İçeriğe Yönlendir

Ka - Uygun Hoparlör

Kadir Özdemir

Recommended Posts

Barış Kalkan

aynı hoparlorü kapılara taktmıştım KA da arkada oval kenwood olunca zayıf kalmıştı

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Kapılardaki 5x7inch mi öyle bişey orjinali tam emin değilim.. Bulamadım 5x7 ben de yuvarlak taktım. Arkasına kontraplak keserek oluyor. Aksihalde yuvaya küçük kalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu ölçüde yuvarlak olanı zor da olsa ön kapılara taktım ben de. Ama arada boşluk olduğundan ses kaybı oluyor.

16 cm ovallere bakın. 

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Arkada hoparlör yok bende pandizotu kırdırmadım şimdi bu zayıf mı kalır benim üzerindekiler çok tiz ses veriyo biraz kalın ses olsun diye değiştirmek istiyorum :-)

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Bizim kapılara ufak mı geliyor şimdi hoparlörler tam anlayamadım tavsiye ettiğiniz varsa link verebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

kapı içine 5x7 bulmak çok zor 13 cm lik yuvarlakta yetesiz seste güclendirilmiş arka pandizota iki adette 6x9 oval ile süper ses alabilirsin ama arkaya kenwood tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir
Barış Kalkan

alpina yada cadence olabilir diğeri markasız orda orjinal yazığına bakmayın sadece boyutu tutuyor bence.

Yorum bağlantısı
Burak Fidan

Kapı hoparlörü ve yuvası 5x7 inch. Piyasadakiler 6x9 dolayısıyla büyük kalıyor yuvaya oturmaz. Yuvarlak da maksimum 5 inch olabilir ki bu da 13 cm yapıyor. Arka pandizotun altına sağlam bi profil vidalarsanız 6x9 hoparlörleri taşıyabilir aksi halde bel verir. Bu ölçüler içinde altın külçe bulursanız onu bile takabilirsiniz artık gerisi paraya kalmış. Benim önde iki yuvarlak pioneer var ama dediğim gibi tahta kestim arkasına o şekilde monte ettim. Pandizota da iki tane 6x9 koydum fakat güçlendirmesini pek sağlam yapmadım sürekli aşağı çökük duruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Suat YAPICI

Slm bende kapılara 13 cm Pioneer takıp arka tarafada 340 watt jvc takmıştım.Ses yetersiz gelince dün 500 watt Pioneer satın aldım,ve çok ciddi derecede bir fark var.Kesinlikle hoparlörde pioneerden şaşmayın,derim.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

Orijinal yuva 5 x 7".

Aracı aldığımda üzerinde 6x9" lik hoparlör vardı. dolayısıyla da büyük geliyordu tek vidayla tutturulmuş cızlama sesi geliyordu vs. vs.. 

Ben de kapılara 14 cm'lik standart yuvarlak hoparlör taktım..

bu kapılardan çıkan eski 6x9"lik hoparlörleri de bagaj pandizotuna takmayı düşünüyorum.

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kadir Özdemir

http://m.n11.com/pioneer-ts-a6975s-500-w-oval-kolon-kargo-bedava-P17215625

http://m.n11.com/pioneer-ts-a6923is-500w-oto-hoparloru-2-yil-digicom-garantili-P30219061

Arkadaşım clio symbol üne ikinci linkteki ürünü almış arka pandizota takacakmış benim ka ya öne takacağım arkada hoparlör yok bunlardan birini alsam büyük gelir heralde ama bi şekilde uydurulabilirmi ilk linkte verdiğim cadenze kapanmış o yüzden bunlara baktım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

6x9 alacağınıza 13cm'lık güzel ürünleri kasnakla takabilirsiniz. Daha ucuza halletmiş olursunuz ;)

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

ben kapılardaki eski ve sığmayan 6 x 9 inçlik hoparlörleri çıkartıp yerine 16cmlik Pioneer hoparlör taktım. Ses güzelleşince aynılarından bir çift de bagaj pandizotuna taktırdım. müzik dinlemek keyif verici şuan tavsiyemdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

16'lık sığdığını bilmiyordum. İyi olmuş.

Pandizota karşıyım. Bükülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Pandizotu bende kırdırmıcam bir fibercide 250 tl istedi bende vazgectim kapılara 16 cm yada 13 oval yada yuvarlak farkedermi birde link verebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
(düzenlendi)

16'lık sığdığını bilmiyordum. İyi olmuş.

Pandizota karşıyım. Bükülüyor.

evet zaten ortadan çatlaktı ben de komple soyup alüminyum plaka yapıştırıp tamamını kapladım.  Şuan için sıkıntı yok.

16cm'lik çok rahat sığıyor 1-2 cm kadar da boşluk kalıyor

tarihinde Alper Sakalli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Sakalli

Bir de 13cm'in wattı duşuk gelir 16cm 17cm daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pandizotu bende kırdırmıcam bir fibercide 250 tl istedi bende vazgectim kapılara 16 cm yada 13 oval yada yuvarlak farkedermi birde link verebilirmisiniz?

Kapılara tweeter da takılarak muhteşem ses elde ediliyor. Ben kendi aracıma taktırdım, memnunum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-infinity-ref-6500-cx-16.5cm-componet-hoparlor-96301328/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Bana 16 cm bizim ka lara uydurabileceğim 150 tl civarı hoparlör linki verebilen olurmu :-)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...