İçeriğe Yönlendir

Mercedes Benz E200 Kompresör Avantgarde

Olcay Eyüboğlu

Recommended Posts

Furkan Avcı

Furkan Bey merhaba,

Blogunuzu okudum. Mersedesinize sök tak işlerini kendiniz yapıyorsunuz. Çok beğendim. 

Bahsettiğim Mersedesin sahibi arkadaş bana aracın şase numarasını gönderdi. Araç Sivas'da. Aramızda 1000km mesafe var. Aracı dolayısı ile gözümüz ile göremiyoruz. Fotoğraflarına göre yorum yapıyorum. 

Hiç Mersedesim olmadı ama Ford Mondeo MK4 kasanın konforu C200'den aşağı kalır mı? Artık günümüz araç markalarında da Mersedes'de olan her şey var.

Yoksa " Arabalar ikiye ayrılır Mersedes ve diğerleri..." sözü hala geçerli midir?

MK4 mondeo konfor olarak 2001 C kasadan daha üstündür, sonuçta daha büyük bir araç ama ben kendi aracımın konforundan çok memnunum. Bende 17 jant olduğu için bizim diğer mondeo'ya göre daha sert. Lakin 2 hafta önce 1800 km yol yaptım, ne bir yol yorgunluğu nede sırt bel ağrısı yaşamadım.

Şu an bana aracını MK4 mondeo ile değişirmisin deseniz, değişmem.

Şöyle şöyliyim 2006-2007 model c200 ile 2011 Mondeo deseydiniz Mercedes alın derdim, ama 2001 ile 2011 arasındaki yaş farkı tercihleri değiştirebilir.

Mahmut Abi Sivas'ta kendisinde de C180K var aynı kasa, isterseniz eminim gidip inceleyebilir. Kendisi eski mercedescidir.

Yorum bağlantısı

Mondeo, passat, 407 gibi araclar Mercedes BMW'yi artik 3-5 sene geriden takip eder durumdalar. Furkan'in dedigi gibi 9 yilda Mondeo'nun Mercedes'e gore artilari bile olacaktir.

1.6 ecoboost ikinci eli niye zayif dedigime gelince, artik kullanicilar vergisi ve tuketimi dusuk araclara ragbet gosteriyorlar. Bunun icin benzinli bir araca lpg baglanabilmesi tuketici tercihinde cok onemli. Performansina paralel olarak yakit tuketimi konusunda da sehir icinde ortalama 10lt'nin altina dusuremeyeceginiz 1.6 ecoboost meraklisinin tercih edecegi bir arac oldugu icin satmak istediginizde piyasasi kisitli olur. 1.6 klasik motor olanlari cok daha fazla tercih ediliyor ama uzun vadede lpg motorunda sorunlara yol aciyor.

C5 dizel. Fiyati piyasasinin altinda. Hasarli alip yaptirilmis aracin dikkatle incelenmesi gerek. Genelde hasarli araci sanayi ile ilgisi olmayanlar karli bir sekilde toplayip satamazlar. Iki parca boya denilen aracin kaporta hasari az gibi gozukse de eger airbag actiysa kayitlara girmis hasari cok daha buyuk hatta pert hasarli olacaktir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

MK4 mondeo konfor olarak 2001 C kasadan daha üstündür, sonuçta daha büyük bir araç ama ben kendi aracımın konforundan çok memnunum. Bende 17 jant olduğu için bizim diğer mondeo'ya göre daha sert. Lakin 2 hafta önce 1800 km yol yaptım, ne bir yol yorgunluğu nede sırt bel ağrısı yaşamadım.

Şu an bana aracını MK4 mondeo ile değişirmisin deseniz, değişmem.

Şöyle şöyliyim 2006-2007 model c200 ile 2011 Mondeo deseydiniz Mercedes alın derdim, ama 2001 ile 2011 arasındaki yaş farkı tercihleri değiştirebilir.

Mahmut Abi Sivas'ta kendisinde de C180K var aynı kasa, isterseniz eminim gidip inceleyebilir. Kendisi eski mercedescidir.

Su an Sokedeyim. Haftaya Sivasta olacagim insallah. Dilerseniz tipis tipis gider bakarim. Tabi o zamana kadar sizin tercihleriniz degismez ise.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Simdi ilandan mersoya baktim. Sanirim bizim isyerinin oralarda bir yerlerde bu arac. Sayet sonradan plakasi degismedi ise en azindan son 4 senesini her gun ise gidip gelirken gordugum bir mersodur. O degilse bile fotolarda araba guzel duruyor. Canli canli da guzelse, diger iki ilani koyver gitsin derim.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Fatih Mondeo mk4 tdci baktınız mı? Seçeneklerinizin arasında neden yok?

Ecoboost' un piyasası , Evren Bey'in de yazdığı gibi, lpg henüz takılamadığı için zayıf malesef.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Simdi ilandan mersoya baktim. Sanirim bizim isyerinin oralarda bir yerlerde bu arac. Sayet sonradan plakasi degismedi ise en azindan son 4 senesini her gun ise gidip gelirken gordugum bir mersodur. O degilse bile fotolarda araba guzel duruyor. Canli canli da guzelse, diger iki ilani koyver gitsin derim.

Müsait olduğunuzda bakabilirseniz memnun olurum Mahmut Bey. Plaka çok önceleri değişmiş, 58 plaka olmuş.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Fatih Mondeo mk4 tdci baktınız mı? Seçeneklerinizin arasında neden yok?

Ecoboost' un piyasası , Evren Bey'in de yazdığı gibi, lpg henüz takılamadığı için zayıf malesef.

Mk4 dizellere de baktım fakat 35-40 bin TL arası dizel MK4'lerin çoğu yüksek kilometreli 2000cc trend modeller. 4-6 yaş 1840TL ve 7-11 yaş ise 1080TL vergisi var. Hem titanyum değil + hem kilometre yüksek + hem vergi yüksek. Bu yüzden 2000 dizel motor beni aştı.

1600cc MK4 dizeller ise trendleri 43bin TL'den  titanyumları 48binden başlıyor ki yine beni aşıyor + 1600cc dizelin aracı çekmediği olasılığı da var çünkü 1,6 HDI dizel C5'lerde kullanıcılar çekişin düşüklüğünden şikayetçi, mondeoda da bundan farksız olmaz diye düşünüyorum.

Bilmiyorum duydynuz mu Ecoboostun 5w-20 motor yağı 250TL imiş  :shok:  ..... Benim gözümde  Ecoboostun ecoluğu da artık iyice kayboldu. 

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Konu baya dağılmış ben de bir soru sorayım. 2001 c200 avangard otomatik var tanıdıkta. Bu araç kaç beygir? Ruhsata yazılmamış.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Konu baya dağılmış ben de bir soru sorayım. 2001 c200 avangard otomatik var tanıdıkta. Bu araç kaç beygir? Ruhsata yazılmamış.

163
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Teşekkürler.

Rica ederim Fatih hocam, önceki kasalarda farklı versiyonları var ama w203 de C200 ler 163 BG.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Müsait olduğunuzda bakabilirseniz memnun olurum Mahmut Bey. Plaka çok önceleri değişmiş, 58 plaka olmuş.

58 plaka oldu ve dedigim arac ise sivasa donunce hemen aliveririz insallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

58 plaka oldu ve dedigim arac ise sivasa donunce hemen aliveririz insallah. 

Teşekkür ederim. Özel mesaj ile telefonunuzu yazabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Teşekkür ederim. Özel mesaj ile telefonunuzu yazabilir misiniz?

Tuzelden de yazarim. Lazim olan olur belki. 0505 446 55 79

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Emre

Sonunda hayallerimden biri daha gerçek oldu. Allah'a şükürler olsun. Mercedes c200 sahibi oldum. Benim için yaban ellere kadar gelip bana maddi :)  ve manevi desteğini esirgemeyen babama, bizi Sivas'da otogarda karşılayan, sigorta-kasko işlerinde yardımcı olan, bizi Sivas'da gezdiren, aç karnımızı doyuran :), samimi şekilde aracının eksiğini fazlasını dürüstçe anlatan aracın sahibi Serdar Bey'e çok teşekkür ediyorum.

NYQAPN.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Sonunda hayallerimden biri daha gerçek oldu. Allah'a şükürler olsun. Mercedes c200 sahibi oldum. Benim için yaban ellere kadar gelip bana maddi :) ve manevi desteğini esirgemeyen babama, bizi Sivas'da otogarda karşılayan, sigorta-kasko işlerinde yardımcı olan, bizi Sivas'da gezdiren, aç karnımızı doyuran :), samimi şekilde aracının eksiğini fazlasını dürüstçe anlatan aracın sahibi Serdar Bey'e çok teşekkür ediyorum.

:nazar: hayırlı olsun, maşallah. Sağlıkla kullanın arabam konusunu tez elden açarsınız artık. tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Hayırlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederim.

:nazar: hayırlı olsun, maşallah. Sağlıkla kullanın arabam konusunu tez elden açarsınız artık.

Teşekkür ederim Furkan Bey. Sizin tecrubelerinizden faydalanmak isitiyorum. Klima yönlendirme sorunu bende de mevcut. Daha bir takım ufak tefek sorunlar daha var. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim Furkan Bey. Sizin tecrubelerinizden faydalanmak isitiyorum. Klima yönlendirme sorunu bende de mevcut. Daha bir takım ufak tefek sorunlar daha var.

Yakın olsaydık veya iki hafta önce olsaydı (Balıkesir'den geçtim) halletmiştik.
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Hayırlı olsun ilanına en az 10 defa bakmışımdır. :biggrin:  Güzel araç..

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Teşekkür ederim.

hayırlı olsun,ama bu konu içinde kaynayıp gitmesin.aracı resimleyip konusunu açın da doya doya bakalım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...