deyince şaşırdım bi an, zargana değil bu ama aynı familyanın üyesi galiba çözemedim . Tuzla'da balık tutalım bi ara, iş yerim tersaneler bölgesinde, balık işini severim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

sahilde en son balık tutmaya gittiğimde hiç bişey tutamamıştım. :D zemin kayalık olunca kurşun yetiştiremez olmuştum. artık kartalda sandal kiralayıp açılıyorum. yeni gözdem :biggrin: ramazan dönemi biraz sıkıntı oluyor ama gideriz hocam. bana uyar :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

sahilde en son balık tutmaya gittiğimde hiç bişey tutamamıştım. :D zemin kayalık olunca kurşun yetiştiremez olmuştum. artık kartalda sandal kiralayıp açılıyorum. yeni gözdem :biggrin: ramazan dönemi biraz sıkıntı oluyor ama gideriz hocam. bana uyar :)

Bizim tersane askeriyeye çıkartma gemisi üretiyor, FCTR olarak çıkartma gemisiyle balığa gidelim :)

Cidden balık var mı kartalda eve götürmeye değecek gibi? Neler çıkıyor? Ne zaman gidiyoruz? :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

çıkartma gemisiylede ne karizma yaparız ama :D  :D  2 gün önce yarım kilodan fazla tuttum.saat 6-8 arası. hadi amatör balıkçılık günleri düzenleyelim :)  :)

dip not: kaymakamlıktan amatör balıkçı belgesi almak lazım :fiuw:

kıyıdan pek bişey çıkmıyor,açıkları bilemem

istavrit var

+1

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

çıkartma gemisiylede ne karizma yaparız ama :D  :D  2 gün önce yarım kilodan fazla tuttum.saat 6-8 arası. hadi amatör balıkçılık günleri düzenleyelim :)  :)

dip not: kaymakamlıktan amatör balıkçı belgesi almak lazım :fiuw:

+1

45 metrelik Sahil Güvenlik gemisinde Çanakkale'de  Bozcaada açıklarında, yedek subayken balık tutmuşluğumuz vardır çok değerli komutanımla birlikte :)

Üstelik ben normalde istirahatli olduğum için eşofman ile dolaştığım için komutan beni sanıyorlardı, karizma sondaydı yani :D

sahil-guvenlik-komutanligi-icisleri-ne-b

gemimizde buydu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu balığı avladığınıza değdi mi ? Hani çok olur tamam derim..Bir balık ne işe yaradı.. ilk tutunca suya koysaydınız devamı gelmeyince geri bıraksaydınız iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bu balığı avlamak için yem ne kullandınız acaba ?

Kendo hayru 13 numaralı maket balık ile yakaladım.

bı balık için en iyi yem kendi etidir :) zargana eti yani.

parlak şeylere çok gelir. ipek le de tutulabilir.

rastgele ;)

Balık zargana olsaydı dediğiniz doğruydu. Balık barakuda diğer adı ile deniz turnasıdır.

Yer İzmir Dikili abi. Bu balık daha çok Akdeniz de bulunur. Sahte balıkla yakalanır. Su üstü sahtelerle wtd aksiyonu verilerek alınabilir veya daları 1 metryi geçmeyen sahteler tercih edilebilir.

Bu balığı avladığınıza değdi mi ? Hani çok olur tamam derim..Bir balık ne işe yaradı.. ilk tutunca suya koysaydınız devamı gelmeyince geri bıraksaydınız iyi olurdu.

Değdi abi. Oğlum afiyetle yedi. Ben limitlere fazlasıyla uyan birisiyim. Eğer balık limit altı olsaydı salardım. Hiç kuşkunuz olmasın. Bir de bu balık burada belli saat aralığında geliyor. Ne tuttunuz tuttunuz. Öyle 2den 3ten fazla yakalayanını da görmedim.

Geçen ay ramazan gelmeden bir gideyim dedim. Babam bir iki bir şey yakaladı ama ben anca bir kaplumbağa yaraladım :( İçin kıyıldı daha da atmadım oltayı.

XCPZntr.jpg

Aynı olayı tatlı suda ben de yaşadım. İnsanın içi dayanmıyor. Kötü bir tecrübe olmuş. :(
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bugünün hasılatı 49cm'lik bir barakuda daha...

a5utaju2.jpg

uje3eda9.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Rast gele. Güzel bir uğraş. Bende severim tutmayı ama Çocuk olduktan sonra etkinlik falan kalmadı bizde. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Rast gele. Güzel bir uğraş. Bende severim tutmayı ama Çocuk olduktan sonra etkinlik falan kalmadı bizde. :)

Benim oğlan 2 yaşında tam bir balık yakalama hastası. Bu sene beraber yarışmalara da katıldık. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...