İçeriğe Yönlendir

Amatör Balıkçılık

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Serkan Turan

Benim oğlan 2 yaşında tam bir balık yakalama hastası. Bu sene beraber yarışmalara da katıldık. :)

Bizimkide 19 aylık ama birakmazki tutalım. Balık tutmaya diye gider çocuk bakar dönerim. :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayatta hiç haz almadığım bir uğraş. :)

Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

Mümkün olduğunca ben de giderim arkadaşlarla. Altı ay öncesine kadar hep tatlı su balığı için gittim. Ama deniz balığının tadını alinca artık denize gidiyoruz. Akşam üzeri gideriz sabah güneş dogunca döneriz. 200 gramlik orfozun oltaya vurus heyecanı 1 kiloluk sazanla eşdeğer bence. Levrek cipura orfoz bir de ismini bilmediğim kayıp balık nemoya benzer balık yakalamisligim var. Çoğunluğunu cipura ve orfoz oluşturuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mümkün olduğunca ben de giderim arkadaşlarla. Altı ay öncesine kadar hep tatlı su balığı için gittim. Ama deniz balığının tadını alinca artık denize gidiyoruz. Akşam üzeri gideriz sabah güneş dogunca döneriz. 200 gramlik orfozun oltaya vurus heyecanı 1 kiloluk sazanla eşdeğer bence. Levrek cipura orfoz bir de ismini bilmediğim kayıp balık nemoya benzer balık yakalamisligim var. Çoğunluğunu cipura ve orfoz oluşturuyor.

Aynen Osman Bey Denizde Olta avcılığının yerini tatlı su asla tutmuyor, denizde balık mücadele ediyor, tatlı suda kuzu kuzu geliyor,,, nispeten alabalık avı zevkli oluyor ama deniz bir başka...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

"Ben daha çok yemekten haz ediyorum" diyorsun. [emoji3]

Onunla da pek aram yok. :)

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Hayatta hiç haz almadığım bir uğraş. :)

Kolay gelsin.

Biz yeme kismini iyi beceriyoruz hemso [emoji4]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Biz yeme kismini iyi beceriyoruz hemso [emoji4]

Ben kırmızı et severim :)
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Ben kırmızı et severim :)

Ustteki yaziyi yeni gordum [emoji2]

Denizden cikani yerim misaliyim ben [emoji6]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Aynen Osman Bey Denizde Olta avcılığının yerini tatlı su asla tutmuyor, denizde balık mücadele ediyor, tatlı suda kuzu kuzu geliyor,,, nispeten alabalık avı zevkli oluyor ama deniz bir başka...

Gerçekten inanılmaz bir durum.El kadar sokarlar,çipuralar karagözler sanki balina çekiyormuşsun hissi veriyor :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Bu sabah oltamı barakuda yerine başka bir balık ziyaret etti. Adrenalin en üst seviyedeydi. İşte resimler...

6y4a7aje.jpg

e9ebeqas.jpg

penuvyhe.jpg

2ugurunu.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu sabah oltamı barakuda yerine başka bir balık ziyaret etti. Adrenalin en üst seviyedeydi. İşte resimler...

Süleyman Memleket neresi kardeşim? Baracuda ile başladın, palamut(uskumru da olabilir emin olamadım) ile devam ediyorsun..

Karadeniz ama neresi ??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Abi memleket Manisa Soma ama ben İzmir-Dikili'deyim. Balık palamut ama torikleşmiş. Sahteyi sallıyorum. Allah razı olsun denizde boş çevirmiyor. :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sonbaharada çinekop zamanı biz de kardeşimle İstanbulda boğaza gidiyoruz.sahte yemle kıyıdan çinekop-sarıkanat nadiren de palamut.boğzaın akıntısına bir de yakaladığınız balık eklenince ağırlıktan sol kol iflas etme noktasına geliyor,ama sorun yok memnunuz,razıyız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Rast gele,,, Bunu çekmesi ne zevkli olmuştur...

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

recep ivedik gibi renkli balıklar tutma ha süleyman abi. Bu arada çok bir değişiklik yok biraz kilo almışsın. Rast gele.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Rast gele,,, Bunu çekmesi ne zevkli olmuştur...

Aynen abi. Şu zamana kadar yakaladığım en güzel ve heyecanlı balık.

recep ivedik gibi renkli balıklar tutma ha süleyman abi. Bu arada çok bir değişiklik yok biraz kilo almışsın. Rast gele.

Denizin rengarenk balıkları Mehmet'im. Kiloları vermeye uğraşıyorum. Ramazan da fazla yüklenmemeye özen gösteriyorum.

Sabah nasipse yine balıkta olacağım. Bakalım deniz bizi yine sevindirecek mi? Gerçi ben suyu görünce her halukarda seviniyorum. :lol:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

3 gündür 1-2 vuruş aldım. Fakat balığı tasmalayamadım. Hafta sonu dinlenip güç toplama zamanı. Ondan sonra balığı aramaya devam... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Uzun bir aradan sonra ıskarmoz(barakuda) oltamı yine ziyaret etti. Bu seferki daha boyutluydu. Parmağıma da hatıra bıraktı. :) Herkese rastgelsin.

ypumude6.jpg

2eme9uvy.jpg

yvenaha7.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bugün deniz çok güzel bulanmış ve köpürmüştü. Levrek yapar diyerek mekana gittim. Sağolsun o da beni kırmadı. 2,5 kg'lık güzel bir levrek... Herkese daha iyileri rastgelsin.

yjyby3ys.jpg

y4yhequz.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Çok geceler sabahladım levrek uğruna, yavrusundan büyüğüne, hiç denk gelmedi.. Maşallah kuzuymuş bu..

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Çok geceler sabahladım levrek uğruna, yavrusundan büyüğüne, hiç denk gelmedi.. Maşallah kuzuymuş bu..

Benim de ilk levreğim abi. Spin işi güzel tavsiye ederim abi. ;)
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ne bırakmalar yaptım levrek uğruna, ucuna hep yılan takılırdı(mıngırı denen). Spin'i bi araştırayım :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Olta konusunda özürlüyüm :)

Ama zıpkınla avlanmayı severim. 

Dikili ve çıkan balıklar şaşırttı Beni. Sarımsaklıda yıllarca boşa olta atmışız resmen zargana ve kefalden başka numara yok. 

Didim'de ve Ören'de çupra vuruyorum. Kefalleri zaten söylemiyorum :) 

1-2 yer keşfettim Güvercinlik ve Bodrumda Ay sonuna doğru Eşimin Abisi gelince gidicem. Kaya levreği, Cupra vs. fazlasıyla gözlemledim. Hanım ve çocukla gidince zıpkını alamıyorum yanıma fırça yiyorum uzun süre gelmeyince hanımdan :) . Ne balıklar gördümde işte zıpkın olmayınca bakmakla yetindim. 

Olta ile ilgili aklıma geldi. Buralarda toprak havuzlar meşurdur. Onların yanlarında kanallar var oraya gittik geçtiğimiz aylarda. 2 arkadaş 20-25 tane kadar lidaki çıkardık. Evde 2 gün bayram ettik, çerez niyetine ne iyi gitti valla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...