İçeriğe Yönlendir

Üzücü Bir Olay Başımıza Geldi Yardımlarınızı Istiyorum

Misafir

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar arkadaşımızın başına üzücü bir olay geldi. Şöyle ki arkadaşım iş arkadaşına arabayı verdi emanet olarak. Arabada citroen vts 2.0 180 beygir kuvvetli bir araba. Talihsiz bir olay yaşanmış kuvvetli arabaya alışkın olmayan iş arkadaşı kaza yapmış. Suç %50-%50 çıktı kasko da sigorta da bozuldu servisin cıkarttıgı masraf 5.500 lira far, Tampon, sol camurluk lastik far yıkama değişti. Neyse olay şu kaskodan yapıldı araç ama aracın değeri düştü kasko delindi.. Kaza yapan arkadaş ne istersen maddi olarak vereceğim diyor. Ne kadar isteyelim? Bu arada 1 lastik değişeceği için bütün lastikleri değiştiriyoruz onu hesaba hiç katmayacağız artık.

Kasko ilk senesiydi. Bundan sonra ki bütün seneler baya bi zararı olacak araba 27 bin civarı ne kadara satılabilir yaptıktan sonra kaza resmini ekliyorumyvy9uhe4.jpg

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Ben böyle durumda geçmiş olsun derim geçerim.Arkadaşıyla arası iyi anlaşılan arabayı verdiğine göre.Arkadaşlık arasına para girdiğinde arkadaşlığı bozulur.Bence maddi durumu iyiyse takma kafana desin geçsin.Sonuçta kazanın resimleri duruyorsa yarın bir gün satarken gösterir.27 binden olsa olsa 25 e düşer fiyatı.Zaten arabası bakımlıysa ki öyle duruyor genede 27 e kazalı satar.Dert etmeyin diye düşünüyorum.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı

Bu sebepten ötürü kimseden emanet araç almam kimseye de vermem, üzücü bir durum.

Ama aracı verdiysem bunu göze almış olmam gerekir, araç verecek kadar samimiyetim varsa isteyemezdim.

Aracı bir daha ki kaskosunu yaptırtabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre
(düzenlendi)

Aracın sol çamurluğu plastik miymiş?

tarihinde Fatih Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Serviste mübarek sanki motor yapiyor bi çamurluk far yikamaya bu kadar fiyat istenir mi yahu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç sahibinin de kaza yapmayacağı ne malum. !!

Poliçe bitene kadar bekleyin. Başka kaza olmaz ise ve önümüzdeki beş yıl da kaza olmayacağını varsayarsak. Kaskodan %60 civarında zararı olacak.

Ancak trafikten kaybı da çok olacak. Onu da günü gelince hesaplamak gerek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben arabamı sevdiğim değer verdiğim kişiye veririm. Aracı verdiysem başına gelene üzülmem. Arkadaşıma Birşey olmadığına senir maddi kaybıma bakmam.

Arkadaşım o şekilde dese bile asla kabul etmem.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Emre Yıldırım 2

Geçmiş olsun, arabamı kimseye vermem verdiysemde para hesabı yapmam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ya cok samimi değil sadece iş arkadaşı isteyince kıramamış vermiş. Kasko ilk yılı olunca 2000 liraya yakın zararın olur dediler kaskocular şimdi 1600 lira veriyor kaskoya ilk yılı riskli grupta kaza yaptıgın için bi dahaki sigortan 2200 civarında olacak demişler bir de %10 u kaybediyor 2 yıkdan sonra da %30 indirim olacakmış ama artık onu hiç bir zaman alamayacakmış anlamadık gitti hesabımıza göre 4500 zararı var bu işte arkadaşımın. Ama içimize sinmiyor

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Nasipten ötesi yok,dua etsinki çamurlukla kurtulmuş,ALLAH korusun ölümlü kaza olsa idi bırak parayı başımı bu işten kurtarsam yeter derdi heralde.Arkadaşın güzel bir soğuk su içecek ALLAH ada şükredecek geçip gidecek en güzeli bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun.

Bende genelde arabamı vermem, versemde kasıt yoksa parayı dert etmem ve istemem, kasko bu işler içindir, değer kaybına hayatta bakmam, kasko hasarsızlığına bakmam, araba lükstür baştan zarardır...

Bu arada arabada hasar yok yahu, kaskodan yaptırın gitsin, 27 liralık araç 25 e düşse ne yazar,küçümsemek için yazmıyorum yanlış anlamayın, siz keyfinize bakacaksınız, yaptırın geçin bence, 2. el değeri düşsün ne olacak, aldığınız an zaten zarar ettiniz, mesela ben arabayı rahatım için aldım, rahat etmek ana gayem, o yüzden değer kaybı umrumda bile değil, zenginde değilim ama zaten kısa olan ömrümüzde bunları takacak biriside değilim, dediğim gibi kaskodan yaptırın geçin, bakın keyfinize...

• Beğen 13
Yorum bağlantısı

ölümlü olmaması tesellimiz. Arkadaşım 3 yıllık araba hayalini aldı işe girer girmez. 6 ay bekledi temiz olsun diye.  Maddi olarak öyle ahım şahım durumu yok. Mağdur olmaması adına alacak karşı taraftan bir meblağ. Bence tartışmamız gerek alıp almaması değil,ne kadar alınması gerektiği. Sonuçta bu parayla yırtılan lastik yüzünden bütün lastikler değişecek  dişleri yarı seviyedeydi, kasko zamanı geldiğinde zararı karşılanacak ve araba satıldı zaman oluşacak zarar karşılanacak. Sahibindende Türkiyede 17 tane olan araba. Ya hastası alır ya da ölücü galeriler. Hastası kazalı diye soğur(5.500 tl görsem -hem de önden- almazdım bile ben) ölücüde bu yüzden yerin dibine sokar diye düşünüyoruz. 

Bence bir meblağ belirleyelim burda hep birlikte kasko,sigorta ve satış kaybı yüzünden onu isteyelim.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Geçmiş olsun, Daha kötüsü olmadığı için şükür edilmeli... Kaskodan masraf tanzim edilmiş, değer kaybı gibi şeyler için bir talep açıkça bana çok da doğru gelmiyor, Kazayı yapan arkadaşın içinden zararı karşılamak gibi  bir niyeti varsa zaten o zamanla telafi eder ( örneğin; lastikleri o değiştirir yada düğün gibi bir şeyde  küçük altın takacağına cumhuriyet takar vb.) Allah beterinden korusun, gönüller bir olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mehmet Abi sorun yaratır mı önler değiştiğinde arkalar yarım kaldığı için savurur mu araba dediğim gibi araba spor ve arkadaşta hakkını verir yol müsaitse

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

İllaki karşı taraftan bir şeyler alınacaksa. 2 lastik parası (4 lastik değiştirmeye gerek yok) + sonraki yenileme kasko+trafik sigortası parası alınabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşımın citroein'i ilk sene kaza yapınca ikinci sene 7binTL kasko parası istemişlerdi. Bence de ikinci senenin kasko parası iyi olur :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...