İçeriğe Yönlendir

Üzücü Bir Olay Başımıza Geldi Yardımlarınızı Istiyorum

Misafir

Recommended Posts

Serkan Ünsalan

Arabanin degerinde kayip olcagini arabasini bu kadar dusunuyorsa keske emanet olarak vermeseydi.verdiysede bunlari dusunmemesi gerekiyor bence.ben olsam ole yapardim.

Illaki biseyler alincaksa ortak bir noktada anlasmak en guzeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

olan olmuş bundan sonrası için para muhabbetine girmeyin derim.çok yönlü düşünmek gerek.mesela araç sizde olabilir ALLAH korusun daha büyük kazaya karışabilirdin.her şeyde bir hayır var.arkadaşlığınızı yıpratacak bozacak durumlara düşmeyin derim.

6-7 sene önce istanbul da bir sel olmuştu.sel olmadan önce arkadaşım kendisinin bir işi olduğu için bana arabasını verdi,aksam sende kalsın dedi.bende tamam dedim.akşam iş çıkışı arabayı alayım mı almayayım mı derken arabayı ne olur ne olmaz diye  iş yerinde bıraktım.(kazadan ,çalınmaktan korktum).ve sabah geldiğimizde araba selde kalmıştı.keşke arabayı alıp eve götürseydim dedim ama iş işten geçmişti.durum bu.umarım sana bir fikir verir, bu yaşanmış acı hikaye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orhan Cankesen

2.0 motor 180 bg çamurluk plastik ...?? bu nasıl güvenlik acaba çok merak ettim.. arkadaşınız içinde geçmiş olsun bencede en mantıklısı seneye gelecek olan kasko+sigortayı ona ödetmek daha yararlı olur.. ama arkadaşlık durumu biraz sarsılabilir

Yorum bağlantısı
Naim Durmaz

Geçmiş olsun :( can sıkıcı bir kaza olsa da kullanan kişiye bir şey olmaması sevindirici olmalı ki ömür boyu sakat kalabilir ya da ölebilirdi..

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Geçmiş olsun, sonuçta istenmeyen bir durum ama arkadaşlarında dediği gibi güvenilerek verildiği için ve kasko da masrafları karşıladığı için bir rakam istemek yanlış olur ve arkadaşlığa balta vurabilir gibi geliyor....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun..aracı alan kişi de bile bile kaza yapmamıştır herhalde. Adı üstünde kaza bu.. Buna şükür etmek lazım.. Belki aracın maddi kaybı değil ama kasko ve sigorta için arada oluşacak zarar alınabilir. Tabii başka bir kazaya karışmazsa araç bu dönem içinde.

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar arkadaşımızın başına üzücü bir olay geldi. Şöyle ki arkadaşım iş arkadaşına arabayı verdi emanet olarak. Arabada citroen vts 2.0 180 beygir kuvvetli bir araba. Talihsiz bir olay yaşanmış kuvvetli arabaya alışkın olmayan iş arkadaşı kaza yapmış. Suç %50-%50 çıktı kasko da sigorta da bozuldu servisin cıkarttıgı masraf 5.500 lira far, Tampon, sol camurluk lastik far yıkama değişti. Neyse olay şu kaskodan yapıldı araç ama aracın değeri düştü kasko delindi.. Kaza yapan arkadaş ne istersen maddi olarak vereceğim diyor. Ne kadar isteyelim? Bu arada 1 lastik değişeceği için bütün lastikleri değiştiriyoruz onu hesaba hiç katmayacağız artık.

Kasko ilk senesiydi. Bundan sonra ki bütün seneler baya bi zararı olacak araba 27 bin civarı ne kadara satılabilir yaptıktan sonra kaza resmini ekliyorum

Hiç kafanıza takmayın kasko delinmesini. Bu sene 1.000 liradır kasko, seneye delinmezse 1.200 delinirse vur-tut 1.400 e anlaşıyorsunuz. Benim Honda Jazz da Anadolu Sigorta var. Hasarsızlık indirimi koruma ekli. Hasarsızlığım hiç bozulmuyor. İnsanlar kasko deldirmeme uğruna ceplerinden neredeyse yıl içinde 500 tl masraf ediyorlar. Niye yaptırdık sigortayı. Her sene ufak tefek hasarlarım oluyor, gidiyor kaskodan yptırıyorum. Delinse de seneye zaten %10 falan fazla ödüyorum. Herkese tavsiye ederim.

Adam ne isterseniz veririm demiş. Siz işi resmiyete dökün, bırakın sigortacılar bürokratik işlerle uğraşsın. Kafanız rahat etsin. Aklın yolu budur. Uyguladım, senelerdir hep memnun kaldım. Kanunlar da benden yana oldu.

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

Geçmiş olsun..

Emanet alan kişiden 4.500 talep etmek yerine, arabayı kaskodan değil normal yaptırmasını istemek yada arabayı satın almasını teklif etmek daha mantıklı olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Geçmiş olsun..

Emanet alan kişiden 4.500 talep etmek yerine, arabayı kaskodan değil normal yaptırmasını istemek yada arabayı satın almasını teklif etmek daha mantıklı olur.

Ben yazacaktım, Cem bey yazmış. Madem zararı karşılarım diyor, neden kaskoyu devreye sokuyorsunuz ki? Arabayı yaptırıp eski haliyle size teslim etsin. Veya arabayı satın alsın. 

Ben de böyle düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

yaşına baktığımızda aracın değerini düşürmeyecek bir kaza olmuş. eger para alınacaksa tek lastik ve kasko ve trafik sigortasından dolayı olacak zarar alınmalı.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ben arabamı sevdiğim değer verdiğim kişiye veririm. Aracı verdiysem başına gelene üzülmem. Arkadaşıma Birşey olmadığına senir maddi kaybıma bakmam.

Arkadaşım o şekilde dese bile asla kabul etmem.

Al benden de o kadar.  :good1:

Arkadaşımın citroein'i ilk sene kaza yapınca ikinci sene 7binTL kasko parası istemişlerdi. Bence de ikinci senenin kasko parası iyi olur :)

7 bin liraya citroen ve kasko yuh. :shok:

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Kaskoyu bulaştırmadan arabayı servisinde yaptırmalı.böylece kaskosu delinmez.Ama arabayı satın alması arkadaşlığa sığmayabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Yıldırım 2

Burada kimse size 3-5 bin lira alin demez, burasi dost ortamidir herkes degerlendirken kendini hem arac sahibi hemde kazayi yapan arkadasin yerine koyarak yorum yapiyor.

Samimi arkadasimiz degil demissiniz belkide bu vesileyle bir dost kazanacaksiniz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Maddiyat işin içine girince her zaman sıkıntı çıkar.. Kasko delinmediyse elden yaptırsın kaskodan daha ucuza bile kaçar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Maddiyat işin içine girince her zaman sıkıntı çıkar.. Kasko delinmediyse elden yaptırsın kaskodan daha ucuza bile kaçar..

Bencede en mantıklısı bu. 

Geçmiş olsun.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...