İçeriğe Yönlendir

210 M2 Üzeri Ev Için Kombi Tavsiyesi

Guest Hakan Tarım

Recommended Posts

Şaban Arhan

Maximum konutları var oralarda galiba..Dediğim gibi baya yakınmışız..Hayırlı olsun yeni eviniz..Biliyorum oraları komple yeni ev hep sizin ev aldığınız yer..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Maximum konutları var oralarda galiba..Dediğim gibi baya yakınmışız..Hayırlı olsun yeni eviniz..Biliyorum oraları komple yeni ev hep sizin ev aldığınız yer..

https://www.google.com/maps/place/117.+Sk,+%C3%87akmak+Mh.,+20100+Denizli,+T%C3%BCrkiye/@37.7867327,29.0107131,182m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x14c740f9dbc1c707:0x5edb90fa0674924e

Aha buradaki beyaz yer benimkisi :p Köşe yere de bina yapılmış ama mapte gözükmüyor.

Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

https://www.google.com/maps/place/Cant%C3%BCrk+Sitesi/@37.7870078,29.0233247,2500m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x14c74060db9cce61:0xbe3cc4d42ff8f378 

Yol üstündeki beyaz focus benimkisi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

şuan mert yeldan ile 3541 e bakıyorduk. 3600 lira gibi bir fiyatı var. Arta kalan para ile de vanaları falan halledersin dedi hatta.

Sağolasın Lokman abicim. Yatak odalarına mutfaklara  köşe vanası tavsiyesi var  Yeldan Isı tekniker bey'in :)

Tam olarak Azim civatanın yıkıldığı yer var, onun alt tarafındayım. Petrolün 2 alt sokağı, Çakmak mahallesinin en üst kısmı oluyor :)

evet benimki 3541 galiba.  3500 küsur lira. termostatik vanaya ihtiyaç olmaz. peteklerde altta üstte çift olsun. Su dolaşımı ayarı için gerekecektir.

borular yeni çekilecek ise boruları ya folyolu ya da ojsijen bariyerliden yaptırın. "biz bunu kullanıyoz sıkıntı çıkmıyo kaliteli bunlaa" diyenlere kulak asmayıp parasını verip istediğiniz boruyu taktırınız.

ustasını bulursanız da demir boru.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Oooh, suyundan da koy... Eve bak! Bir dahaki toplantıyı Denizli'de Hakan'ın evinde yapmayı talep ediyorum... Kocaman ev almışın, bana ne, nasıl ısınırsan ısın... Pis şey! :punish:

Not: Gülü gülü otur len. Hayırlı olsun. Allah bi yastıkta kocatsın. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

evet benimki 3541 galiba.  3500 küsur lira. termostatik vanaya ihtiyaç olmaz. peteklerde altta üstte çift olsun. Su dolaşımı ayarı için gerekecektir.

borular yeni çekilecek ise boruları ya folyolu ya da ojsijen bariyerliden yaptırın. "biz bunu kullanıyoz sıkıntı çıkmıyo kaliteli bunlaa" diyenlere kulak asmayıp parasını verip istediğiniz boruyu taktırınız.

ustasını bulursanız da demir boru.

Borular herşey döşeli abi, ona yapacak birşeyimiz yok .(

Oooh, suyundan da koy... Eve bak! Bir dahaki toplantıyı Denizli'de Hakan'ın evinde yapmayı talep ediyorum... Kocaman ev almışın, bana ne, nasıl ısınırsan ısın... Pis şey! :punish:

Not: Gülü gülü otur len. Hayırlı olsun. Allah bi yastıkta kocatsın. :p

Abi dublekste iki tane teras var :p Sülüman Tarım'ın bölümünde ama, izin almak gerekir :D

https://www.google.com/maps/place/Cant%C3%BCrk+Sitesi/@37.7870078,29.0233247,2500m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x14c74060db9cce61:0xbe3cc4d42ff8f378 

Yol üstündeki beyaz focus benimkisi :D

O zaman benim egsoz motor sesini bol bol duyarsınız, şimdiden söyleyeyim kulağımı çok çınlatmayın, az olsun ;)

Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Sen o zaman bizim evin ordan değilde, aydemin o taraftan gel evine :D  şaka bi yana bizim evin ordaki parkta bi çay ısmarlayayım sana..tanışalım kaynaşalım..

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Borular herşey döşeli abi, ona yapacak birşeyimiz yok .(

Abi dublekste iki tane teras var :p Sülüman Tarım'ın bölümünde ama, izin almak gerekir :D

Sülüman abi bizim bölükten olm, bi şey demez ki. ;)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Babayı yolladım bosch yetkili satıcılarına, 3541 modelini soracak bugün.

Sen o zaman bizim evin ordan değilde, aydemin o taraftan gel evine :D  şaka bi yana bizim evin ordaki parkta bi çay ısmarlayayım sana..tanışalım kaynaşalım..

Çay tadı oralarda çıkıyor zaten, buz gibi efil efil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Babayı yolladım bosch yetkili satıcılarına, 3541 modelini soracak bugün.

Çay tadı oralarda çıkıyor zaten, buz gibi efil efil :)

Kapı açma işini naptın?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Kapı açma işini naptın?

Yeni evde sorun yapan yok, çoktan açıldı yapıldı bile çelik kapı :D Dubleks merdiveni yıkılacak orası kapatılacak, üst kattaki mutfağa ocak gazı bağlantısı yokmuş proje ile oraya ilave ettireceğim vs vs biraz daha işler var içeride daha.

Bu seferki komşular şeker gibi şükürler olsun.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yeni evde sorun yapan yok, çoktan açıldı yapıldı bile çelik kapı :D Dubleks merdiveni yıkılacak orası kapatılacak, üst kattaki mutfağa ocak gazı bağlantısı yokmuş proje ile oraya ilave ettireceğim vs vs biraz daha işler var içeride daha.

Bu seferki komşular şeker gibi şükürler olsun.

Diğerini satıp bunu mu aldınız?

Sayaçları ayıramazsınız ama? Diyafonda değişiklik filan nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Diğerini satıp bunu mu aldınız?

Sayaçları ayıramazsınız ama? Diyafonda değişiklik filan nasıl olacak?

E yani öncekini satıp bunu aldık :rofl: Sayaç mayaç ayırmaya gerek yok, nasıl olsa hepsi bana :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

E yani öncekini satıp bunu aldık :rofl: Sayaç mayaç ayırmaya gerek yok, nasıl olsa hepsi bana :p

Tartıştığınız bu değil di mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

35 kw lıkları 8 bin civarı :D O kadara gücüm yok bitti :p

bizimkinin (sizin alacağınız) bir boy büyüğünün şofben özelliği yok. yani o bir kazan. o durumda sıcak su için ayrı doğalgazlı şofben gerekiyor. dolayısıyla 3541 en büyük olan normal kombi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tartıştığınız bu değil di mi?

Hayır bu değil :) sattığım adama söylemiştim gerçi, şu şu adamlara dikkat et diye, parayı alırken bile anlatıp sonra helalleştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

bizimkinin (sizin alacağınız) bir boy büyüğünün şofben özelliği yok. yani o bir kazan. o durumda sıcak su için ayrı doğalgazlı şofben gerekiyor. dolayısıyla 3541 en büyük olan normal kombi.

Şimdi anladım kazan farkını abi sağolasın. 5 dakika önce keşfe gittiler bosch yetkili satıcısı ile babam. 3541 en ideal olan diyorlar ya bakalım sonuç ne olacak. 

Termostatis vanaları da sordum, ona da bakacaklar dairede. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

vanayı boşver. satıcı satmaya çalışacaktır. alma.

odaların huyu suyu belli olunca zaten üst vanadan ayarlıyorsun. Alt vanadan da su debisini ayarlıyorsun önce. Ayarlamaz isen bazı odalardan su kısa devre yapıp diğer odalar ısınmaz klasik sorun. O nedenle ısınan odaların alt vanalarından yavaş yavaş kısarak denge sağlanacak. sonra aşağılar ellenmeyecek.

Termostatik vanalardan ses şikayeti de oluyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mesajların hepsini okumadım öncelikle bunu belirteyim.. Ev hayırlı , uğurlu olsun..

Fikrime gelince ayrı ayrı 2 kombi de kullanabilirsin. Alt kat ayrı üst kat ayrı..Normal kombi takılıyor. Yapanlar oldu mu ? evet oldu.. Memnun kaldılar mı evet kaldılar..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

ph60DARK.png

Bu tarz birşey düşünüyorum Mehmet abi :) Elimde değil illa elektronik şeyler çekiyor beni :D Bunda programlama olayları da var. Yatak odalarını falan saat 23 de açmaya başlasa sabah 8 de kapatsa vs vs gibi yani. 

Mesajların hepsini okumadım öncelikle bunu belirteyim.. Ev hayırlı , uğurlu olsun..

Fikrime gelince ayrı ayrı 2 kombi de kullanabilirsin. Alt kat ayrı üst kat ayrı..Normal kombi takılıyor. Yapanlar oldu mu ? evet oldu.. Memnun kaldılar mı evet kaldılar..

Nasıl olsa ben ödüyorum 2 ayrı fatura 2 ayrı kafa karıştıracak işin açığı. Bir de tesisat falan ayrılacak vs işler çoğalır :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ph60DARK.png

Bu tarz birşey düşünüyorum Mehmet abi :) Elimde değil illa elektronik şeyler çekiyor beni :D Bunda programlama olayları da var. Yatak odalarını falan saat 23 de açmaya başlasa sabah 8 de kapatsa vs vs gibi yani. 

Bunlar güzel şeyler ama tüm ev ahalisinin uyum içinde kullanması lazım. Bir de bunları bedavaya vermiyorlar. Enerji tasarrufu ile buna yaptığın harcamayı 7 seneden amorti edeceksen ne anladım? :)

Haftalık programlı oda termostatı var onu alabilirsiniz. doğrudan kablolu ya da kablosuz (iki tip) kombiye bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hakan abi, tesisat kollektörlü mü? Kollektörlü ise vanayı boşver.

Köşe vanasında honeywell olsun olacaksa.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bunlar güzel şeyler ama tüm ev ahalisinin uyum içinde kullanması lazım. Bir de bunları bedavaya vermiyorlar. Enerji tasarrufu ile buna yaptığın harcamayı 7 seneden amorti edeceksen ne anladım? :)

Haftalık programlı oda termostatı var onu alabilirsiniz. doğrudan kablolu ya da kablosuz (iki tip) kombiye bağlanıyor.

190 liraymış bunun tanesi abi. Ben netten buldum satan adamın tavsiyesi falan değil yani. Ki evdeki herşey bana bakacak normal olarak, hakan ayarla hakan kıs hakan şu bu diye. İlk ay ayar tutturdum mu bir daha uğraşmam sanırsam. 

Hakan abi, tesisat kollektörlü mü? Kollektörlü ise vanayı boşver.

Köşe vanasında honeywell olsun olacaksa.

honey moneylerin böylesini bulamadım ben nette :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...