İçeriğe Yönlendir

'alo 155 Duramıyorum'

Kadir Kasap

Recommended Posts

Cem Işık

Vites düşürülerek yavaşlanır olabildiğince, ardından müsait bir anda kontak kapanır.. Motor kilitlenir belki ama , kaldırıma çıkmaktan iyidir.. Ben böyle yapardım heralde..

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Benimde bir keresinde gaz pedal takılı kalmıştı, vitesi boşa aldım.. Bunda da aynı şey yapılamazmıy dı?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kadir Kasap

Benimde bir keresinde gaz pedal takılı kalmıştı, vitesi boşa aldım.. Bunda da aynı şey yapılamazmıy dı?

mantıklı :) insan ne kadar tecrübeli olursa olsun bir anda panikle yapacağı şeyleri unutabiliyor. :)

Yorum bağlantısı
Arif Görkem AKTAŞ

Düz vites arabaysa vites düşürülerek yavaşlatılabilir fakat ya araba otomatik vites ise ne yapılacak?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Düz vites arabaysa vites düşürülerek yavaşlatılabilir fakat ya araba otomatik vites ise ne yapılacak?  

Benim arabam otomatik vites.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim olsa bile kullanacağımı sanmıyorum. Otomatik vites, hız sabitleyici vb. benim işime burnunu sokan donanımları sevmiyorum. Benim başıma gelse muhtemelen ben de bir yere patlardım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Aynı şey Abd de Toyota ile olmuştu. 911 i arayıp duramadığını söyleyen bir bayandı sanırım. Sonra Toyota araçları topladı. Ölümle sonuçlandı diye hatırlıyorum. Allah korusun. Araç marka modeli ne acaba?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aynı şey Abd de Toyota ile olmuştu. 911 i arayıp duramadığını söyleyen bir bayandı sanırım. Sonra Toyota araçları topladı. Ölümle sonuçlandı diye hatırlıyorum. Allah korusun. Araç marka modeli ne acaba?

Toplayıp ne yaptı..turşusunu mu kurdu acaba :D

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Toplayıp ne yaptı..turşusunu mu kurdu acaba :D

Kasasını makyajlayıp 25 bin zam yapıp Türkiye'ye kakaladı..

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Arif Görkem AKTAŞ

Benim arabam otomatik vites.

Hız sabitleyici devredeyken aracı boşa almanız durumunda araç yavaşlıyor mu? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

böyle bir film hatırlıyorum baya güzeldi onlarda duramıyodu :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kontak anahtarıdamı çıkmıyor yerinden,

Bahsettiğiniz film değildi galiba diziydi, otoban polisi (kobra Takibi) alman dizisinde w126 kasa 300 se aracın başına geliyordu, ama orada kontak anahtarı da kırılıyordu :) viteste kitlenmişti. Filmdi yani.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Vitesi boşa alırsanız araba sadece bağırır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Geçen hafta Cumartesi benim de gaz takılı kaldı vitesi boşa aldım (OV) sağa çekip yanaşana kadar 2 kez kesiciye girdi araç. İsterse motor insin umrumda olmazdı.

Kaputu açtım gaz telini parmakladım bindim gazladım sorun her neyse geçmişti :s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

otomatiklerde de boş vites var.

boşa alır frenlersin veya hareket halindeyken kontağı kapatırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Vitesi normal koşullarda debriyaja basarak boşa alırsınız, onda devre dışı kalır. 

Kalmazsa frenle veya el freniyle ufaktan yavaşlatılır.

Kaçış rampası lazım :) 

on973Q.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Vitesi normal koşullarda debriyaja basarak boşa alırsınız, onda devre dışı kalır. 

Kalmazsa frenle veya el freniyle ufaktan yavaşlatılır.

Kaçış rampası lazım :)

Kalmaz ise frende yavaşlatmaz ise kaçış rampasını da bir güzel tırmanır, sonunda artistik patinajsal bir uçuş yapılır :)

Kontağı kapatmak gelmiyor mu kimsenin aklına ya, hani anlık bir şekilde gidip öndekine çarpsa anlarım, polisi arayıp derdini anlatıp gitmek için en az 1-2 km yol gitmiş olmak lazım.

Poliste dememiş mi kontağı kapatın diye acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Kontak kapandıktan sonra tekerden aldığı tahrikle tekrar çalışır mı :) 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
(düzenlendi)

Sizde herşeyden tahrik oluyorsunuz. :)

tarihinde Hayrettin Bahadir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Hız sabitleyici, üzerindeki düğmeden kapanarak, frene basılarak, debriya basılarak devreden çıkar. Ayrıca hız sabitleyici ile hızı azaltmakta mümkün. Aracın tüm bu güvenlik noktalarına cevap vermeden hızını koruması son durak gibi:) Araç chevrolet aveo. Telli olacağını sanmıyorum gaz pedalının. Ecu'dan sorun oluşması lazım devreden çıkmaması için.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

kontak kapalı olduğu sürece araç tekrar çalışmaz,tekerden gelen tahrik motoru döndürür ama çalıştırmaz.ama hareket halindeyken kontağı açarsan çalışır,vurdurma gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sürücü büyük ihtimalle tecrübesizmişveya çok paniklemiş. Küçük motorlu araç ve büyük ihtimallede son vitestedir. Frene basarak çok rahat durabilirdi yavaşlayabilirdi. polisi arayacağı sürede hiç tehlike atlatmadan başının çaresine bakabilirdi. Kontak kapatılır el freni çekilir manuelse debriyaja basılır. Otomatıkse yıne boşa alabilirdi. 

Yorum bağlantısı

Polisi arayacağı vakti varken diğer işlemleri nasıl yapmamış anlamiyorum. Hadi kaza yapıp patlasa direk panik yaptı derim ama adam 155 e ulaşabiliyo, bu sırada güvenlik önlemleri alınıyor bu şahıs hala aynı hizda hareket mi ediyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...