İçeriğe Yönlendir

Uyarı Sesi Geliyor Ama Nereden?

Esra Arıkan

Recommended Posts

Ankara nın trafiğinin istanbul dan pek farkı kalmadı, 30 km yi en iyi haliyle 1 saatte gitmeyi başarıyorum.

Dur kalk dur kalk diz kapağımı çıkarasım geliyorki, otomatik vites olmasına rağmen. Birde debriyaj olsa yandıydık :)

Bu nedenle otomatik tercihimdir, zaten 7 yıldır otomatik kullanıyorum, düz vitese adapte olabileceğimi sanmıyorum.

Herkes bir marka söylüyor, zaten kafam karışık iyice karışıyor. 

Sıfırı uygun fiyatlı, az yakan gerekirse lpg taktırılabilecek, servisi uğraştırmayan, şirin mi şirin tek birşey söyleseniz nasıl olur? :)

Bu arada dün ve bu sabah hiç ses çıkarmadı....

Usta'ya gidecek ya ses çıkartmaz tabi :D 

Siz gene de otomatik alın, Alma işlemi sonra, önce aracınızı gösterin yaptırın, eğer gerçekten soğumuşsanız satın, yeni araba bulmaya çalışırız ;) 

Bu arada Alırsın Ford olursun Lord'dur o Lord :D 

Yorum bağlantısı
Esra Arıkan

Usta'ya gidecek ya ses çıkartmaz tabi :D

Siz gene de otomatik alın, Alma işlemi sonra, önce aracınızı gösterin yaptırın, eğer gerçekten soğumuşsanız satın, yeni araba bulmaya çalışırız ;)

Bu arada Alırsın Ford olursun Lord'dur o Lord :D

Benden Lady olur ondan uyum sağlayamadık sanırım :p

Bu arada bütçem en fazla 40bin olabilir gibi gibi...

Yorum bağlantısı

Benden Lady olur ondan uyum sağlayamadık sanırım :p

Bu arada bütçem en fazla 40bin olabilir gibi gibi...

İşte kendinize göre ayarlayın artık ama Mort değildir ya :p 

40.000'e araç çok rahat bulunur. Önemli olan temizini yakalamak. Siz önce aracınızı yaptırın gerisi gelecektir :) 

Yorum bağlantısı

Civic satışlarını kestiği içindir :D

Yok abi,türkiyeye yeni kasa gelirse, baz modeli 62.000tl civarı olacaktı. Bu yüzden gelmiyor. Malum o paraya kimse o arabayi almaz:)

Aslinda Arge çalışmaları var, yapmaya çalışıyorlar ama zor gibi.

Yorum bağlantısı

Bütçe nedir? Jazzin ikinci eline de bakılabilir aslında.

Ozaman adamların B sınıf araç satışı kalmadı mı?  :unsure2:Enteresan. Ne sebep acaba?

Yorum bağlantısı
Esra Arıkan

İşte kendinize göre ayarlayın artık ama Mort değildir ya :p 

40.000'e araç çok rahat bulunur. Önemli olan temizini yakalamak. Siz önce aracınızı yaptırın gerisi gelecektir :) 

Bence de benimki hepsinden güzel gelmeye başladı gözüme :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi 47 48 diyenler var sahibinde. Biz 2012 aralıkta 41 bine aldık aynı aracı bayiden. Liste fiyatıda 41 di zor bulduk aracı. Tayvandaki sele denk gelmişti. Araç gelmeyebilir demişlerdi belirli bir süre. Bodrum bayisinde kaporası verilip daha sonra alınmaktan vazgeçilen aracı bizde hiç görmeden kapora yatırıp aldık. Oldukça maceralı geçmişti alma serüveni :)

Isterler sadece:) veren olmaz o fiyatı zaten:)

Honda ikinci elde kaybettirmiyor.

Örnek olarak sen aracı sıfır aldığın fiyattan, şuan ikinci ele versen çok çabuk satılır.

Hangi marka, sıfır aldığı rakamdan yada daha yüksek ikinci eli var :D

Ozaman adamların B sınıf araç satışı kalmadı mı? :unsure2:Enteresan. Ne sebep acaba?

Servise gel bi ara:)
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Esra Arıkan

Uzun süredir yazamadım. Aracı bir süre daha bu ses ile kullanma inadını gösterdikten sonra bu sefer sesle birlikte tavandaki ışıkta yanıp sönmeye başladı ama sorunun ruhlardan kaynaklandığını sanmıyorum ve bir akşam arabayı park ederken kapısını açıp arkaya baktım ve kapı açık sesi hiç kesilmemecesine çalmaya başladı. arabayı park ettim, stop ettim, açtım, kapadım, yok sürekli kapı açık sesi... sesi nasıl kestim bilmiyorum çünkü pek çok yerini tekmeleme suretiyle susturmayı başardım. ardından kitleyeyim dedim kitlenmedi ve korktuğum başıma geldi kilidi bozuldu. ne otomatik ne manuel kitlenmiyordu. Başer Ford Yardımı aradım, kapının iç kısmındaki kablolara dokunup sallamamı, kapanırsa kitleyip yarın servise götürmemi söylediler. kablolarla oynayınca kitlendi, ertesi gün BAŞER SERVİSE götürdüm. (özellikle ismini büyük yazıyorum ki bir kez daha buradan da rezil edebileyim diye...) kapıyı sadece yağlayıp 50TL para alıp, tekrar yaparsa geri getirin diyerekten pışpışlandık, zaten bu servis ne zaman bir şeyi çözüp sorunsuz teslim etti ki aracımı????? ve bugün akşam ses gelmiyor ama arabayı kilitleyemiyorum. yine kapının kablolarını oynayaraktan kilitlemeyi başardım.. yarın sanayide bir bilen aranacağım. daha önce tavsiye ettiğiniz Öner Oto yu aradım ama açan olmadı. hayırlısı... 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Uzun süredir yazamadım. Aracı bir süre daha bu ses ile kullanma inadını gösterdikten sonra bu sefer sesle birlikte tavandaki ışıkta yanıp sönmeye başladı ama sorunun ruhlardan kaynaklandığını sanmıyorum ve bir akşam arabayı park ederken kapısını açıp arkaya baktım ve kapı açık sesi hiç kesilmemecesine çalmaya başladı. arabayı park ettim, stop ettim, açtım, kapadım, yok sürekli kapı açık sesi... sesi nasıl kestim bilmiyorum çünkü pek çok yerini tekmeleme suretiyle susturmayı başardım. ardından kitleyeyim dedim kitlenmedi ve korktuğum başıma geldi kilidi bozuldu. ne otomatik ne manuel kitlenmiyordu. Başer Ford Yardımı aradım, kapının iç kısmındaki kablolara dokunup sallamamı, kapanırsa kitleyip yarın servise götürmemi söylediler. kablolarla oynayınca kitlendi, ertesi gün BAŞER SERVİSE götürdüm. (özellikle ismini büyük yazıyorum ki bir kez daha buradan da rezil edebileyim diye...) kapıyı sadece yağlayıp 50TL para alıp, tekrar yaparsa geri getirin diyerekten pışpışlandık, zaten bu servis ne zaman bir şeyi çözüp sorunsuz teslim etti ki aracımı????? ve bugün akşam ses gelmiyor ama arabayı kilitleyemiyorum. yine kapının kablolarını oynayaraktan kilitlemeyi başardım.. yarın sanayide bir bilen aranacağım. daha önce tavsiye ettiğiniz Öner Oto yu aradım ama açan olmadı. hayırlısı... 

Kabloların kapıdan araç gövdesine girdiği yerdeki bilezik şeklindeki halkayı çevirin ve geri çekin, soket çıksın, içine kontak sprey sıkın, yada wd40 da olur, büyük ihtimal temazsızlıktan yapıyor, o değilse kilit içindeki kapı açık sensörüdür, açık sinyali verirse ikaz ışığıda yanar, tavan lambasıda yanabilir ve kapılar kilitlenmez, servis bunu nasıl atlamış, anladığım kadarıyla sorun kapı sensöründe yada kablo soketinde, kolayca halledilecek birşey, arabayı dövmeyin yazık :)

Yorum bağlantısı
Esra Arıkan

Kabloların kapıdan araç gövdesine girdiği yerdeki bilezik şeklindeki halkayı çevirin ve geri çekin, soket çıksın, içine kontak sprey sıkın, yada wd40 da olur, büyük ihtimal temazsızlıktan yapıyor, o değilse kilit içindeki kapı açık sensörüdür, açık sinyali verirse ikaz ışığıda yanar, tavan lambasıda yanabilir ve kapılar kilitlenmez, servis bunu nasıl atlamış, anladığım kadarıyla sorun kapı sensöründe yada kablo soketinde, kolayca halledilecek birşey, arabayı dövmeyin yazık :)

arabayı değilde servistekileri gidip dövmeyi düşünüyorum, sonunda zaten oturup kendim yapıcam, bir kapısını sökmediğim kalmıştı, ardından motora da bir el atıp, bir dükkan açarım, tamir işleri için artık bana gelirsiniz :)

Maalesef Öner Oto ilgilenmiyormuş, elektrikçiye pasladı. Söyledikleri yer iyi midir bilmiyorum, yarın bir şansımı deneyeceğim. Bu söylediğinizi kendilerine ileteceğim. teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

arabayı değilde servistekileri gidip dövmeyi düşünüyorum, sonunda zaten oturup kendim yapıcam, bir kapısını sökmediğim kalmıştı, ardından motora da bir el atıp, bir dükkan açarım, tamir işleri için artık bana gelirsiniz :)

Maalesef Öner Oto ilgilenmiyormuş, elektrikçiye pasladı. Söyledikleri yer iyi midir bilmiyorum, yarın bir şansımı deneyeceğim. Bu söylediğinizi kendilerine ileteceğim. teşekkürler.

Rica ederim, aslında çok basit, kapı sökülmüyor :)  kapıyı açın, kapı menteşelerinin arasında körük şeklinde siyah kablo körüğünü göreceksiniz, onun dip kısmını çevirin ve geri çekin (araç gövdesi tarafındakini) sonra geri takın ve bileziği geri çevirin, çok kolay, bakalım düzlecekmi, fark olursa sorun sokettedir, kolayca denersiniz :)

şu parça, resimde alt kısımda görünen soketi çıkarıp geri takacaksınız, beyaz delikli parça...

post-35396-0-49935200-1366912784.png

hah buldum

DSC00475.jpg

buda kablolar,sağ tarafta 2 kablonun girdiği yerdeki bileziği çevirin ve körüğü geri çekin, üstteki resimde iğneler görünüyor, o kısım su aldıysa temazsızlık yapmış olabilir, çıkarınca dikkatli bakın, oksitlenme varsa sebeb olabilir.

DSC00483.jpg

buda çevirmeniz gereken bilezik, takılı durumda :)

3th1oGy.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Esra Arıkan

tamam deneyeyim de, sonra takamazsam kapı elimde kalmasın :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

tamam deneyeyim de, sonra takamazsam kapı elimde kalmasın :)

:D  birşey olmaz canım, çevir-çek-üfle-geri tak :)

kabloyu sallayınca düzeliyor yada değişiklik oluyorsa büyük ihtimal soketten dir diye düşünüyorum.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Esra Arıkan

Ankarada oto far var.

şaşmazda.

elektrik işçiliği iyidir.

Bana da orayı önerdiler. Faruk usta varmış. O halde ben direk oraya götüreyim, ustanın yanında söküp öğreneyim bu işi :)

Yorum bağlantısı
Esra Arıkan

Ankarada oto far var.

şaşmazda.

elektrik işçiliği 

Bu otofarın telini ve yerini bileniniz var mı?

verdikleri adresten bulamıyorum.

Yorum bağlantısı

03122787225 05447476079

Bu otofarın telini ve yerini bileniniz var mı?

verdikleri adresten bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Esra Arıkan

Otofar sorunumu çözdü, aracın kilidinde problem varmış, kapıyı söküp kilitte birşeyi değiştirerek sorunu giderdiler. Umarım tekrar yapmaz ama söylediklerine göre Ford araçların hepsinde olan bir sorunmuş, yani bana özel değil :)

Konuyla ilgili yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim.

Otofar a da ayrıca teşekkürler, çok ilgi gösterdiler, sağolsunlar.

Şimdiii gelelim bir başka konuya :)

Bana birde doğru düzgün bir lastikçi gerekiyor, acaba Şaşmaz da bildiğiniz bir yer var mıdır?

Hem yeni lastik satan hemde olanı kontrol edecek bir yer arıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...