İçeriğe Yönlendir

Cherry Tiggo Alınır Mı?

ismail kara

Recommended Posts

ismail kara

Cümleten Merhaba, Arkadaşıma iş için kullanacağı araç arıyoruz, kendisi Cherry Tiggo düşünmekte. Jip tarzı araç istiyor arkadaş, bütçe olarak ta uygun ama sonuçta çin malı bir araba. Sizce alsak çok arıza verir mi?

Yorum bağlantısı

Arkadaş 1 yıla yakın kullandı. 4x2, Lpg li modelini. Lpg li dahi çok yaktığından sattı. Yoksa satmam on numara araç diyordu. Herhangi bir arıza problem çıkardığını duymadı. Sadece yakıt..

Yorum bağlantısı
ismail kara

duster var

Arkadaş 1 yıla yakın kullandı. 4x2, Lpg li modelini. Lpg li dahi çok yaktığından sattı. Yoksa satmam on numara araç diyordu. Herhangi bir arıza problem çıkardığını duymadı. Sadece yakıt..

Arkadaşın limiti 23-24 bin civarı

LPG ile kaç yakıyormuş, arkadaş Tiggo sahibini aramış şehir içi 30 krş civarı yakıyor demiş!

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Piyasada tanınan bir modeli birkaç kuruş daha fazlasına almak en mantıklısı... Duster, Suzuki, vs...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

senelerdir türkiye pazarında olan bir araç eğer düzgün,az yakan sıkıntısız bi araç olsaydı kimse renoya fln bakmazdı demekki sıkıntılı bi araçki tutulmuyor,bu nedenle tavsiye etmem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Ender

Otomobilde Çin markasına hala ısınamıyorum ben de. (Avrupalı/Amerikalı olup da Çin'de üretim yapanlar hariç.)

Sıfır Çinli yerine bütçeye uygun 2.el bir seçenek, sonra üzülmemek için daha iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
ismail kara

Bende ısınamadım Çin markasına, arkadaş ucuz alırım jipe binmiş olayım deyince tavsiye etmedim genede sizlere danışayım dedim

Yorum bağlantısı

Arkadaşın limiti 23-24 bin civarı

LPG ile kaç yakıyormuş, arkadaş Tiggo sahibini aramış şehir içi 30 krş civarı yakıyor demiş!

Şimdi görüştüm arkadaşla. Lpg de ortalama 100 km/h- 8-9 lt yakıyormuş. Araç çok ağır (1800 kg civarı dedi) olduğundan 125 HP motor çok hantal kalıyormuş, gitmiyormuş ama sanırım Chrysler üretimi (galiba dedi) olduğundan sağlammış, arıza problem çıkartmıyor dedi. Modeline göre süper charger? gibi birşey olan modellerinde bu hantallık sorunu bir nebze azaltılmış diyor. Heves almak için 23-24bin Tl den fazla verilmez diyor. Satarken çok zarar etmiş o. 29 a almış, 23,5 a zor satmış. Alınır, 6-7 ay kullanıp aynı paraya satılır dedi. Fazla para vermesin diyor. Klasik Çin mantığı düşük malzeme kalitesi, motor ve yürür hariç çabuk dağılacakmış hissi uyandırıyormuş. Ama jip kullandım demek için, insanların dönüp bakması için alınabilir diyor. Dağa bayıra kesinlikle gelmezmiş.. Falan filan.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
ismail kara

Şimdi görüştüm arkadaşla. Lpg de ortalama 100 km/h- 8-9 lt yakıyormuş. Araç çok ağır (1800 kg civarı dedi) olduğundan 125 HP motor çok hantal kalıyormuş, gitmiyormuş ama sanırım Chrysler üretimi (galiba dedi) olduğundan sağlammış, arıza problem çıkartmıyor dedi. Modeline göre süper charger? gibi birşey olan modellerinde bu hantallık sorunu bir nebze azaltılmış diyor. Heves almak için 23-24bin Tl den fazla verilmez diyor. Satarken çok zarar etmiş o. 29 a almış, 23,5 a zor satmış. Alınır, 6-7 ay kullanıp aynı paraya satılır dedi. Fazla para vermesin diyor. Klasik Çin mantığı düşük malzeme kalitesi, motor ve yürür hariç çabuk dağılacakmış hissi uyandırıyormuş. Ama jip kullandım demek için, insanların dönüp bakması için alınabilir diyor. Dağa bayıra kesinlikle gelmezmiş.. Falan filan.  :biggrin:

Buldum netten Lusso Supercharger modeli :biggrin:  Arkadaşımda Jipe biniyorum demek için heves ediyor .işe gidip gelecek, Clio falan alıp gitmeyeyim JİP'e binmiş olayım diyor:) 

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Clio falan alıp gitmeyeyim JİP'e binmiş olayım diyor:) 

Sırf bu neden bile alınmaması için yeterli. Çakma Rav4.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

24.000TL'ye 2001, 150Bg CRV alırım. Hem 4x4 hemde taş gibi japon. Benim diyen tiggonun üstünden atlar,  konforda, güvenlikte ve sağlamlıkta.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

24.000TL'ye 2001, 150Bg CRV alırım. Hem 4x4 hemde taş gibi japon. Benim diyen tiggonun üstünden atlar,  konforda, güvenlikte ve sağlamlıkta.

Bi bana CRV alamadık :p

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

çakma Rav4 :)

öyle bir derdi varsa çakma M paket bol süslü bir E39 520i BMW alabilir..

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Piyasada tutulan aracı almak her zaman daha mantıklıdır.Hem satarken rahat edersiniz hemde yedek parça ararken sıkıntı yaşamazsınız.O yüzden alınmaz.

Yorum bağlantısı
ismail kara

Çin malı sonuçta Allah korusun kazada falan ne kadar güveneler malum.Bir çok arkadaş Alınmaz konusunda hemfikir... Arkadaşıma sizce nasıl bir araç önermeliyim Jip diye tutturuyor:) Kardeşim gibi severim kendisini Allah korusun bu aracı alıpta sırf aracın kalitesiz olması nedeni ile kötü bir durum olması beni üzer. Arkadaşımın ilk arabası olacağı içinde ne alsak diye düşünüyorum. Önerebileceğiniz bu fiyat aralığında araçlar nelerdir.?

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Cherry Tigoya binen birisini görsem jipe biniyor demek yerine Cherrye birde para vermiş derim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ismail kara

Cherry Tigoya binen birisini görsem jipe biniyor demek yerine Cherrye birde para vermiş derim

:good1:  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...