İçeriğe Yönlendir

Ka - Uygun Hoparlör

Kadir Özdemir

Recommended Posts

Alper Sakalli
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Salih Ertuğrul

Kapılara tweeter da takılarak muhteşem ses elde ediliyor. Ben kendi aracıma taktırdım, memnunum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-infinity-ref-6500-cx-16.5cm-componet-hoparlor-96301328/detay

Merhaba Sani bey. Kapılara tweeter taktırdığınızı yazmışsınız. Benim öndeki Hoparlörler patlak. Arkada 2 büyük oval Sony hoparlör var.cd çalarda Sony. Sizce önlere Tweeter mi alayım? Yoksa ne tavsiye edersiniz? Sizdeki Tweeter hangi marka?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben midbass component taktırmıştım. Tweeter'lar zaten mevcuttu, güncellendi, daha iyileri takıldı. Linkteki ürünler kullanıldı

Hoparlörleriniz patlaksa 3 yollu takaraak tweeterı üstünde olanı da alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Caner Yücel
(düzenlendi)

Aynı durumdan bende müzdaribim  :rolleyes: Kapılarda ki orjinal hoparlörler çok zayıf hatta sağ taraf arada gidip geliyor.

Yorumları incelediğim kadarı ile 16cm ebat hoparlörler uygun. Kaliteli pioneer bulabilirsem eğer modeli serisi farketmez almayı düşünüyorum.

Ayrıca konu başlığının bir kaç ay geride kaldığını düşünerek güncellemek istedim. Aklınızda uygun olabileceğini düşündüğünüz pioneer modeli varmı? Bu arada orjinal teyibimi değiştirmek istemiyorum orjinalliğinin bozulmasını istemiyorum diğer teypler emanet gibi duruyor. Buna uyumlu olabilecek mi bilginiz varmı?

tarihinde Caner Yücel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Her hoparlor şu an kullandığınız teybe uygundur. Sony ya da infinity hoparlörlere de bakın.

Yorum bağlantısı
Caner Yücel

Sony'de olabilir dediğiniz gibi Sani bey bakacağım, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Sony aldım gayet memnunum birde pandizot yaptırabilsem arkayada alcam da.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sony aldım gayet memnunum birde pandizot yaptırabilsem arkayada alcam da.

Sakın varolana hoparlör taktırmayın, kırılıyorlar. Sonra bulamazsınız aynısından.

Yorum bağlantısı
Caner Yücel

Sani bey konusu tekrar açılmışken, sony hoparlör aldım bende kapılar için ancak oval olup olmadığına dikkat etmemişim alırken. 16 cm olmasına özellikle dikkat ettim yuvarlak normal hoparlör aldım sanayiide kapı plastikleri söküldüğünde jeton düştü ancak yapıcak birşey yoktu öylece taktık. Sesinden gayet memnunum kendinden tweeterlı. 

Ayrıca orjinal teyp kullanmak istedigim icin orjinalliği bozulmasın diye çakmak girişine Piranha Transmitter aldım ancak ses kalitesi pekte iyi değil. FM frekansından cekiyor ses cızırtılı pek hoşuma gitmedi diğer radyo kanallarını iyi çekiyor. 

Aldığım ürün şu bilgi olsun diye aktarıyorum, http://www.hepsiburada.com/liste/piranha-falcon-t-type-18-inc-renkli-ekranli-4-gb-hafizali-mp4-mp3-fm-transmitter-direksiyon-kuman/productDetails.aspx?productId=otpirfalcont&categoryId=258076 

Ayrıca arka bagaj kısmına ne yapılabilir, bilgilendirebilirmisiniz bu konuda. Teşekkür ederim tekrar yardımlarınız icin  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ovaller çok pahali zaten. Dogru olani aldiniz. Mdf kesilip uygun yere montelenmis olmali.

Arka taraf icin yine mdf den pandizot kesilecek, sonrasinda hoparlor montajı yapılacak üstüne.

Gule gule kullanin.

Yorum bağlantısı
Caner Yücel

Anladım hocam, en doğrusu yeni bir pandizot olacak dediğiniz gibi. Teşekkür ederim ilginiz icin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Sakın varolana hoparlör taktırmayın, kırılıyorlar. Sonra bulamazsınız aynısından.

Bende o yüzden orjinali kırdırtmıyorum çıkmacıda gördüm fiyatını sorcam uygun bişey derse onu alcam altına kırılmaması için bişey yapıp ona takıcam.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rıdvan Cebeci

Ford ka ya 16 cm mid set çok rahat şekilde monte edilebiliyor. ayna ayar düğmesinin altınada twiterları takıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Kadir Özdemir

Arkaya pandizot yaptırdım ve tabiri caizse cuk diye oturdu :-) bursa yüksel pandizot a teşekkür ederim. 2 tane ovalde oraya alcam kapılara sony almıştım 5*7 yada 7*9 ne farkı var dış kısımları ebat olarak standartmı bu ölçüler hoparlörün iç kısmınınmı ölçüleri yani ben bi çift oval alıp takabilirmiyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5x7 ufaktır. diğeri 6x9 oalrak gçeer sıkça görülen oval hoparlör ebadıdır rakamlar inch olarak

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sani Gerşon

Pondizon ne kadara patladi bende dusunuyorum

Pondizon nedir Niyazi bey?

Yorum bağlantısı
Niyazi Mamuşa
(düzenlendi)

Pondizon nedir Niyazi bey?

telefondan öyle oluyor  aceleden pandizot yazdım öyle oldu aracin arkasina haparlorleri koyma kutusu lazim

tarihinde Niyazi Mamuşa tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Cikma ve sifir bulmanız imkansiz gibi. Fiberden yaptırmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...
Vehbi Gunel

Arkadaslar ben 16 cm oval hoparlör önlere hiç bir islem gerektirmeden tam oturuyormu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaslar ben 16 cm oval hoparlör önlere hiç bir islem gerektirmeden tam oturuyormu?

Kasnak olmadan maalesef mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Tam oturmasa da iki vidasi denk geliyor, ben kasnaksiz vidaladim.

Yorum bağlantısı
Vehbi Gunel

Ben ebaydan orjinal cd playerini aldim o bile eski hoparlörleri canlandirmaya yetti simdi 2 tanede guzel hoparlör alsam benim için yeterli olacak

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...