İçeriğe Yönlendir

Tramere (5664) Cevap Gelmeme Sorunu

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

arkadaşlar bir araç için iki defa üst üstee HASAR S VF.....    mesaj gönderdim tl düştüğü halde 1 saat oldu cevap gelmedi acaba benmi yanlış bişeyler yapıyorum yoksa tramerdemi sorun var ne yapmalıyım araca kapora verdim acil km kayıtları lazım

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Araba alırken aynı sorunu bi kaç araçta ben de yaşamıştım. Nedenini öğrenememiştim

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

hocam acaba geçte olsa gelirmi cevap tekrar göndereyimmi :(  araba 2009 model 23.000 km de ondan tedirginim biraz

Yorum bağlantısı
Ahmet Yıldırım

arkadaşlar bir araç için iki defa üst üstee HASAR S VF.....    mesaj gönderdim tl düştüğü halde 1 saat oldu cevap gelmedi acaba benmi yanlış bişeyler yapıyorum yoksa tramerdemi sorun var ne yapmalıyım araca kapora verdim acil km kayıtları lazım

forumda yeni olmama rağmen yanlış hatırlamıyorsam araç ilanları bölümünde bir arkadaşımız e-devlet üzerinden aracın sorgulamasını yapmıştı bir konuda hatırlıyorum sanki. konuyu bulum inceleyin derim. bende aldığım araçlarda sizin yaptığınızı yaptım bazı araçlarda hemen geliyor bazılarında 4-5 saat sonra geliyor.birde bazı araçların tuv kayıtları (aracın muayene bilgileri tarih ve km bilgileri) gelmiyor 5664 de.bence en sağlıklı arkadaşımızın yöntemi. bende bulursam linki atarım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

E devletten hasar ve km bilgisi gelmez ;)

Sadece hak mahrumiyeti var mı o bilgi gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Yıldırım

E devletten hasar ve km bilgisi gelmez ;)

Sadece hak mahrumiyeti var mı o bilgi gelir.

hımm bir şey daha öğrendim teşekkürler. :) Tahir Bey  bahsettiğim konuyu aradım bulamadım ama satan ilk sahibi mi yoksa değil mi gibi bir bilgi de öğrenebilir gibi bilgiler paylaştı arkadaşlar. bu mümkün mü e-devlet ile?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

E-devlette aracın model,renk bilgisi ile hak mahrumiyeti var mı , yok mu bilgisi gelir sadece benim hatırladığım kadarıyla.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit Akkuş

hımm bir şey daha öğrendim teşekkürler. :) Tahir Bey  bahsettiğim konuyu aradım bulamadım ama satan ilk sahibi mi yoksa değil mi gibi bir bilgi de öğrenebilir gibi bilgiler paylaştı arkadaşlar. bu mümkün mü e-devlet ile?

E-devlette aracın model,renk bilgisi ile hak mahrumiyeti var mı , yok mu bilgisi gelir sadece benim hatırladığım kadarıyla.

aracın son tescil tarihinide görebiliyorsunuz.böylece satan kişinin ne kadar zaman bindiği belli oluyor.model yılı ve tescil tarihi aynı yıl olursa büyük ihtimal ilk sahibi denilebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Yıldırım

aracın son tescil tarihinide görebiliyorsunuz.böylece satan kişinin ne kadar zaman bindiği belli oluyor.model yılı ve tescil tarihi aynı yıl olursa büyük ihtimal ilk sahibi denilebiliyor.

teşekkürler Hamit Bey. Yalnız tescil tarihi sadece satışta mı değişiyor. satış olmasa ama ruhsat değişimi gerekse mesela şahıs lpg taktırdı. yada vize muayene kontrol bölümü doldu ve vize öncesi ruhsat değiştirmek zorunda kalındı.bu durumlarda da tescil tarihi değişiyor mu? 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

adam kasko yaptırmamışsa, bundan dolayı gelmemiş olabilirmi?

abi o zaman vf.... nolu şase numaralı aracın sistemimizde hasar kaydı bulunamamaktadır die bilgi mesajı gelmesi lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Trafik sigortası içinde geliyor olması lazım abi. Ayrıca hiç gelemese muayene bilgisi gelir.

Yorum bağlantısı
Selahattin Topçu

hocam acaba geçte olsa gelirmi cevap tekrar göndereyimmi :(  araba 2009 model 23.000 km de ondan tedirginim biraz

benzinli ve otomatikse 55 kurus yaktığı için normal bir kilometre bence  :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Trafik sigortası içinde geliyor olması lazım abi. Ayrıca hiç gelemese muayene bilgisi gelir.

Tahir 2 araba sorgulattım, muayenede gelmedi, 2007 ve 2008 

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

turkcele hala cevap gelmedi babamın avea hattıyla gönderdim 2012 :  14095 km

2014:   22154 km   araş şuanda 23.350 km de sıra servisten sorgulatmaya kaldı

ama bir adet kaza kaydı çıktı 1700 tl çarpma yazıyor acaba sorun olurmu adam sağ çamurluk sürtmeden dolayı boyalı demişti

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Hakan serviste yapılmıştır büyük ihtimal, servistende soruşturun.

yarın servise gidicem km sorgulatayım eğer 150 200 tl ye expertiz yaparız derlerse orada expertiz yaptırıcam bu arada turkcelede geldi iki cevap :( 12 tl para gitti

Yorum bağlantısı

teşekkürler Hamit Bey. Yalnız tescil tarihi sadece satışta mı değişiyor. satış olmasa ama ruhsat değişimi gerekse mesela şahıs lpg taktırdı. yada vize muayene kontrol bölümü doldu ve vize öncesi ruhsat değiştirmek zorunda kalındı.bu durumlarda da tescil tarihi değişiyor mu?

Tescil tarihi satışla değişir, aracın sahibine tescilidir ve sahibi değişmeden tescil değişmez.

Trafiğe çıkış tarihi vardır bir de. Normalde plaka değişmezse, araç trafikten çekilmezse değişmez. Buradan plaka değiştirdiği anlaşılabilir aracın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Tescil tarihi satışla değişir, aracın sahibine tescilidir ve sahibi değişmeden tescil değişmez.

Trafiğe çıkış tarihi vardır bir de. Normalde plaka değişmezse, araç trafikten çekilmezse değişmez. Buradan plaka değiştirdiği anlaşılabilir aracın.

Saygılarımla.

Benim şuan kullandığım araç 2008 model. Ruhsatta trafiğe çıkış tarihi 09/04/2009, ilk muayene geçerlilik tarihi 16/10/2010 yazıyor. Ben 2. Sahibinden aldım. Oda ilk sahibinden Sivas'tan aldığını söylemişti. O zaman sorgulattığımda araç tescil tarihi 08/04/2009 görünüyordu. Trafiğe çıkış tarihi ile model yılı arasındaki farkın nedenini o zaman çözememiştim. Şimdi sizin mesajınızı okuyunca plaka değişikliği nedeniyle trafiğe çıkış tarihinin değişebileceğini öğrendim. Hatta takıldığım başka bir hususta aracın muayene bilgilerinin olduğu kısma aracın 2012 ve 2014 yıllarında yapılan muayeneleri işlenmiş. 2010 yılında yapılması gereken muayene ruhsatta görünmüyor. Bunu da şuna yordum. Sanırım o yıllarda yeni tip ruhsata geçiş yapılmıştı. 2010 yılında yapılan muayene eski ruhsata yazılmış olabilir. Doğru mu düşünüyorum?
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Konu dışı olacak ama benim de bir sorum olacak.

Aracımı alırken km kontrolü yapmadım. Aldıktan sonra plaka değişti ruhsat değişti. Buradan bir abimiz plakadan kontrol ettiğinde aracın 2008 de 160bin 2011 de 130bin muayene girişi var dedi. Aracımın km düşürülmüş olabilir ancak arada bir yıl muayenesiz durmamıştır diye tahmin ediyorum. 

O plakanın eski sahibinin kayıtları çıkıyor olabilir mi? Öyleyse benim arabanın 100bin düşürülmüş demektir. Ama aracım gayet diri. Bu konuda yardımcı olablecek var mı?

(5664 e şasiden sorguladım kaydı yoktur dedi ancak km ve muayene bilgisi gelmedi)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Bunu öğrenebileceğimiz kesin bir yer var mı? Mehmet Abiye sordum araca kasko yapılmamış pek oradan da bir şey çıkmadı. TÜV şasiden kayıt tutar mı? Tutsa bana bu bilgiyi verir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...