İçeriğe Yönlendir

210 M2 Üzeri Ev Için Kombi Tavsiyesi

Guest Hakan Tarım

Recommended Posts

Ersen Tapan

Termostatik vanaların ses problemi var. Çok kullanışlı ve konforlu ama ses olayı sinir ediyor. Olurda ben sessizini buldum kullanıyorum diyen varsa haber versin bana :)

Bu arada kombi ve petek kadar tesisatta önemli. Tesisat düzgünse rahat ısınırsın kötüyse ne kadar uğraşsanda verimli olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Ersen ben hiç ses duymadım bugüne kadar. Merkezi ısıtmaysa olabilir. Kullandığım vana bu.

9agu2a9a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersen ben hiç ses duymadım bugüne kadar. Merkezi ısıtmaysa olabilir. Kullandığım vana bu.

Abi tamamen açıkken sorun yok ama 23-24 dereceye ayarladığında ve ortam sıcaklığı bu dereceye yaklaştığında sürekli tıss diye ses çıkartıyor. demirdöküm ve alarko denedim sesli. E.c.a deneyeyim birde. Merkezi sistem bizimkisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Yapılacak tesisat ilave (dubleks mutfağına) işçilik proje cart curt 30 kw lık modelle birlikte 4600 tele fiyat vermişler babaya. Binanın sağ ve sol tarafı kapalı olduğu için ve ön ve arka sırasıyla devamlı güneş gördüğü için 35 kwlığın fazla geleceğini söylemişler. 

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Abi tamamen açıkken sorun yok ama 23-24 dereceye ayarladığında ve ortam sıcaklığı bu dereceye yaklaştığında sürekli tıss diye ses çıkartıyor. demirdöküm ve alarko denedim sesli. E.c.a deneyeyim birde. Merkezi sistem bizimkisi.

Ersen merkezi ısıtmalarda basınç fazla olduğundan yapabilir. Benim hep 3 te yani 23-24 arası. 3 sene oldu ses yok. ;)

Bizimki kombi.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ersen merkezi ısıtmalarda basınç fazla olduğundan yapabilir. Benim hep 3 te yani 23-24 arası. 3 sene oldu ses yok. ;)

Bizimki kombi.

Babamların evide kombili, onların vanası demirdöküm onlarda düdük gibi ötüyor. Anlaşılan vana yönünden şanssısız. 

Bizimki merkezi sistem ana girişte ufak vanalar var bu sene onlarla basıncı düşürüp deneyeceğim bakalım ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Viessmann vitodens

220 m2

Sıkıntısız çalışıyor.

Başka kombi düşünme o verimi yakalamaz. 21m petek çeviriyor bendeki. Zaten viessmann olmazsa senin çözümün kazan a girer ve kazan a girince de sıcak su eşanjörü genleşme tankı va gibi bir sürü maliyetle gaz tüketimin artacak.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eviniz hayırlı olsun, güle güle oturun. Allah isteyen herkese nasip etsin.

Kombi ile ev ısıtmayı ben de deneyeceğim bu sene. Merkezi sistemdeki ısınmayı bulamazsan hayal kırıklığı yaşarım ancak mevsim geçişlerinde de kombi avantajlı olacak. 

Bu arada bosch, buderusu satın aldı. Aynı fabrikadan üretiliyor diye biliyorum. Aynı banttan çıkmasına rağmen buderus markalı olanlar daha pahalı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eviniz hayırlı olsun, güle güle oturun. Allah isteyen herkese nasip etsin.

Kombi ile ev ısıtmayı ben de deneyeceğim bu sene. Merkezi sistemdeki ısınmayı bulamazsan hayal kırıklığı yaşarım ancak mevsim geçişlerinde de kombi avantajlı olacak. 

Bu arada bosch, buderusu satın aldı. Aynı fabrikadan üretiliyor diye biliyorum. Aynı banttan çıkmasına rağmen buderus markalı olanlar daha pahalı.

Bosch piyasaya ilk girdiğinde Eca ya fason ürettiriyordu. Çok yol aldılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yapılacak tesisat ilave (dubleks mutfağına) işçilik proje cart curt 30 kw lık modelle birlikte 4600 tele fiyat vermişler babaya. Binanın sağ ve sol tarafı kapalı olduğu için ve ön ve arka sırasıyla devamlı güneş gördüğü için 35 kwlığın fazla geleceğini söylemişler. 

30 luk diye satılanın şofbeni 30 olabilir. ısıtması 20kcal. fiyat çok farklı.  kılavuzu okuyun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...