İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Ertuğrul Büber

Değerli forum Arkadaşlarım ve abilerim özellikle LPG tank deposu ile ilgili şunu belirtmek isterim bizim kullandığımız prıns sıvısistem kitlerimizin Tankı tamamen Hollanda dan geliyor bütün Parçalar ve tank özellikle sıvısistem için Üretildiği için bu tanklar sadece yurtdışında üretilmektedir ve herhangi bir ince küçük gibi bir değişik tank takamayız sadece gelen tank kitin içinden gelen montaj edilir bunlarılarını belirtmek istedim Herkese teşekkür eder iyi günler dilerim gerekli kafanıza takılan bir soru ve teknik için bana ulaşabilirsiniz

LPG uyumlu kugaları gördükçe insanın kuga alası geliyor.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

isa bey aracınız hayırlı olsun.stepne normal boyutlarda diye söylemişti.doğrumu 

Rahmi Bey, merhaba.

2015 modellerde de stepne aynı küçük boy.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Rahmi Bey, merhaba.

2015 modellerde de stepne aynı küçük boy.

Teşekkür ederim Cemal bey.Benim birazda olsa extrem sporlara merakım olduğu için asfalt dışı ve dağ yollarını kullanıyorum.doğrusu stepnesiz tedirgin oluyorum.o nedenle stepne yanımda olsun istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Merhabalar.Haftasonu Adanaya gezmeye gitmiştim.aracımın lpg sistemi arıza sinyali verdi.Sistemi takan ustamla görüştüm.aracın lpg sistemi arızalandı diye.Benzine geçmemi sorun olmaz ise yola devam edebileceğimi söyledi.Benzine geçtim.araç çalışıyor yola devam ediyor ancak arıza lambası yanıyordu.biraz yolda ilerledikten sonra rampada aracın gaz yemediğini ve hızın 50km/h geçmediğini gördüm ve adanaya döndüm.dün sabah 8 de Adanadaki prins servislerini tespit edip telefonla görüştüm.bir tanesi kugaya lpg takmadığını söyleyip diğer servisi aramamı söyledi.diğer servisi aradım aracı getirin bakarız dedi.bu arada sistemi takan ustamı arayıp genel merkezinde haberi olmasını sonra da aracı pirins bayii/servise bırakayım istedim.Kayseri prins distribütörü aradı bilgi aldı.aracı pirins servisine götürmemi ancak lpg den kaynaklı olmayıp aracın genel sorunuda olabileceğini ona göre hareket etmemi bildirdi.yine benim bahsettiğim ikinci servise aracı götürmemi ancak kayseri distribütörü olması sebebiyle direk bağlantıları olmadığını servisi tanımadığını bildirdi.(adana antep distribütörlüğüne bağlıymış)bende tekrar ustayı arayıp prins distrübütörü ile görüştüğümü ve aracımı çekici ile getireceğimi adres bilgisini istedim.ustanın konuşması tamamen değişti.sen ne konuştuğunu bilmiyorsun servisi neden arıyorsun gibi kırıcı konuşmalar oldu.Ancak diğer kişilerin kugaya lpg montajını yapmadığını bildiğim için alttan alarak ses çıkarmak istemedim.ama olmadı  telefonda bağırışmalar uzadı.tamam ustam ben başka bir çözüm arayım dedim.getir aracını neyi varsa halledeyim git dedi ve telefonu kapattım.tekrar distribütörü aradım durumu bildirdim mümkünse başka bir çözüm değilse aracı Aksaray a kadar çekici ile götüreceğimi bahsettiğim servise gitmeyeceğimi bildirdim.beni kugaya lpg takmayan servise yönlendirdiler.gayet hoşgörülü kibar bir beyefendi aracı bilgisayar sistemine bağladı daha önce bağlantı yapmadığı için merkezden uzak bağlantı yoluyla sorunu gidereceklerini bildirdi.ve araçtaki arıza işareti uzak yardımla silinip yola benzinle gitmem sağlandı.dün Aksaray a geldim ustam aracın arızasını bildiğini bir parçanın arızalandığını ve parça siparişi verildiğni 2 gün sonra parçanın geleceğini sorunumun çözüleceğini söyledi.bu arada araç lpg ile kulalnılır halde. lpg/benzingeçişini sağlayan sistem arızalanmış.sanırım lpg sistemleri hala kurumsallaşamamış.herkes kendisinden sorumlu başkasının sorunuyla ilgilenmiyorlar.bu arada yedek lastiği yanında taşımayan arkadaşlar çeki demirinizi arabada bulundurun.çekici için lazım oluyor.herkese arızasıs olacaksada kendi bölgenizde aracınızın arızalanması dileğiyle.bilginiz olsun diye paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Geçmiş olsun Rahmi Bey,

Türkiye'nin gerçeği bu. Bir malı vezir eden de rezil eden de sözüm ona yetkili satıcılar/servisler. 

Sistemin yeni olması ve servislerin de bu konudan uzak olmaları da sorununuzun çözülememesi için etkili olmuş. 

Bu arada bir konu daha öğrenmiş olduk. Sistemde arıza olursa araç kendini korumaya alıyor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Geçmiş olsun Rahmi Bey,

Türkiye'nin gerçeği bu. Bir malı vezir eden de rezil eden de sözüm ona yetkili satıcılar/servisler. 

Sistemin yeni olması ve servislerin de bu konudan uzak olmaları da sorununuzun çözülememesi için etkili olmuş. 

Bu arada bir konu daha öğrenmiş olduk. Sistemde arıza olursa araç kendini korumaya alıyor sanırım.

Teşekkür ederim Cemal bey.Gerçekten de araç kendini korumaya aldı.belli bir hızın üzerine çıkmıyordu.(50 km/h) saat.servislerdeki sıkıntıda 1- bu alanda çok fazla marka var.Her bayii de de her markadan sistemi takıyor.2-garanti sistemi devam etmesinden dolayı servislerin bir kazancı olmuyor.Her servis kendi taktığı sistemin garantisi devam ettiği sürece ücretsiz bakımını yapıyor.Garanti bittiğinde tabii ki ücretli.Ancak sıkıntı  araç arızası sistemin takılmadığı yerde olunca başlıyor.benim sıkıntım tamamen servisin ücret alamayacağını anlamasından sonra başladı.Telefondaki ilk görüşmemde gayet iyi davranıldı.ne zaman prins merkezi ile bağlantı kurduğum onlar tarafından yönlendirildiğim belli oldu terslik başladı.aracın bakımını yapmam demediler.ancak iyi bir hizmet vermeyeceğini ben anladım.aracımı bu servise emanet etmedim.İyi de yaptığımı düşünüyorum.sonradan gayet iyi hizmet aldım.bu arada Aliihsan bey dende geri dönüş almak istiyorum.prins genel merkezi Aliihsan beyin çorumdaki yaşadığı problemin yedek parçanın temin edilmsi sırasında yaşandığını bana bildirdiler.Benim servis hizmetlerinden yakınmam esnasında.bu konuyuda ayrıca forumdaki arkadaşların bilgisine sunmak istedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi
(düzenlendi)

Yusuf bey ilginize teşekkür ederim.benim aracın arızalanmasından dolayı şikayetim hiç olmadı.sıfır araç alırsınız on dakika sonra arıza yapar.ben bundan rahatsız olmam.Ben buradan servis ismi vermiyorum herkes kendi vicdanını sorgulasın.durumu sadece Aksaray da ki ustama bildirdim.aynı servisten arızalı araç sizlere gelirse sizlerde tutumunuzu ona göre ayarlayın diye(AKSARAY ADANA YOLU ÜZERİNDE OLMASINDAN DOLAYI OLACAKTIR.)Sistemle bilgimiz dışında müdahale edilmiş serzenişini duymamak için kendi servisim aracılığıyla bölge distribütörlüğünü devreye koyup servise gitmek istedim.amacım tamirat ücretinden kaçmak değildi.şunun anlaşılmasını istiyorum.bütün servislerin mutlaka araçları başka bölgelerde arıza yapacaktır.mutlaka birbirilerine ihtiyaç duyacaktır.servisler bunun bilincinde olmalı.ama herkes yaptığının karşılığını da görmeli .olumlu ise olumlu değilse tam tersi.sistemi kötülemek istemiyorum sistem içindekilerin birbirleriyle dayanışma içinde olmasının gerekliliğini vurgulamak istedim.Ayrıca aracıma lpg takılmasından rahatsızlığım olmadığı gibi benzer araçları olan arkadaşlara da garanti süresinin bitmesini beklemeden lpg taktırmasını öneriyorum.şuana kadar arabamla 6500 km yaptım 4500 km si lpg ile.1000 liraya yakın yakıt tasarrufum olduğunu düşünüyorum.

tarihinde Rahmi Ozçiftçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Eray

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

2011 model Ford Mondeo 2.0 Ecoboost aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum. Forumdaki ilgili arkadaşların dönüşümle ilgili yorumlarını ve fiyat konusundaki güncel durumu rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Eray

Merhaba Hamza Bey,

Yakıt tüketimi kullanıma ve dur kalk durumuna çok bağlı. 7,5 ile 11 litre arasında şartlara bağlı olarak değişiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

2011 model Ford Mondeo 2.0 Ecoboost aracıma LPG taktırmayı düşünüyorum. Forumdaki ilgili arkadaşların dönüşümle ilgili yorumlarını ve fiyat konusundaki güncel durumu rica ediyorum.

eray bey merhaba.fiyat olarak 6000 tl peşin takdırdım ben.kredikartına taksitli 6400 tl denmişti.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Merhaba, Guga 1,5 ecoboost otomatik alma arfesindeyim.Şu anda sadece 1,6 motorlara lpg uygulaması yapıldığı 1,5 için çalışmaların sürdüğü son verilen bilgidir. Bu konuda daha detaylı bilgi rica ediyorum. Aracı alıp daha sonra lpg takılamıyor sonucu beni üzer. 

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Merhaba, Guga 1,5 ecoboost otomatik alma arfesindeyim.Şu anda sadece 1,6 motorlara lpg uygulaması yapıldığı 1,5 için çalışmaların sürdüğü son verilen bilgidir. Bu konuda daha detaylı bilgi rica ediyorum. Aracı alıp daha sonra lpg takılamıyor sonucu beni üzer. 

1.5 motorların sıkıştırma oranları ve yazılımları farklı olduğu için mevcut kitler şu anda takılamaz. Birkaç ay içinde uygun kitler hazır olur. 

Prins Türkiye danışma hattından daha kesin bilgiler alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

1.5 motorların sıkıştırma oranları ve yazılımları farklı olduğu için mevcut kitler şu anda takılamaz. Birkaç ay içinde uygun kitler hazır olur. 

Prins Türkiye danışma hattından daha kesin bilgiler alabilirsiniz.

Cemal bey, ilginiz için teşekkürler. Bu 1,6 ile 1,5 motor arasındaki teknolojik olarak hangisini tercih etmek lazım.İkinci elde 1,6 motor araç da var onuda değerlendirebilirim.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

1.5 ciddi az yakıyor diyorlar. gerekmeyebilir.

İnşallah öyledir.

Bu arada 1,5 L Ecobost 182 hp Trend x araç için 75000 tl fiyat aldım.( Yan sanayi indirimli ) Fiyat için düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İnşallah öyledir.

Bu arada 1,5 L Ecobost 182 hp Trend x araç için 75000 tl fiyat aldım.( Yan sanayi indirimli ) Fiyat için düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

Çağlar Hocamız denemiş. çok çok iyi diyor. Ona binaen yazdım. Fiyat, sonuçta para bu. Durumunuz uygunsa bence iyi fiyat çünkü kocaman araç neticede. motor bloku alüminyum mu acaba? bilgi var mı?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Çağlar Hocamız denemiş. çok çok iyi diyor. Ona binaen yazdım. Fiyat, sonuçta para bu. Durumunuz uygunsa bence iyi fiyat çünkü kocaman araç neticede. motor bloku alüminyum mu acaba? bilgi var mı?

Çağlar bey  1,5L için tüketim + sürüş tecrübelerini aktarırsa çok sevinirim. 

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İnşallah öyledir.

Ortağım 2015 model 4x4 otomatik kullanıyor. Şehir içi 10-11 ( pendik ) şehir dışı ara ara deli kullanım ile 7 litre. O motor o kasayı mükemmel taşıyor.
Yorum bağlantısı

İnşallah öyledir.

Bedava. Focusun fiyatını düşünürseniz...

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Cemal bey, ilginiz için teşekkürler. Bu 1,6 ile 1,5 motor arasındaki teknolojik olarak hangisini tercih etmek lazım.İkinci elde 1,6 motor araç da var onuda değerlendirebilirim.

1.5 motor daha yeni teknoloji. Her ne kadar söylenmese de üreticiler önceki modellere göre birtakım iyileştirmeler yapmaktadırlar.

Sadece şu an için LPG takılamıyor diye 1.5 motordan vazgeçmeyin. Bir müddet benzinde kullanın - nasılsa LPG kiti çıkacak.

Yeni motorlar EU 6 normlarında. İleride belki vergi avantajı da sağlarlar. Araç daha hafif.

Katalog değerlerine göre 0.9 Lt/100 km gibi daha az yaktığı görülüyor. Bu tasarruf daha yüksek sıkıştırma oranı ve S&S özelliğinden kaynaklanıyor.

1.5 lerde stop-start özelliği var. Şehir içi kullanımda %10 a yakın avantaj sağlıyor.

Teklif edilen fiyat çok iyi bence.

Israrla 1.6 LPG li araç isterseniz alacağınız araçla takas yaparız :)  Ben LPG kitinin çıkmasını beklerim.

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi

İnşallah öyledir.

bence biraz daha fark verin en az titanyum modelini alın.ben bir üst model almadığıma pişman oldum.navigasyon geri görüş kamerası ayrıca virajlarda kullanışlı olduğunu düşündüğüm savrulmayı önleyici sistem bence aradaki fiyata değer.hatırlatmak istedim.ayrıca bayilerin elinde hala 1.6 motor var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

bence biraz daha fark verin en az titanyum modelini alın.ben bir üst model almadığıma pişman oldum.navigasyon geri görüş kamerası ayrıca virajlarda kullanışlı olduğunu düşündüğüm savrulmayı önleyici sistem bence aradaki fiyata değer.hatırlatmak istedim.ayrıca bayilerin elinde hala 1.6 motor var diye biliyorum.

Rahmi Bey,

Navigasyon ve kamera zaten opsiyonel özellik. Titanyum paketinde de yok onlar.

Ayrıca aracı yolda tutan ESP sistemi sizin aracınızda da var. Modeller arasında güvenlik özelliklerinden tasarruf edilmemiş.

Boş bir alanda deneme yapın. Araç virajları pergel gibi dönüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Titanium için 81000 fiyat verdiler şimdi. Yalnız Sony radyo teyp olmaması tercihimi trendx yönüne çekti ama bu seride de iç dikiz aynada kararma yok. Bu önemli bir özellik. Haricen de takılmadığı söylendi. 

Bu son incelemeyi oğlum yaptı.İç mekan kalite seviyesini biraz düşük buldu. Birde arka koltuklar diz mesafesi küçük olduğunu belirtti. Aracın motor ve güvenlik seviyesine tam puan verdi.

Yorum bağlantısı
İsa KARAHAN

Titanyumu sadece cam tavan için seçerdim. Park sensoru sonradan takiliyor. Sesli komut vs. bence gereksiz. Orta ekran da 2 bin tl ye kadar olan bir multimedia ile degisildiginde USB ve navigasyon geri gorus gibi ozellikleri elde edebilirsiniz. Benim 1.5 awd karisik ort 9.5 yakti şu an 1700 km deyim.

Yorum bağlantısı
Atakan Ulusoy

Kuga ile tiguan Arasında git gel yaşıyorum. Kuga daha iri duruyor ama Tiguan da asil duruyor gibi geliyor acelem olmadığı için şuan Düşünme aşamasındayım. Birde tiguanada prins takılıyor mu? Vialle gibi bir marka okuyorum Sahibinden.com sitesinde sürekli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...