İçeriğe Yönlendir

Babam.

Naim Durmaz

Recommended Posts

Naim Durmaz

Babam 76 yaşında idi ,

Daha önce de rahatsızlıkları oldu ama bu kez biraz daha ciddi gibiydi.

Geçen yıl takılan stent sonrası gerekli özen gösterilmeyince kalp damarları yeniden tıkanmış ve geçirilen kalp krizi sonrası hastaneye yatmıştı.

Hastanede kalınan yoğun bakım sonrası damarlar tam olarak açılmasa da bir şans daha verilerek eve çıkmıştı..

Ramazan başlangıcında doktorlar oruç tutmasının sakıncalarından bahsetsede 10 yaşından beri oruç tutan birine nasıl kabul ettirebilirsiniz oruç tutmamayı.

18 Temmus sabahında sahura kalkmış ,yemeğini yemiş ,sabah namazını kıldıktan sonra her zamanki gibi Kuran ‘ ını okuyup yatmaya giderken antrede yere yığılıp kalmış……

Aşağıdaki yazıyı hafta başında yazıp belki biraz daha değiştirip paylaşmayı düşünüyordum.

Bugün yokluğunun ilk günü,

Dün orada mıydın, arayıp sesini de duymamıştım ama biliyorum oralardaydın ve ben öylesine işime, evdeki temizliğime  dalmıştım ki “ne olacak canım iyidir işte” diyordum.

Oysa planlamıştım halbuki, haftanın bilmem hangi günü sana öylesine ayaküstü de olsa uğrayıp görüp halini hatırını soracaktım.

Hafta sonu ise arkadaşlarım, eşim dostum ile buluşacaktım ama  seni de arardım çok kısa da olsa.

Sana gelmeyi elbette ki isterdim ama görüyorsun ya çok yorgunum, inanılmaz yoğun ve meşgulüm. Allah seni inandırsın kendime ayıracak zamanım olmuyor.

Bir Cumartesi Pazar’ım var, o da bana kalsın, hem sen benim hep aklımdasın..

Unuttum mu “yo hayır unutmadım canım!” nasıl unuturum ( neydi ki ) ben minicik bir bebekken bütün gün bıkmadan usanmadan, sabırla  peşimden koşturup o en sevdiğin kitabının bir sayfasını bile rahat rahat okumana izin vermediğimi...

Hem demezler miydi “Anneler çocukların gözlerindeki  tanrıdır” o zaman sana da bir şey olmaz. Olamazdı değil mi?

Bugün yokluğunun ilk sabahı…

Acele ile ettiğim kahvaltıya kimbilir ne kadar süredir donuk ve ağlamaktan şişmiş gözlerle bakıyorum. İşe geç kalıcam diye koşarak evden çıkar, servisteki koltuğuma oturduğumda gün boyu sürecek toplantıları düşünür ya da yıllık iznimi nerede geçireceğime dair tatil sitelerine  bakarken şu anda siyah zeytinin buruşmuş tanelerine boş boş bakıyorum.

Keşke toplantının ortasında yalandan da olsa öksürük krizine tutulup 5 dakika izin isteseydim ve arayıp   “sadece sesini duymak istemiştim” deseydim.

Öyle aman aman çok değil az biraz içiniz sızladıysa şu an arayın Anne, Baba  ve değer verdiğiniz sevdiğiniz kim varsa… Siz onların, onlar sizin sesinizi duysun. Unutmayın her sabah sevdiğinize son kez görüyormuş gibi sarılın.

“Bugün yokluğunun ilk sabahı” derken ve içiniz kor gibi yanarken üzerine bir damla su olabilecek, “hayatımın en güzel yıllarını onunla geçirdim doyasıya” diyebilmek için arayın…

• Beğen 18
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin... Taksiratını ve günahlarını affetsin... Kader ortağıyız sizinle... Babacığımın vefatını kabullenmeye çalışan biriyim bende... sizin gibi....

Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

Sabah sabah yaktın yüreğimi...

Ateş düştüğü yeri yakıyor derler ya doğruymuş , Allah razı olsun.

Rabbim rahmetiyle muamele eylesin... Taksiratını ve günahlarını affetsin... Kader ortağıyız sizinle... Babacığımın vefatını kabullenmeye çalışan biriyim bende... sizin gibi....

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ,Allah razı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Babamızın toprağı bol, mekanı cennet olsun.

Derler ki, insan babası ölünce büyürmüş...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

:( hep ihmal ediyoruz..Bizler de böyle ihmal edileceğiz işte..Hayat telaşı bizi bizden alıyor. Hep birşeyler tamamlanacakta sonra rahat edeceğiz , sonra istediğimiz şeyleri sevdiklerimizle doyasıya yaşayacağız gibi geliyor..ama nedense o bişeyler hiç tamamlanmıyor.. Hep koşturmaca , monotonluk devam edip gidiyor..

Allah rahmet eylesin..Başınızsağolsun..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Allah size sabır versin. Anlatılmaz , yaşamak lazım derler ya...27.11.1999 yılında aynı şeyleri ben de yaşadım. Sizi çok iyi anlıyorum.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Allah rahmet eylesin...

Zaten öyle değil midir ? Varlığında değerini bilemeyiz hiç bir şeyin yokluğunda ararız , öğreniriz değerini...

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

917 gün geçti ben kaybedeli, bir tek gün bile yok onu düşünmeden geçirdiğim. Sanırım bende onun yanına gidene kadar hiç değişmeyecek acısı :(

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Yorum bağlantısı
Ramazan Çetin

Bir ramazan sabahi yine geldim calisiyordum ptt de gisemde az bi bosluk buldum gireyim dedim su forumama ama aglamamak icin zor tuttum kendimi yandi yuregim Allah rahmet eylesin nur icinde yatsin :(Allah sizede sabirlar ihsan eylesin

Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

başınız saolsun. allahım gani gani rahmet eylesin inşallah.

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin. Allah size sabır versin. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Naim Bey hakikaten çok hoş bir yazı olmuş. Elinize yüreğinize sağlık. O kadar güzel bir konuya o kadar içtenlikle yazmışsınız ki etkilenmemek elde değil.

Allah rahmetiyle muamele etsin inşallah.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Allah rahmet eylesin, başınız sağolsun...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Rabbim sizlere sabır versin.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Toprağı bol mekanı cennet olsun.

Yüce rabbim sabırlar versin. :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...