İçeriğe Yönlendir

Mercedes Benz E200 Kompresör Avantgarde

Olcay Eyüboğlu

Recommended Posts

Olcay Eyüboğlu

Teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Aracı gördükten sonra fotoğrafları ve donanım bilgisini kesinleştirip tekrar yorumlarınızı rica edeceğim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben hepsinin amerikan isi daimi bagli diye bellemisim.

Klima kompresoru gibi cat cut ediyor mu devreye girip cikarken ?

içerden yok kaput açıkken hissediliyor :p

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Mercedesse, bakımlıysa, heleki avantgarde'sa hiç düşünmeden alınır...

Neden? Avantgarde olunca ne oluyor ki?

siyah cam çıtaları, spor jant, kromsuz tampon,.. haricinde ne gibi + sı var? :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

W211 kodlu e serisi gercekten guzel ve oldukca kullanisli bir modeldir. Km konusuna gelince, o araba 260 bin km. Yi furkan avci, ali elover, mustafa tufekci gibi mersedes sevdalisi birinin elinde gecirdi ise inanin halen bebek gibidir. Vasat bir kullanicinin elinde servis bakimindan bir sonraki bakima kadar kaputu kaldirilmamis halde kullanildiysa bile yeni sahibinin biraz ilgili olmasi durumunda en az bir 100 bin km daha buyuk bir bakim gerektirmeden konforla kullanilir. Ama 260 bin km. Ye essege biner gibi binilmis ise yeni sahinden eski sahiplerimin ilgisizliginin bedeli fazlaca cikar. Apaci kardesliginin eline dusen ve 260 bin km. Cevirmis bir komp. Mersedes ise adami arabadan sogutur. Velhasil, sizin alacaginiz yildizin mazisi bu ihtimallerden hangisi ise muhim olan mazisi temiz bir yildiz olmasi onemli olan. Ama 211 kasalarin buyuk cogunlukla henuz apaci kardedliginin elinin uzanamadigi bir model oldugunu on gorerek pek sikintisi olmadigi fikrindeyim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Geçen hafta bu araca baktım birazda kullanma fırsatım oldu.Elegance ama avangarde'dan daha dolu oldukça diri güzel bir araç idi fikir vermesi açısından ...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2007-e-200-komp.mengerler-cikisli-isitma-sogutma-hafiza-175128687/detay

Boya kaza değişen durumu hakkında bilginiz var mı? Km.si iyiymiş acaba orjinal mi?
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Boya kaza değişen durumu hakkında bilginiz var mı? Km.si iyiymiş acaba orjinal mi?

Bir parça boyası var. Mercedes alıp kullanan yada satanların km.takıntısı yada oynaması olmuyor gibi bir şey. Km. orjinalmi ? % 99'nun  müslaman olduğu söylenen bir ülkede şunu sormak kadar ayıplı bir toplum olmamız ne kadar utanç verici bir durum bir anlayabilsek...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

mercedes de km sorun olmaz,olması gereken km de araç.değişen boya da yoksa kaçmaz ..deri koltuk varsa mutlaka ısıtmada olmalı diyorum. :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Teşekkür ederim Furkan Bey. Araç şehir dışında olduğu için henüz göremedim. Muhtemelen perşembe günü aracı göreceğim. 260 bin km bu araç için fazla mıdır? Bakım servis fiyatlar hakkında bilginiz var mı?

Olcay hocam, benim aracım 282.000 km de, 2003 model, km ve yaşa bağlı olarak değişmesi gereken parçalar olacaktır (benim gibi biriyse kullanan zaten değişmiştir).

Mercedesde kul yapısıdır, hiç sorun çıkarmaz gözü kapalı alın mantığı kesinlikle yanlış ama şu da bir gerçekki diğer markalara göre mercedes kullanılan malzemenin kalitesine daha önem verdiğinden parçaların ömrü biraz daha uzun.

Mercedes'e parça veya mamül üreten her firma mercedesin belirlediği standartlara uyuyorsa onay alır.

Bakım masraflarına gelince yetkili servis fiyatlarından bahsetmiyorum bile.

Ama dışarıda özel servislerde yapacağınız masraf diğer araçlara göre çok uçuk değildir. Ama mercedes diye gözü dönen ustacıklara denk gelirseniz yolmaya çalışabilirler.

Sırf bu yüzden ben özel servisteki işçilik fiyatlarını da bilmiyorum, kendim yapıyorum yapabildiklerimi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Olcay hocam, benim aracım 282.000 km de, 2003 model, km ve yaşa bağlı olarak değişmesi gereken parçalar olacaktır (benim gibi biriyse kullanan zaten değişmiştir).

Mercedesde kul yapısıdır, hiç sorun çıkarmaz gözü kapalı alın mantığı kesinlikle yanlış ama şu da bir gerçekki diğer markalara göre mercedes kullanılan malzemenin kalitesine daha önem verdiğinden parçaların ömrü biraz daha uzun.

Mercedes'e parça veya mamül üreten her firma mercedesin belirlediği standartlara uyuyorsa onay alır.

Bakım masraflarına gelince yetkili servis fiyatlarından bahsetmiyorum bile.

Ama dışarıda özel servislerde yapacağınız masraf diğer araçlara göre çok uçuk değildir. Ama mercedes diye gözü dönen ustacıklara denk gelirseniz yolmaya çalışabilirler.

Sırf bu yüzden ben özel servisteki işçilik fiyatlarını da bilmiyorum, kendim yapıyorum yapabildiklerimi.

Sağolun Furkan Bey. Araç sahibi paraya pula önem veren biri değil. Aracın neresinden ses duysa servise götüren biri. Araç sanayi yüzü görmüş değil. Geçenlerde arka 2 park sensörünü çalmışlar, serviste yenileriyle değiştirmiş. Dediğim gibi aracın piyasasını hiç bilmiyorum. Aklımda olan bir araç değil. Hatta ev ya da arsa alma niyetim vardı. Araç sahibi tanıdık birine gitsin, piyasanın altına da vereceğim deyince niye ben almayayım dedim. Tek kötü alışkanlığım var. O da arabalar.
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Mustafa kompresor kaprilli degilmis, clk eski kasa da ve senin kasa c de kaprilliymis yani debriyajli.

Simdi bakima geldim ve kesinlestirdim, benim w209 kasa kompresor hep devrede sebin w202 ve w208 clk kapnilliymis.

2e7bbb19db2b332715d4b44391f92fe7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sağolun Furkan Bey. Araç sahibi paraya pula önem veren biri değil. Aracın neresinden ses duysa servise götüren biri. Araç sanayi yüzü görmüş değil. Geçenlerde arka 2 park sensörünü çalmışlar, serviste yenileriyle değiştirmiş. Dediğim gibi aracın piyasasını hiç bilmiyorum. Aklımda olan bir araç değil. Hatta ev ya da arsa alma niyetim vardı. Araç sahibi tanıdık birine gitsin, piyasanın altına da vereceğim deyince niye ben almayayım dedim. Tek kötü alışkanlığım var. O da arabalar. Bugün iş icabı Artvine gidiyorum. Zaman bulabilirsem aracı da göreceğim inşallah.

Baktınız mı araca?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Maalesef bakamadık. İşlerden fırsat olmadı. Bugünde 2 haftalık tatil için ya bismillah dedik. Yolları aşındırıyoruz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

abi bide bizim motor kaç ps :p 180 mi 192 mi

senin motor dandikmiş, çok yakar az kaçarmış, benim motoru da zar zor geçermiş. Demek ki 192 hp değil :) 

şaka bir yana sormadım msjını yeni gördüm sorarım Hüseyin ustaya. 

bugün Furkan'a parça için servis e gittim, benim yağmur oluk kanallarını temizlettim, 4 tane den ikisi fena tıkanmıştı araba ağaç altında durdu bir sürü yaprak vs girmiş toplanmış kanallara ve tahliye edemiyordu ön camın altındaki suyu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

senin motor dandikmiş, çok yakar az kaçarmış, benim motoru da zar zor geçermiş. Demek ki 192 hp değil :)

şaka bir yana sormadım msjını yeni gördüm sorarım Hüseyin ustaya. 

bugün Furkan'a parça için servis e gittim, benim yağmur oluk kanallarını temizlettim, 4 tane den ikisi fena tıkanmıştı araba ağaç altında durdu bir sürü yaprak vs girmiş toplanmış kanallara ve tahliye edemiyordu ön camın altındaki suyu. 

Ben  yıldız almaktan vazgeçtim. Birinizin parça derdi bitmez ,diğeri aldığı aracın motor gücünü bilmez, seninkide kanallarına yaprak doldurup suyu tahliye etmekten aciz. Ne derdi bitmez araçlarınız varmış :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:D

Sende haklısın abi  de dengi araç bulamıyoz ondan  kaç ps çözemiyorum :p

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ne uğraşıyorsun ki, çık paşaoğlu dyno ya bak bakalım güncel bg gücün ne, 50 TL ye patlar ;) 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Geçen yüzyıldan kalma araç. Ne yapcen kaç ps olduğunu ? çalıştığına şükret sen :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben yıldız almaktan vazgeçtim. Birinizin parça derdi bitmez ,diğeri aldığı aracın motor gücünü bilmez, seninkide kanallarına yaprak doldurup suyu tahliye etmekten aciz. Ne derdi bitmez araçlarınız varmış :D

Fatih abi çok özür dilerim affına sığınarak yazıyorum ama popon bir kere değsin yıldıza ondan sonra konuşalım. Bana da böyle demişlerdi.

Ben arıza var diye parça aramıyorum eskiyenleri yeniliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Merhaba,

Ben de 2. el bir araba alma arefesindeyim. Menüde şunlar var:

1) 2001 model temiz Mercedes avantgarde full C200 komp. gazlı 200bin km civarı, ilan no: 173968882

2) 2011 Ford Mondeo 1,6 ecoboost 60bin km civarı lpg takılmıyor, ilan no: 175928365

3) yeni kasa 2009 citroen C5 1,6 dizel 100km civarı, ilan no:152335263

her 3 seçeneğin de fiyatları 35-45bin TL arası.

Sizin seçiminiz ne olurdu?

Yorum bağlantısı

Merhaba,

Ben de 2. el bir araba alma arefesindeyim. Menüde şunlar var:

1) 2001 model temiz Mercedes avantgarde full C200 komp. gazlı 200bin km civarı, ilan no: 173968882

2) 2011 Ford Mondeo 1,6 ecoboost 60bin km civarı lpg takılmıyor, ilan no: 175928365

3) yeni kasa 2009 citroen C5 1,6 dizel 100km civarı, ilan no:152335263

her 3 seçeneğin de fiyatları 35-45bin TL arası.

Sizin seçiminiz ne olurdu?

Hasarli araclarin kayitlarina bakmak lazim. Ozellikle kaskodan acilan dosyalari varsa belirtilem rakamlardan daha yuksek hasar kaydi sisteme girilmis olabilir. Aracibelden cikarirken zorluk yasayabilirsiniz. Citroenden supheliyim mesela. Mondeo guzel ama 2 parca degisen ve diger boyalar aracin farkli noktalardan darbe almis olmasi hos degil. 1.6 ecoboost ise satarken zorlanilacak diger bir nokta. Fiyatlarinin makul olmasi araclarin bu haliyle kabulu ile dogru orantili. Mercedes'e bakmadim ama 2011 ve 2009 modeller varken 2002 model epey yasli kaliyor. Bu fiyatlara daha sorunsuz 407'ler bulabilirsiniz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre
(düzenlendi)

Hasarli araclarin kayitlarina bakmak lazim. Ozellikle kaskodan acilan dosyalari varsa belirtilem rakamlardan daha yuksek hasar kaydi sisteme girilmis olabilir. Aracibelden cikarirken zorluk yasayabilirsiniz. Citroenden supheliyim mesela. Mondeo guzel ama 2 parca degisen ve diger boyalar aracin farkli noktalardan darbe almis olmasi hos degil. 1.6 ecoboost ise satarken zorlanilacak diger bir nokta. Fiyatlarinin makul olmasi araclarin bu haliyle kabulu ile dogru orantili. Mercedes'e bakmadim ama 2011 ve 2009 modeller varken 2002 model epey yasli kaliyor. Bu fiyatlara daha sorunsuz 407'ler bulabilirsiniz.

Saygilarimla.

Yeni kasa 1600cc dizel Citroen C5 bu araçlar arasında en az yakıt tüketimi olan araç fakat çekiş olarak beğenilmiyor. Bir de Fransız olmasının dezavantajı var. En yakın Balıkesir merkezde Bursa'da servisi var. Ama kasa olarak gemi gibi. Kasanın heybetini beğeniyorum. (hasarı varsa hasarı olmayan başka temiz C5 ilanları da olabilir, amacım 3 araç markası arasında hedef belirlemek)

Mondeo ise Ford bayisinden satılıyor. Bende de 1997 model MK2 kasa mondeo var. Konforunu bildiğim araç. Bandırma'da servisi de var.Km'nin düşük olması avantaj.  Ecoboost olması çekiş için avantaj fakat lpg takılamaması dezavantaj. 1,6 ecoobostu satarken neden zorlanılır? 

Citroen C5 hariç Pejo ve Renoya bakmıyorum.

Mersedesin kilometresi yüksek bize göre(193000) (Mersedes konusunda tecrubesi olan arkadaşlara da soruyorum için 200bin km yüksek midir?) fakat araç  temiz ve 160 HP, turbolu BRC gazlı imiş uzun yolda 20 kr yakıyormuş dendi bana biraz ütopik geldi..Telefon ile sahibiyle de diyalog kurdum. 10 senedir 2. sahibi kullanıyormuş. Ufak bir tampon vurması varmış. Plakasını cep telefonu ile sorgulattım anlattıklarını doğrular nitelikte çıktı.

tarihinde Fatih Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Mersedesin kilometresi yüksek bize göre(193000) (Mersedes konusunda tecrubesi olan arkadaşlara da soruyorum için 200bin km yüksek midir?) fakat araç  temiz ve 160 HP, turbolu BRC gazlı imiş uzun yolda 20 kr yakıyormuş dendi bana biraz ütopik geldi..Telefon ile sahibiyle de diyalog kurdum. 10 senedir 2. sahibi kullanıyormuş. Ufak bir tampon vurması varmış. Plakasını cep telefonu ile sorgulattım anlattıklarını doğrular nitelikte çıktı.

Mercedes'te kilometre pek önemli değil derler ama ya kullanan adam hiç önemsememişse aracını. Normalde 200.000 km normal 2001 modele göre ama iyice baktırmakta fayda var. Turbo değil kompressor var bu kasa mercedeslerde, onlarda turbo kadar hassas değil daha uzun ömürlüler. Lakin dediğim gibi yinede baktırmak lazım iyi bir ustaya.

Uzun yolda ben (LPG yi 2.50 den hesaplarsanız) 25 kuruş yakıyorum, C200 lerde 22-23 arası yakıyor.

Bir de mercedesi almayın, niye mi? sonra yine mercedes almak istersiniz :)

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Mercedes'te kilometre pek önemli değil derler ama ya kullanan adam hiç önemsememişse aracını. Normalde 200.000 km normal 2001 modele göre ama iyice baktırmakta fayda var. Turbo değil kompressor var bu kasa mercedeslerde, onlarda turbo kadar hassas değil daha uzun ömürlüler. Lakin dediğim gibi yinede baktırmak lazım iyi bir ustaya.

Uzun yolda ben (LPG yi 2.50 den hesaplarsanız) 25 kuruş yakıyorum, C200 lerde 22-23 arası yakıyor.

Bir de mercedesi almayın, niye mi? sonra yine mercedes almak istersiniz :)

Furkan Bey merhaba,

Blogunuzu okudum. Mersedesinize sök tak işlerini kendiniz yapıyorsunuz. Çok beğendim. 

Bahsettiğim Mersedesin sahibi arkadaş bana aracın şase numarasını gönderdi. Araç Sivas'da. Aramızda 1000km mesafe var. Aracı dolayısı ile gözümüz ile göremiyoruz. Fotoğraflarına göre yorum yapıyorum. 

Hiç Mersedesim olmadı ama Ford Mondeo MK4 kasanın konforu C200'den aşağı kalır mı? Artık günümüz araç markalarında da Mersedes'de olan her şey var.

Yoksa " Arabalar ikiye ayrılır Mersedes ve diğerleri..." sözü hala geçerli midir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...