İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Fatih Akbıyık

Kısmet olursa yarın Ankara'ya gidip 2 yıldır kullandığım ve 24000 Km de olan Kuga 1,6 motor 180 HP aracıma lpg  taktıracağım. 30 yıldır araç sahibiyim hemen hemen her yıl arac değiştiririm ama Kuga ya hayran kaldım 2 yıldır biniyorum binmeyede devam edeceğim Yusuf Kaparan beyin verdiği bilgiler ve Cemal beyin yorumlarından dolayı lpg taktırmaya gidiyorum. İnşallah pişman olmam. 

Ustanız iyi ise korkmayın,pişman olmazsınız.Sıvı sistem gerçekten çok ileri teknoloji ve Kuga'ya da uyuyor.Sıkıntı yaşamazsınız,sevgiler...

Yorum bağlantısı
Ali İhsan
(düzenlendi)

Ustamı yusuf bey önerdi sıkıntı olmayacağını söyledi

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Büyük Harf kullanımı
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Abi hoşgeldin :) hayırlı olsun hem aracın hem de lpg sistemin

teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Fatih Akbıyık

Hayırlı uğurlu olsun inşallah Ali İhsan abi ben bu sıvısisteme prıns de Yön veren bir insanım yüzlerce kişi benim direktifim ile prıns sıvısistem taktırtıyorum çok şükür bu konuda en iyi adresi ben iyi bilirim kafanız rahat olsun bu konuda bilgi ve teknik destek isteyen forumdaki bütün herkese yardımcı olmaya HAZIRIM yeterki bana ulaşsınlar 05355595572

Konya'da tavsiye edeceğiniz bayi kim acaba?Sevgiler...

Yorum bağlantısı
Kemal Büyük

Merhaba Ali ihsan bey fiyatı nedir bu sistemin size kaça çıkacak kolay gelsin kazasız cezasız sürüşler

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Hayırlı olsun.

Sistemi ruhsata işlettirmediğiniz takdirde söktürmek daha kolay tabii. Araç orijinal haline geri döner.

Kapalı otoparklara yasa gereği LPG li araçların girişi halen yasak. Bu sistem güvenli olsa dahi izin verildiği anda her çeşit LPG li araç girecektir. Gerçi benim aracım gün içinde işyerindeki kapalı otoparkta duruyor. AVM lerin otoparkına da giriyorum. (yasal olmasa da )

LPG tankları son derece güvenli olmasına rağmen tankı delecek büyüklükte bir kaza olursa elbette riski var.

Ancak bu büyüklükteki bir kazadan LPG tankı patlamasa bile kurtulma şansımız olmaz diye düşünüyorum.

Bilgiler için teşekkürler. Otoparklara girerken güvenlikçilerin kontrolünden geçebiliyor, doğru mudur? Bir de uzun yolda ortalama tüketim hıza bağlı olarak nasıl değişiyor?

Yorum bağlantısı
Ali İhsan
(düzenlendi)

Merhaba Ali ihsan bey fiyatı nedir bu sistemin size kaça çıkacak kolay gelsin kazasız cezasız sürüşler

Ben 6.000.-tl ye taktırdım ankara sistem mühendislikte

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Büyük harf kullanımı
Yorum bağlantısı
Fatih Akbıyık

BEN 6.000.-TL YE TAKTIRDIM ANKARA SİSTEM MÜHENDİSLİKTE

Nasıl,memnun musunuz bari? 

Yorum bağlantısı
Ali İhsan

Nasıl,memnun musunuz bari? 

telefonda detaylı bilgi verebilirim yada mail adresi verirseniz yazarım

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Burdan yazarsanız herkes bilgilenir. Forumun amacı bu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Burdan yazarsanız herkes bilgilenir. Forumun amacı bu.

[emoji106][emoji106][emoji106][emoji106]
Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Bu Direct Liquimax sistemi hem 1.5 hem de 1.6 Ecoboost'un ikisine de takılabiliyor mu? Hatta 1.0 Ecoboost'u da sorunun içine dahil edelim... Hatta VAG grubunnun TSI motorlarını da dahil edelim :rolleyes:

http://www.prinsautogas.com/en/products/directliquimax_system/directliquimax_system.html

Prins Hollanda sitesinde hangi araçlara uygun kit olduğu bilgisi var.

Ancak stok ve sipariş durumunu Prins / Türkiye ile iletişime geçip öğrenmek gerekir. En yaygın olarak Vag grubu TSI motorlar için kit var.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Bilgiler için teşekkürler. Otoparklara girerken güvenlikçilerin kontrolünden geçebiliyor, doğru mudur? Bir de uzun yolda ortalama tüketim hıza bağlı olarak nasıl değişiyor?

Güvenlikçinin baktığı yerlere bağlı. Araç dışında görünen dolum valfi veya bagajda görünen yakıt tankı yok. Ancak bagaj tabanını kaldırırsa altındaki tankı görebilir.

Uzun yolda 90 km sabit hızda gidince LPG tüketimi 10 lt lere kadar düşüyor. Ancak bu denemeyi çok fazla yapmadım.

Yol durumuna göre hız yaparak veya limitler dahilinde Bursa-İzmir gidip geldim. Ortalama tüketim 11 lt. oldu.

Her ne olursa olsun parasal olarak benzine göre %35 avantaj kesin.

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Güvenlikçinin baktığı yerlere bağlı. Araç dışında görünen dolum valfi veya bagajda görünen yakıt tankı yok. Ancak bagaj tabanını kaldırırsa altındaki tankı görebilir.

Uzun yolda 90 km sabit hızda gidince LPG tüketimi 10 lt lere kadar düşüyor. Ancak bu denemeyi çok fazla yapmadım.

Yol durumuna göre hız yaparak veya limitler dahilinde Bursa-İzmir gidip geldim. Ortalama tüketim 11 lt. oldu.

Her ne olursa olsun parasal olarak benzine göre %35 avantaj kesin.

%35 avantajı hesaplarken arada sırada bitirmek durumunda olunan benzin deposunu da hesaplıyor musunuz? Bir de Kaç km'de bir benzin deposunu boşaltıp doldurma gereği duyuluyor?

Son bir soru, bu motora kullanılacak yağ 5W30 mu yoksa 5W20 mi?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

%35 avantajı hesaplarken arada sırada bitirmek durumunda olunan benzin deposunu da hesaplıyor musunuz? Bir de Kaç km'de bir benzin deposunu boşaltıp doldurma gereği duyuluyor?

Son bir soru, bu motora kullanılacak yağ 5W30 mu yoksa 5W20 mi?

Kullanılacak benzin miktarı bana bağlı. Depoda 50 liralık benzin bulundursam, bu benzini de 3 ay içinde tüketirim. Yakıt maliyetine etkisi çok düşük.

Ford'un önerisi 5W 20 - alternatif 5W 30

15 bin bakımda 5W 20 yağ kullandım.

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Kullanılacak benzin miktarı bana bağlı. Depoda 50 liralık benzin bulundursam, bu benzini de 3 ay içinde tüketirim. Yakıt maliyetine etkisi çok düşük.

Ford'un önerisi 5W 20 - alternatif 5W 30

15 bin bakımda 5W 20 yağ kullandım.

Depoyu tam doldurup boşaltma gibi bir durum yok yani, bu iyiymiş. Peki teknik olarak 50W20 ile 50W30 kullanımları arasında motorda oluşacak fark ne olur, bilginiz var mı bu konuda?

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Depoyu tam doldurup boşaltma gibi bir durum yok yani, bu iyiymiş. Peki teknik olarak 50W20 ile 50W30 kullanımları arasında motorda oluşacak fark ne olur, bilginiz var mı bu konuda?

Önerilen 5W 20 motor yağı daha düşük viskoziteye sahip olduğu için özellikle düşük sıcaklıklarda ilk çalıştırmada daha iyi yağlama sağlar.

Motorun normal çalışma sıcaklığında da sürtünme daha düşük olacağı için yakıt tasarrufu sağlar.

Özellikle yağlama konusundaki en hassas parçalardan olan TURBO ömrüne olumlu etkisi vardır.

Bu yazdıklarım teorik olarak tabii. Pratikte bu farkı anlayabileceğimizi zannetmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali İhsan

Arkadaşlar 28 Mart Cumartesi günü Ankara'da Kuga aracıma Lpg taktırdım. Bilgisayara bağlandı her şey normal olarak gözüküyor denildi. Pazar sabahı Çorum'a yola çıkmak için araca bindim çalıştıramadım. Benzine aldım çalıştı, birkaç km sonra tekrar gaza geçtim ve yola devam ettim ancak Kırıkkale'ye geldiğimde benzinin azaldığını fark ettim, lpg takan arkadaşları ve Yusuf Koparan beyi aradım Lpg lambası yandığı sürece benzin harcamaz dediler ama aldığım benzinde Çoruma kadar bitti. Pazartesi Çorum Prins servisine gittim orada bilgisayara bağladılar yine her şey normal görünüyor depoyu benzinle doldur 100-150 km yol yap belli olur dediler.100 km den fazla yol yaptım yine benzin harcıyor. Gerekli yerlere haber verdim beni arayacaklarını söylediler bekliyorum. Bu arada 3 gündür sabah aracı çalıştırabilmek için en az 10-12 defa marşa basmak zorunda kalıyorum.Ben aracımı aldım alalı 2.defa marşa bastığımı hatırlamıyorum.Diğer bir konu da Çorumda 2 adet prins servisi var Lpg taktırmadan önce onlarla konuşup fiyat aldım, görüşlerini aldım fiyatı Ankara'dan çok daha uygun olmasına rağmen hemde Ankara'ya gidiş geliş eziyeti çekmeyeceğim halde işçilik önemli diyerek Ankara' ya gittim orada taktırdım tabi dönüşte bu problemden dolayı Çorum'da servise gidince ne şekilde karşıladıklarını ve ne derece yardımcı olduklarını tahmin edersiniz.Sağlıkla kalın

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Çok tatsız bir tecrübe olmuş, umarım bir an evvel düzelir.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

tüh ya,dediğiniz gibi en kötüsü de o servislerin artık size yaklaşımı olmuş.yakıt olayı bir şekilde düzelir de,ankarada düzelir gibi geliyor bana

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Hayırlısı bakalım bekliyorum şimdilik

Ali İhsan Bey, geçmiş olsun. Belirttiğiniz arıza hiç te normal değil. Mutlak surette ya montajda hata yapılmış, ya da takılan kit arızalı. Gerçi kitin arızalı olabileceğine pek ihtimal vermiyorum ama. Bu konuda Prins ile doğrudan iletişime geçtiniz mi ?

Gerekirse konuyu Prins Hollanda'ya yazın mutlaka çözüm bulunacaktır.

Bu arada sorun giderilene kadar aracı benzinde kullanın. LPG yi denemeyin bile.

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Arkadaşlar 28 Mart Cumartesi günü Ankara'da Kuga aracıma Lpg taktırdım. Bilgisayara bağlandı her şey normal olarak gözüküyor denildi. Pazar sabahı Çorum'a yola çıkmak için araca bindim çalıştıramadım. Benzine aldım çalıştı, birkaç km sonra tekrar gaza geçtim ve yola devam ettim ancak Kırıkkale'ye geldiğimde benzinin azaldığını fark ettim, lpg takan arkadaşları ve Yusuf Koparan beyi aradım Lpg lambası yandığı sürece benzin harcamaz dediler ama aldığım benzinde Çoruma kadar bitti. Pazartesi Çorum Prins servisine gittim orada bilgisayara bağladılar yine her şey normal görünüyor depoyu benzinle doldur 100-150 km yol yap belli olur dediler.100 km den fazla yol yaptım yine benzin harcıyor. Gerekli yerlere haber verdim beni arayacaklarını söylediler bekliyorum. Bu arada 3 gündür sabah aracı çalıştırabilmek için en az 10-12 defa marşa basmak zorunda kalıyorum.Ben aracımı aldım alalı 2.defa marşa bastığımı hatırlamıyorum.Diğer bir konu da Çorumda 2 adet prins servisi var Lpg taktırmadan önce onlarla konuşup fiyat aldım, görüşlerini aldım fiyatı Ankara'dan çok daha uygun olmasına rağmen hemde Ankara'ya gidiş geliş eziyeti çekmeyeceğim halde işçilik önemli diyerek Ankara' ya gittim orada taktırdım tabi dönüşte bu problemden dolayı Çorum'da servise gidince ne şekilde karşıladıklarını ve ne derece yardımcı olduklarını tahmin edersiniz.Sağlıkla kalın

Ali ihsan bey merhaba.öncelikle geçmiş olsun. sanırım teknik bir hata yapılmıştır.benim aracıma sitem takılalı tam 2 hafta oldu hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.kesinlikle benzin harcamıyor.benzin göstergesi ilk günkü gibi.yerinde duruyor.yine aracın ilk çalıştırılmasında da bir sıkıntı olmuyor.marşa ilk bastığımızda çalışıyor. eğer sıkıntınız devam ederse Aksaray Ankara ya yakın bu tarafa uğrarsanız Aksaray daki ustamıza aracı kontrol  ettiririz.ayrıca garanti işlemleri var oradan yararlanın.vede pirins ana merkezine durumunuzu direk telefonla bildirin.sorun çözülmez ise buradaki arkadaşlarda pirinse sorununuzu ve Çorumdaki servislerin tutumunu bildirsnler.geçmiş olsun.bu arada ben aracıma lpg takılalı tamamen şehiriçinde kullandım hiç uzun yolda kullanmadım 100 km de 14 litre lpg yakıyor.uzun yola çıktığımda  bir depoyu uzun yolda bitirip  nekadar yakıt yaktığını bildireceğim.

Yorum bağlantısı
Ali İhsan

Bugün aracımı çorum prins servise bırakmamı ve sorunu orada çözeceklerini söylediler ama burada da bir sorun bulamadılar. Durumu müşteri hizmetlerine bildirdim beni aradılar dinlediler durumu çözeceklerini söylediler onlardan haber bekliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali İhsan

İpragaz müşteri hizmetlerinden aradılar montaj yapan firma ve bölge sorumlusu pazartesi günü sorunumu çözmek için Çorum'a geleceklerini bildirdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...