İçeriğe Yönlendir

Başınızdan Geçen Esrarengiz Olaylar

Furkan Avcı

Recommended Posts

Taner Gündüz

Arkadaşlar dedem şuan 110 yaşında ve hala hayatta tüm işlerini kendisi görür çok iyi duyar aklı dengesi hafızası inanın 20 lik delikanlı gibi ara ara onunla konuşurum geçmiş yılalrında neler yaşamış öğrenmeye çalışırım  bizim memleket bingöl karlıova dedem diyarbakır karlıova bingöl arasında çok zaman geçirmiş. 14 yaşında iken babası atla diyarbakıra gitmesini istemiş oda atını alıp gitmiş yolda atlıaskerler yolunu kesmiş nereden geliyorsun nereye gidiyorsun kime geldin kime gittin diye dedemde allah için geliyorum allah için gidiyorum sen beni durduramassın diyor bunun üzerine atlıaskerler kayboluyor biri hariç diyarbakıra kadar dedemle beraber atın sırtında gidiyor ve kayboluyor inanmak güç  ama dedemin anlattığı herşeyin gerçek olduğna inanıyorum.

Birde unutamadığım bir olay var ki henüz 11 yaşındayım abimlerle beraber çocukken gece dışarıda oynamayı çok severdik maç yapmıştık yorulmuştuk ve susamıştık eve gitsek su içmeye dışarı bir daha çıkamayacağız için mezarlık yakın gidip içip gelelim dedik tabi 12 kişiyiz ya korkmuyoruz yoksa 2 kişi olsak hayatta gidemeyiz gece 3 olmuş teker teker mezarlıkta su içerken 2 tane bayanın mezarlıkta dualar okuduğunu gördük siyah giyinmişler ama simsiyah onur diye bir arkadaşımız vardı seslendi teyze ne yapıyorsunuz dua okuyoruz çocuğum dedi biz suyumuzu içtik sesler yükselmeye başladı ama nasıl tırstık anlatamam yürek 1500 atıyor hadi çıkalım derken gelin buraya gelin gidecek yeriniz yok abi evin uzaklığı bize 2 km sanırım ayaklarımız kıcımıza deyiyordu koşarken kaç km sürat yapmışızdır bilmiyorum öldük korkudan 2 gün sokağa çıkmamıştım :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

2011 Yaz aylarından bir gün çocukları İskenderun civarında denize götürdüm. Bildiğiniz BİM'den aldığım iki veya üç kişilik şişme botu da yanımıza alıp hanım ve iki çocuk (o zamanlar iki çocuk) ile birlikte sahilde oynadığımız sırada; kıyının çok bulanık ve kirli olduğunu fark ettim. Aklım sıra çocukları da eşimi de bota bindirip, biraz açıkta temiz yerde sıra sıra indirip denize girdireceğim daha sonra bota tekrar bindireceğim. Bir güzel oğlanı kızı ve hanımı bota bindirip yüzmeye başladım. Boyumu aşmamasına da dikkat ettim. Vardığımız yerde boy verdim su ağız seviyemde, bir oğlanı bir kızı indirip biraz yüzdürüp tekrar bindiriyorum, eşimi hiç indirmiyorum çünkü o kesinlikle yüzemez. Dizine gelen yerde çok rahat boğulur o derece, bu şekilde çocukları yüzdürürken birden bir rüzgar, dalga, hatun panik derken bot kafamıza geçti. Çocuklar suyun içinde, hanım kayıp eyvah eyvah, bu arada bot rüzgarın da etkisiyle 150 - 200 metre kıyıyı buldu. Ben aslında iyi bir yüzücüyümdür tek başıma olsam mesele yok, hatta yalnızca eşim veya çocuklarım da olsa mesele değil yüzerim. ama iki çocuk bir de hatun olunca kalakaldım. Can havliyle eşimi bir kucağıma aldım. Oğlanı da buldum ama kızı ayağımla arıyorum abartısız, bir ara onu da bulup kucağıma aldım. Bir kucağımda hanım, diğer kucağımda iki çocuk öylece kaldım mı; su tam burnumda, yükselip nefes alıp yere tekrar düşüyorum. Kıyı kalabalık ama kimse bizi fark etmiyor. Ben belli etmiyorum ama kesin kez boğulduk diyorum. Çocuklara belli etmiyorum ama eşim anladı. çocuklara bağırmalarını söyledi. benim ağzıma kadar su, artık takatim de bitince bardak bardak tuzlu suyu içmeye başladım. Yani gemi su almaya başladı. O tuzlu su ciğerimi parçalamaya başladı. Hayır çocukların birinden veya hanımdan vazgeçebilsem yüzer çıkarım ama o dakika film şeridi gibi gözünüzün önünden hayatınız geçiyor. Çok felaket olacağını düşünüyorsunuz. Çocuklar ağlamaya, hanım bağırmaya başlayınca birilerinin fark ettiğini gördüm. Ama kıyı o kadar uzak ki; o kirli sakallı, zıpkın delikanlı benim yanıma gelene kadar çoktan tahtalı köyü boylamış olurum diye düşünüyordum. Ama delikanlı çok zekiydi, önce botu aldı, botla birlikte yanıma nasıl geldi size anlatamam. Geçmiş olsun dediğini hatırlıyorum. Daha sonra botu tuttu ben önce hanımı botun içine tekrar koydum. Daha sonra da son bir hamleyle çocukları, Çocukların biri 8 biri 10 yaşında, oldukça ağırlar yani, kollarımda derman, ciğerimde nefes alacak su girmemiş yer kalmadı. Yüze yüze çocukları kıyıya yine ben çıkarttım. Bottan İnen; günübirlik konakladığımız kamelyada aldı soluğu, beni de iki kolumdan tutarak götürdüler. Hamağa ağzı aşağı, ters vaziyette yatırdılar. Her öğürdükçe bardak bardak tuzlu sular boşalıyordu ağzımdan burnumdan, gözlerimden bile su geliyor zannediyordum. Neyse; gelelim bizim yağız delikanlıya yüzünü ve sesini o kadar net hatırlıyorum ki; sol taraftaki balıkçı barınağından hareket ettiğinden adım gibi eminim, hızlı yüzmesinden de balıkçı olabileceğini tahmin ettim. Bir teşekkür etmek için başladım aramaya, ama hangi balıkçıya, hangi vatandaşa sordumsa, böyle birinin olmadığını söylediler. Adamlara ısrarla sormama rağmen böyle birinin olmadığını görmediklerini söylediler. Peki böyle bir şahıs yoksa botu bana kim getirdi diye sorduğumda cevap veremediler. O dakika anladım ki; daha dünyada alacak nefesimiz, yiyecek ekmeğimiz varmış. Bana botu getiren de zannettiğim kadarıyla Hızır Aleyhisselamdan başkası değildi.... aklıma geldikçe yaptığım cahillikten kendimi sorumlu tutar vicdan azabı çekerim... şükür hiçbirimize de birşey olmamıştı.

• Beğen 21
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

...

Ayhan sen neler yaşamışsın ya.ben tuhaf oldum burda.geçmiş olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ayhan sen neler yaşamışsın ya.ben tuhaf oldum burda.geçmiş olsun

Aynen abi; başımı yastığa koyduğumda aklıma geldi mi saatlerce uyuyamıyorum. Yaptığım yanlıştan dolayı kendime kahrediyorum...Ya çocuklarımdan birine veya eşime birşey olsaydı değil mi;

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aynen abi; başımı yastığa koyduğumda aklıma geldi mi saatlerce uyuyamıyorum. Yaptığım yanlıştan dolayı kendime kahrediyorum...Ya çocuklarımdan birine veya eşime birşey olsaydı değil mi;

Allah sizi birbirinize bağışlamış.düştüğün durum çok acı bir durum.kendini kurtarmak için ailenden biri veya birilerinden vazgeçmek zorunda kalmak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Rahmetli dedem anlatmıştı..Annemin babası..O dönem yaşadıkları mahalle hiç tekin bir yer değilmiş. Adam kesip ağaca takıyorlarmış falan. O derece.. Neyse bir akşam yemek saati kapı vurulmuş..Tak tak tak..Dedem kalkmış kapıyı aralamış..Dışarıda yaşlıca bir adam duruyormuş..Evladım ben yolumu kaybettim demiş.Bana yolu tarif eder misin demiş.Birde varsa biraz ekmek ver demiş. Dedem de bakmış ki adam kaybolmuş aynı zamanda da aç gel amca buyur sofra hazır bir çorbamızı iç demiş..Tam adamı içeri alacakken anneannem gelmiş..Kapıyı itmiş..Sakın alma bu adamı içeri demiş.Çoluk çocuk var yabancı birini akşam akşam sokma içeri demiş..Öyle deyince dedem de adama yolu tarif etmiş kapıyı kapatmış.. Yalnız aklı adamda kalmış.Acaba yolu bulabildi mi diye.. O dönem oradan geçeceği tek bir yol varmış ileri de evin camı da orayı görüyormuş..Sokak direği aydınlattığı için geçen kişi görülürmüş..Dedem bakmış 5-10 dakika geçen olmamış.. Herhalde bulamadı bu adam yolu diye düşünmüş..Sonra yatmış uyumuşlar..Ertesi gün olmuş..İleride ki komşuları olan adam dedeme durumu anlatmış..Böyle böyle birisi geldi demiş. İçeri buyur ettik demiş..Karnı açmış doyurduk demiş..Sonra da gönderdik demiş..Dedem adamın zararsız birisi olduğunu anlamış ama iş işten geçmiş tabii.. Sonra aradan 2-3 ay geçmiş. Bu adamı yedirip içiren komşuları birden bire zengin olmuşlar..Ev araba falan almışlar.Adam dükkan falan açmış..Dedemle yine bir gün konuşurlarken yıllar sonra adam demiş ki ; Hani o gelen yaşlı adam vardı ya demiş..İşte o adam bizim yer sofrasında örtünün altına bir kese altın bırakıp gitmiş demiş.. dedemlere nasip olacak bu fırsat anneannemin paniklemesinden dolayı kısmet olmamış işte..Böyle de bir durum var..Demek ki adam Hızır Aleyhisselammış.. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Allah sizi birbirinize bağışlamış.düştüğün durum çok acı bir durum.kendini kurtarmak için ailenden biri veya birilerinden vazgeçmek zorunda kalmak...

Evet abi gözünüzün nuru, can ciğer kuzucuklarınızın hangisinden vazgeçebilirsiniz. Hanım aklıma gelmedi de değil; :D yenisini alırız diyerek...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Bende bazen yasadigim ani sanki daha onceden gormusum gibi olur. hatta tahmin bile ederim; dur surdanda su gececekti falan diye. Hep normal anlar ama, herhangibir atraksoyonu onceden gorme degilde olagan seyler yani. Anlamsiz ama bilmiyorum yani vardir elbet bir aciklamasi.

Yorum bağlantısı
Taner Erbay

ben izleyemem korku gerilim filmi yasım 32 bir kere kızkardeşimin gazına gelip halkayı izledim. hadi yav hadi.. hiç gerek yok böyle şeyler izlemeye dinlemeye.. hem korkuyorum hem okuyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende bazen yasadigim ani sanki daha onceden gormusum gibi olur. hatta tahmin bile ederim; dur surdanda su gececekti falan diye. Hep normal anlar ama, herhangibir atraksoyonu onceden gorme degilde olagan seyler yani. Anlamsiz ama bilmiyorum yani vardir elbet bir aciklamasi.

Dejavudur o dejavu..  ;)  :p

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eeytan_%C3%87arpmas%C4%B1

Hala aklıma geldikçe tırsarım :) Filmi anlatmak istemiyorum korkmayanlar izlesin ama saat 01.00 civarı başlasınlar izlemeye :)

Birde bu var. Tırsmam diyen adamı altına yaptırır. Hemi de güncel sayılır.. :tirs:   ;) Paranormal aktiviteyi düşünün.. Onda birşey göremiyorsunuz ya. Bunda görüyorsunuz da aynı zamanda.. Filmin sonuda herzamanki gibi şok olup kalıyorsunuz. Buda mı ya?? Diyorsunuz. Yalnız seyretmeyin.  ;)

Ruhlar Bölgesi  

"Insidious" (original title)

VJeoshe.jpg

auRmhC2.jpg

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Annem bana hamile iken, babam o sıra askerden izin almış (babam ile aramızda 20 yaş vardı) evdeyimiş.

Akşam 9-10 sıraları misafirliğe gittikleri yerden yürüyerek dönerken mecburen mezarlık içinden geçiyorlarmış.

Annem İlhan şu yolun kenarındaki dikilmiş tabut mu diye telaşla sormuş, babam baktığında yol kenarında dikilmiş bir tabut kapağı hafif aralı içinde de mefta görünüyor, tabi annem panik yapmasın diye, yok tabut değil falanca nın sandıkları diyip geçiştiriyor.

Annem rahatlıyor ama babam görüyor :) yanından geçip gidiyorlar hala neydi o annen olmasa gidip bakacaktım derdi.

Filmlerden değil gerçeklerden bahsediyoruz bu konuda, nice filmler haltetmiş yanında.

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Annem bana hamile iken, babam o sıra askerden izin almış (babam ile aramızda 20 yaş vardı) evdeyimiş.

Akşam 9-10 sıraları misafirliğe gittikleri yerden yürüyerek dönerken mecburen mezarlık içinden geçiyorlarmış.

Annem İlhan şu yolun kenarındaki dikilmiş tabut mu diye telaşla sormuş, babam baktığında yol kenarında dikilmiş bir tabut kapağı hafif aralı içinde de mefta görünüyor, tabi annem panik yapmasın diye, yok tabut değil falanca nın sandıkları diyip geçiştiriyor.

Annem rahatlıyor ama babam görüyor : :) yanından geçip gidiyorlar hala neydi o annen olmasa gidip bakacaktım derdi.

Filmlerden değil gerçeklerden bahsediyoruz bu konuda, nice filmler haltetmiş yanında.

Benim koyduğum film yaşanmış olaydan alınma  :tirs:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

17 Ağustos depreminden önce ve sonrada yaşanan paranormal olayların anlatıldığı bir program izlemiştim. Gerçekten ürperticiydi. Özellikle Gölcük teki askerlerin anlattıkları vardı. :tirs:

Benim koyduğum film yaşanmış olaydan alınma  :tirs:

+1 Benimkide..

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

onur abi dejavu galiba bu seninki tam bilmiyorum ama hatta film i vardı bir bilimsel açıklamasıda olacaktı ama tam bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Dejavudur o dejavu..  ;)  :p

Birde bu var. Tırsmam diyen adamı altına yaptırır. Hemi de güncel sayılır.. :tirs:   ;) Paranormal aktiviteyi düşünün.. Onda birşey göremiyorsunuz ya. Bunda görüyorsunuz da aynı zamanda.. Filmin sonuda herzamanki gibi şok olup kalıyorsunuz. Buda mı ya?? Diyorsunuz. Yalnız seyretmeyin.  ;)

Ruhlar Bölgesi  

"Insidious" (original title)

feci film di abi :D :D bide son cekilen film vardı abi oda güzeldi

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Hemen hemen bu tarz şeyler bizim köyde çok olur,

Hatta bikeresinde dayım anlatıyor bizzat yaşamış küçükken çok korkardım fakat nedense şimdi aklıma gelmiyor.Yaklaşık 22 23 yaşlarında felan mış ozaman yaylaya göç etmişler sabahta erkenden köye dönmesi gerekiyormuş.Sabah namazı ile beraber kalkıyorlar kahvaltıyı felan yapıp hayvanları salıyorlar neyse yola çıkıyor.Bizim köyde erenler denilen biryer var kayaların üstünde dümdüz alan eskiler türbe diyor.Birçok zatın mezarı olduğu söylenir.Ve köy halkının da mezarı var.Ben hiç duymadım ama önceden o erenler denilen yere her sene kurban keserlermiş babam anlatır annem anlatır dedem anlatır.O yer nezaman biri yanından geçse at gibi kişnermiş şahlanır mış birilerinin bağırdıklarını söylerle hep.

Neyse dayım diyo bi siğara yaktım oraya kadar geldim diyo arkamı döndüydüm dio peşime iki tane koyun takıldı diyo.Allah Allah demiş bu koyunların burda ne işi var işte falancanın koyunu mu felan derken koyunlar peşini bırakmıyor sürekli peşinde dayımı kayalıklara doğru götürüyor.Neyse dayım oturuyo biryandan korkuyo tabi tekrar arkasını dönüyor iki koyun kedi tarzında bir hayvan oluyor neyse tabi dayım yusuf yusuf kim olsa korkmaz ki.Dayım kaçar gibi yürüyor nefes nefese tam köyü gören bir yere geliyor bi dönüyo bakıyor ki arkasındakiler kaybolmuş.

Geliyor annanneme anlatıyor köylülere anlatıyor herkes demiş uymacadır.Uymacada köylerde virane yerlerde olan, insanları ölüme götüren kandıran mahlukattır.

İşte böyle.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Evet abi gözünüzün nuru, can ciğer kuzucuklarınızın hangisinden vazgeçebilirsiniz. Hanım aklıma gelmedi de değil; :D yenisini alırız diyerek...

Hanımın yenisi size yeni olur da, çocukların annesi ne olacak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Lise 1 yıllarında yaşadım bir şeyler. Tamamını anlatsam 2-3 sayfa tutar sanırım. Bu yüzden özünü yazmakla yetineceğim. O zamanlar ateisttim, gözle görmediğim duyu organlarımla hissetmediğim hiçbir şeye inanmazdım. Allah(cc) a peygambere inanmadığım gibi bir sürüde laf söylerdim. Neyse cin çağırma olaylarına karıştım ve neler yaşadım neler. Benimle birlikte aynı şeyleri aynı anda 3 kişi yaşadı. Ateist ve materyalist olduğumdan ince eledim sık dokudum ama gördüklerim yaşadıklarım gerçekti. Neyse o gördüğüm şeylerden yine bir gece bahçe kapısını açarken gördüm ve ateist olan ben euzubesmele çektim ve nasıl etkilendiklerini gördüm. Euzubesmeleden kurana, oradan peygambere, Allah'a kadar inandım.

Allah'ıma bin şükür ki her işte bir hayır vardır, üç harfliler sayesinde inanç ve iman sahibi oldum. (Çocukken anlatırlardı köy yerlerinde eskiden çok olurmuş böyle şeyler ama ben inanmazdım, sonunda yaşayarak inadım :)

Zaten biz insan ve cinleri ibadet etsinler diye yarattık (gibisinden yanlış olmasın) ayet var ve cinleri inkar eden inanmayan Kur'ana inanmamış olmuyor mu?

Maşallah subhanallah.

Cinlerin varlığına inanmayan müslüman olamaz, açık ve net.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Hanımın yenisi size yeni olur da, çocukların annesi ne olacak?

Rabbim hiçbir anneyi ağrıtıp incitmesin, hepsinin canları sağolsun, başımızdan da eksik etmesin... :nazar:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Lise 1 yıllarında yaşadım bir şeyler. Tamamını anlatsam 2-3 sayfa tutar sanırım. Bu yüzden özünü yazmakla yetineceğim. O zamanlar ateisttim, gözle görmediğim duyu organlarımla hissetmediğim hiçbir şeye inanmazdım. Allah(cc) a peygambere inanmadığım gibi bir sürüde laf söylerdim. Neyse cin çağırma olaylarına karıştım ve neler yaşadım neler. Benimle birlikte aynı şeyleri aynı anda 3 kişi yaşadı. Ateist ve materyalist olduğumdan ince eledim sık dokudum ama gördüklerim yaşadıklarım gerçekti. Neyse o gördüğüm şeylerden yine bir gece bahçe kapısını açarken gördüm ve ateist olan ben euzubesmele çektim ve nasıl etkilendiklerini gördüm. Euzubesmeleden kurana, oradan peygambere, Allah'a kadar inandım.

Allah'ıma bin şükür ki her işte bir hayır vardır, üç harfliler sayesinde inanç ve iman sahibi oldum. (Çocukken anlatırlardı köy yerlerinde eskiden çok olurmuş böyle şeyler ama ben inanmazdım, sonunda yaşayarak inadım :)

Zaten biz insan ve cinleri ibadet etsinler diye yarattık (gibisinden yanlış olmasın) ayet var ve cinleri inkar eden inanmayan Kur'ana inanmamış olmuyor mu?

Maşallah, Allah'ın sevgili kuluymuşsunuz bir şekilde doğru yolu göstermiş ve görmüşsünüz.  :bravo:  :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...