İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Ben de merak ediyordum. Geçtiğimiz hafta İzmir -6 dereceleri gördü.

Çalışmasında hiçbir problem yok.  Start butonuna dokunduğum anda çalışıyor.  

Soğuk çalıştırmada LPG benzinden daha iyi. :)

Soğuk havalarda sıkıntı çıkarmaması gerekir zaten, ne de olsa lpg'yi buharlaştırma gibi bir şey yok. Konuyu takipteyim. 

Yorum bağlantısı
Selim Avcı

Selim Avcı bey aracı görmek en mantıklısı derim

Ok teşekkürler aracı görmek lazım derken motor aynı olduğuna göre araç ucu sunamı bakacaksınız
Yorum bağlantısı
Selim Avcı

Teşekkürler aynı motor ve yazılım s60 la s80 olacağını düşünüyorum

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

Ben de merak ediyordum. Geçtiğimiz hafta İzmir -6 dereceleri gördü.

Çalışmasında hiçbir problem yok.  Start butonuna dokunduğum anda çalışıyor.  

Soğuk çalıştırmada LPG benzinden daha iyi. :)

Soğuk hava durumunda değişiklik var mı? Tüketim ne alemde acaba.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Soğuk hava durumunda değişiklik var mı? Tüketim ne alemde acaba.

Soğuk havalarda çalışmasında hiçbir sorun yok. Anında marş alıyor. (Benzinden daha hızlı)

Aracım şu an 17.000 km yi geçti.

Kışlık LPG nin içeriğinin farklı olması ve enerji değerinin daha düşük olması nedeniyle yakıt tüketiminde çok az artış var.

şehiriçi :14-14.5 lt/100 km

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Bayındır

Ford Kuga Ecoboost 1.6 180 hp - Otomatik - Akıllı dört çeker yılda 7000km ancak yapıyorum.Prins lpg taktırsam 6000tl biraz zor amorti eder ama şehiriçi 14lt sinir bozucu kararsızım görüşleriniz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat KOZANOĞLU

Merhabalar, foruma yeni katıldım.Yusuf bey bende ford kuga aracıma sıvı sistem lpg taktırmayı düşünüyorum ama Kastamonudayım.Ankarada bu sistemi düzgün bir şekilde monte edebilecek tavsiye edebileceğiniz bir prins servisi var mıdır?Malum sistem kadar montaj da önemli.

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Merhabalar.Uzun süredir forumu takip ediyurum. Cemel Cangöner beyin aracına sıvısistem lpg  taktırmasından buyana da Ford Kugayı ve kugada lpg sistemini takip ve sorguladım.Cemal beyin olumlu görüşleri doğrultusunda da lpg sistemi taktırma düşüncesiyle arlık sonunda otamatik vites kuga trend x aldım.2000 km benzinle sürüş ve aracın genel gözlemini tamamlayıp bugün aracıma Aksarayda bulunan pirins lpg bayisine sıvı LPG sistemini sipariş verdim.sanırım birkaç gün içinde siparişler gelir vede servis montaj işlerini tamamlar.1996 yılından buyana araçlarımı sürekli lpg sistemi taktırarak kullandım.son üç aracımı yine şuanda lpg takılacak serviste lpg taktırmıştım. sıkıntı yaşamadım.En son aracım 2006 yılında 70000 km de aldığım ford mondeoya(98 mdel) lpg taktırdım aracım şuanda 248000 km de hiç bir sıkıntı çekmeden bu güne geldim ve halada kullanmaktayım.2. araç olarak kullanıyorum ve bir süre daha kullanacağım.kuga içinde aynı ümitlerle lpg sistemi taktırıyorum.tabiiki çok daha teknolojik bir sistem.kullanım sonucunda sıkıntılarım veya övgülerim olursa forumdan paylaşıp karasız olan arkadaşları bilgilendirmek istiyorum.cemal cangöner bey ve diğer forum üyelerine şimdiye kadarki bilgilendirmelerinden dolayıda tekrar teşekkür ederim.bu arada Aksaray ilinde yaşıyorum.ve aracıma Aksaray ilinde likit lpg sistemi taktırıyorum.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Rahmi bey LPG takan ustanız beni aradı bu sistem ile Kuga ile ilgili bir kaç soru sordu ve kendisine Cevapları verdim hayırlı olsun

teşekkür ederim yusuf bey.ben zaten kendilerine sizden ve cemel beyden bahsetmiştim.yanımda aradılar sizi.onların beklentiside bizim beklentimizde aynı.sistemden iyi sonuç alıp; bizler az yakıtla çokça arabayabinmek istiyoruz,sizlerde bu sayede daha çok arabaya sistemi monte edip daha çok iş yapmaya çalışıyorsunuz.sonuçta hepimiz kazançlı çıkmaya çalışıyoruz.bu arada benim işlerimden dolayı malzemeler hafta sonu gelmesine rağmen montaj işlemlerine yarın başlanacak.bende bilgilendirmelerde bulunacağım. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Selamlar,

Ben de Aralık 2014 de 30000 Km de 2013 model Titanyum (1.6 Ecobost otomatik) Kuga aldım. 3.5 ayda 3500 km yol yaptım. Aracın anlıkyakıt tüketimi göstergesine göre şehir içi 12-12,5 Lt. Şehir dışı 11.6 Lt benzin harcıyor. Daha önceki aracım 1.4 Diesel Toyota Corolla olunca doğrusu bu değerler de bana fazla geldi. Forumda paylaşılan LPG sistemi dikkatimi çekiyor. Özellikle Sn. Cemal Cangöner bey ile Yusuf Koparan beyin çok değerli tecrübe paylaşımlarından yola çıkarak (yıllık yaklaşık 11.000 - 12.000 km yol yapıyorum ve arabada bağaj da benim için önemli. aracın garantisi devam ediyor, kararsızım. Ankara'da ikamet ediyorum.) Ankara'da güvenebileceğim bir LPG dönüşüm servisi ile LPG dönüşümü hakkında rehberliğe ihtiyacım var.

Tüm üyelere kazasız ve mutlu bir yaşam dilerim.

Yorum bağlantısı
Erdem Çekmez

Eğer Rahmi Bey'de memnun kalırsa bende yeni kuga bakmaya başlarım

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Eğer Rahmi Bey'de memnun kalırsa bende yeni kuga bakmaya başlarım

erdem bey merhaba.benim aracıma lpg takılma işlemi bugün tamamlandı.50 km lik bir gezinti yaptım.hiç bir fark görmedim.gayet başarılı görünüyor.inşallah daha sonra sıkıntı olmaz.daha öncede bahsettiğim gibi ben 20 yıldır lpg li araçlar kullandım.çok fazla yol yapıyorum.bu güne kadar herhangi bir sıkıntım olmadı.geçen yıl yeni araç araç alma düşüncem olunca ilk tercihim lpg ile uyumlu olabilecek araçlar olacaktı.vede yeni nesil olsun istiyordum.bu sitede ve başka forumlarda prins ve diğer sistemleri takılan araçları inceleyip takip ediyordum.kuga için genelde pirins marka sıvısistemle karşılaşıyoruz.2014 yılı ocak ayında kia sportaga başka marka sıvı lpg taktırıp 30000  km yapan bir arkadaşla karşılaştım.benzine göre yarı yarıya daha avantajlı ve hatta yarıdan daha az yakıyor.diyordu.ancak ben kuga için pirins ten başka rastlamadığım için pirins tercih ettim.araca uym sağlayan her markadan sonuç alınacağını düşünüyorum.yeterki elimizde örnekler olsun.o nedenle ben cemal beyin lpg taktırmasından sonra 1.6 kuga alıp lpg taktırmaya karar vermiştim.şu anda da aracımı kullanmaya başladım.yakıt bilgilerinide paylaşacağım.aracım 2500 km lik benzinlikullanımın 500 kmlik kısmı uzun yolda kalanı şehir içinde ki bizim şehir içiçok fazla durkalkı ve düzensiz yapılaşma var ortalama yakıt 11.7 litre100 km görünüyordu.bilgilerinize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

İyi günlerde kullanın Rahmi Bey.

Hiç endişeniz olmasın. Benim araç neredeyse 20 bin km olacak. En küçük bir sorun veya tekleme bile olmadı. Depoya aldığım benzini kullanmak bile aklıma gelmiyor.

Bu konuya da dikkat etmenizi ve ara ara benzini tüketerek yeni benzin almanızı öneririm.

Aracın stepnesini iptal edip eve koydum. Yerine küçük bir kompresör ve lastik tamir kiti aldım. Böylece kaybettiğim bagaj hacmine de yeniden kavuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

İyi günlerde kullanın Rahmi Bey.

Hiç endişeniz olmasın. Benim araç neredeyse 20 bin km olacak. En küçük bir sorun veya tekleme bile olmadı. Depoya aldığım benzini kullanmak bile aklıma gelmiyor.

Bu konuya da dikkat etmenizi ve ara ara benzini tüketerek yeni benzin almanızı öneririm.

Aracın stepnesini iptal edip eve koydum. Yerine küçük bir kompresör ve lastik tamir kiti aldım. Böylece kaybettiğim bagaj hacmine de yeniden kavuştum

Teşekkür ederim cemal bey.bende sizden stepneyi nasıl yerleştirdidiniz diye fikir soracaktım.bende şimdilik eve koydum.şehir dışına çıkacağım zaman yanıma alacağım.bir alternatif bagajın dışına yerleştiriyorlarmış;birde bagajın içine sol tarafa dik gelecek şekilde yerleştiriyorlar(buda bagaj örtüsünü yükseltiyor).ben ikisinede beğenmedim.başka bir alternatif olursa bana da haber verin.

Yorum bağlantısı
İbrahim Bark

Say'ın İbrahim Bark bey lütfen bana ulaşınız size gerekli en iyi teknik destek için HAZIRIM efendim 05355595572

Say'ın İbrahim Bark bey lütfen bana ulaşınız size gerekli en iyi teknik destek için HAZIRIM efendim 05355595572

Yusuf bey ilginize teşekkür ederim. Rahatsızlığım nedeiyle Form'a bakamadım en yakın zamanda sizi arayacağım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yorum bağlantısı
Erdem Çekmez

erdem bey merhaba.benim aracıma lpg takılma işlemi bugün tamamlandı.50 km lik bir gezinti yaptım.hiç bir fark görmedim.gayet başarılı görünüyor.inşallah daha sonra sıkıntı olmaz.daha öncede bahsettiğim gibi ben 20 yıldır lpg li araçlar kullandım.çok fazla yol yapıyorum.bu güne kadar herhangi bir sıkıntım olmadı.geçen yıl yeni araç araç alma düşüncem olunca ilk tercihim lpg ile uyumlu olabilecek araçlar olacaktı.vede yeni nesil olsun istiyordum.bu sitede ve başka forumlarda prins ve diğer sistemleri takılan araçları inceleyip takip ediyordum.kuga için genelde pirins marka sıvısistemle karşılaşıyoruz.2014 yılı ocak ayında kia sportaga başka marka sıvı lpg taktırıp 30000  km yapan bir arkadaşla karşılaştım.benzine göre yarı yarıya daha avantajlı ve hatta yarıdan daha az yakıyor.diyordu.ancak ben kuga için pirins ten başka rastlamadığım için pirins tercih ettim.araca uym sağlayan her markadan sonuç alınacağını düşünüyorum.yeterki elimizde örnekler olsun.o nedenle ben cemal beyin lpg taktırmasından sonra 1.6 kuga alıp lpg taktırmaya karar vermiştim.şu anda da aracımı kullanmaya başladım.yakıt bilgilerinide paylaşacağım.aracım 2500 km lik benzinlikullanımın 500 kmlik kısmı uzun yolda kalanı şehir içinde ki bizim şehir içiçok fazla durkalkı ve düzensiz yapılaşma var ortalama yakıt 11.7 litre100 km görünüyordu.bilgilerinize.

Rahmi Bey hayırlı uğurlu olsun, inşallah lpg sistemi ile uzun yıllar sorunsuz yolculuklar yaparsınız, size Cemal bey vesile olmuş muhtemelen bana da siz olacaksınız. Sağlıcakla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Rahmi Bey hayırlı uğurlu olsun, inşallah lpg sistemi ile uzun yıllar sorunsuz yolculuklar yaparsınız, size Cemal bey vesile olmuş muhtemelen bana da siz olacaksınız. Sağlıcakla

merhaba erdem bey.ben 1996 yılından buyana lpgli araçlar kullandım.500 000 km fazla lpg ile yol yaptım.ilk aracım 93 model şahindi250000km yol yaptım.hiç sıkıntı olmadı.yine opel vectram vardı150 000 km yaptım.şuanda98  ford mondeom var 180 000km dir lpg ile kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım.şuan kuga için lpg taktırdım çok daha modern bir sistem.sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.dizel araçlar beni rahatsız ediyor.o nedenle dizel araç kullanmak istemiyorum.benzinli araçların lpg uygulamasından sonra dizelden daha ekonomik olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbıyık
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,0 km iken BRC Turbo Kit takılmış 2009 model Opel İnsignia 1.6 T 180 bg aracım 57.000 Km'de şu an. 45.000 Km'de iken magnezyum olan subaplarımı çelik olanlarla değiştirdim,bakım ile birlikte 1.250 Tl verdim.Silindirlerimde en ufak bir kurum yoktu,pırıl pırıl duruyorlardı,kendim gördüm.Lpg kaynaklı bir arızam olmadı,2.0 TDİ Audi A4 ile yarıştım en son,ilk geçişimde lpg ile 200 Km hızla,ikinci yarışımızda da 230 Km hızla benzin ile geçtim. Aracımı genelde sakin kullanırım,lpg montajı yapan usta ve kit iyi ise korkmayın lpgden.Hele sıvı sistemler harika teknolji,bundan sonraki aracıma kesinlikle sıvı sistem yaptırırım.Dizel araçlar ekonomik olsa da benzinli performansını veremiyor malesef.Geçtiğim Audi A4 2011-2012 model idi sanırım ve 2.0 motordu. 150 bg,350 nm torku var sanırım.Benim araç 180 bg,230 nm torka sahip.0 km almış olduğum Megane 2 sedanı da 24.000 km lpg ile kullandım ve lpg kaynaklı bir sıkıntım olmadı.

tarihinde Fatih Akbıyık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Ben de 2013 model otomatik kuga aldım ve biraz bindikten sonra aramızdaki bağ kuvvetlenirse bu sisteme geçmeyi düşünüyorum. Şu an şehir içi ve yokuşlu-inişli kısa yol ortalamam 12.5 lt civarında. Kullananlara hayırlı olmasını diliyorum. Kısaca birkaç sorum olacak. Sistem sökülüp araç eski haline döndürülebiliyor mu? Kullananlar kapalı otoparklarda sorun yaşıyorlar mı? Bir kaza vs anında sistemin patlama riski var mı?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Ben de 2013 model otomatik kuga aldım ve biraz bindikten sonra aramızdaki bağ kuvvetlenirse bu sisteme geçmeyi düşünüyorum. Şu an şehir içi ve yokuşlu-inişli kısa yol ortalamam 12.5 lt civarında. Kullananlara hayırlı olmasını diliyorum. Kısaca birkaç sorum olacak. Sistem sökülüp araç eski haline döndürülebiliyor mu? Kullananlar kapalı otoparklarda sorun yaşıyorlar mı? Bir kaza vs anında sistemin patlama riski var mı?

Hayırlı olsun.

Sistemi ruhsata işlettirmediğiniz takdirde söktürmek daha kolay tabii. Araç orijinal haline geri döner.

Kapalı otoparklara yasa gereği LPG li araçların girişi halen yasak. Bu sistem güvenli olsa dahi izin verildiği anda her çeşit LPG li araç girecektir. Gerçi benim aracım gün içinde işyerindeki kapalı otoparkta duruyor. AVM lerin otoparkına da giriyorum. (yasal olmasa da )

LPG tankları son derece güvenli olmasına rağmen tankı delecek büyüklükte bir kaza olursa elbette riski var.

Ancak bu büyüklükteki bir kazadan LPG tankı patlamasa bile kurtulma şansımız olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

merhaba erdem bey.ben 1996 yılından buyana lpgli araçlar kullandım.500 000 km fazla lpg ile yol yaptım.ilk aracım 93 model şahindi250000km yol yaptım.hiç sıkıntı olmadı.yine opel vectram vardı150 000 km yaptım.şuanda98  ford mondeom var 180 000km dir lpg ile kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım.şuan kuga için lpg taktırdım çok daha modern bir sistem.sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum.dizel araçlar beni rahatsız ediyor.o nedenle dizel araç kullanmak istemiyorum.benzinli araçların lpg uygulamasından sonra dizelden daha ekonomik olduğunu düşünüyorum.

Abi hoşgeldin :) hayırlı olsun hem aracın hem de lpg sistemin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Bu Direct Liquimax sistemi hem 1.5 hem de 1.6 Ecoboost'un ikisine de takılabiliyor mu? Hatta 1.0 Ecoboost'u da sorunun içine dahil edelim... Hatta VAG grubunnun TSI motorlarını da dahil edelim :rolleyes:

tarihinde Fazlı Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali İhsan

Kısmet olursa yarın Ankara'ya gidip 2 yıldır kullandığım ve 24000 Km de olan Kuga 1,6 motor 180 HP aracıma lpg  taktıracağım. 30 yıldır araç sahibiyim hemen hemen her yıl arac değiştiririm ama Kuga ya hayran kaldım 2 yıldır biniyorum binmeyede devam edeceğim Yusuf Kaparan beyin verdiği bilgiler ve Cemal beyin yorumlarından dolayı lpg taktırmaya gidiyorum. İnşallah pişman olmam. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...