İçeriğe Yönlendir

Iphone'larda 3G Şoku

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Hayrettin Bahadir
iOS 8'in iPhone'lara gelmesiyle birlikte "3G'yi etkinleştir" butonu ortadan kalktı, kullanıcılar isyan etti.

Apple'ın 17 Eylül akşamı tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına sunduğu yeni mobil işletim sistemi iOS 8, önemli değişikliklerle birlikte geldi. Kullanıcıların en çok canını sıkan nokta ise 3G butonunun yeni sürümde yer almaması.

ARTIK SADECE 3G'Yİ KAPATAMAYACAKSINIZ

iOS 8 öncesinde kullanıcılar Hücresel Veri'yi açtıklarında '3G'yi kapatma opsiyonuna sahipti. Böylece iPhone'larda fazlasıyla şarj tüketen 3G'yi kapatabilen kullanıcılar Hücresel Veri açık konumdayken daha yavaş internet bağlantısıyla hem şarj ömrünü artıyor, hem de internetten kopmuyordu.

Ancak iOS 8 ile birlikte 3G butonu ortadan kalktı. Kullanıcılara tek sunulan seçenek ise Hücresel Veri ayarı... Bu ayarın kapanmasıyla internet tamamen kapanırken, ayrıca kullanıcılar 3G'yi kapatamıyor.

Bu da kullanıcıların canını fazlasıyla sıkmış durumda; zira 3G'yi şarj gitmesin diye sık sık kapatma yoluna giden kullanıcıların artık böyle bir seçeneği yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Apple'ın mantığı bu. Daha önce de söyledim, adamların düşüncesi; "siz ne istediğinizi bilmezsiniz, bizim verdiğimizle yetineceksiniz." 3G düğmesi ne ki, buna benzer benzemez neler var daha. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hızlı olsun diye yapılan birşey. Millette hızlanmış bak bu diyecek işin aslı öyle değil ama :) sonra anlayacak..

Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Bir çok sebepten dolayı Androide geçeceğim :D :D :D telefonu takasa vereceğim, siteden kimse aypon istemiyor :D :D :D

Ben isterim  :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Dün baktık arkadaşın teline böyle bir sorun yok. Ios 8 de 2g ve 3g opsiyonu halen devam etmekte.

yok leenn. kapanmıyo. ben zaten hiç kapamıyorum da. şarjım yetiyo bana. ;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Adamlar 4G ye gecti biz hala 3g den 2g ye gecilmiyor yeni surumde diye agliyoruz :D

ya herro ya merro hesabi ya var ya yok. Bence gereksiz bir ayrinti.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Ben kapatırsam hücreseli de 3gyi de kapatıyorum. O yüzden fark eden birsey yok. Yavas internete dayanabilecek kadar sabır sahibi biri değilim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

jb candır :)

Türkiye de dahil dünya kısa süre içerisinde 4g geçecek diye düşünüyorum :=)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Adamlar nelerin peşinde ya,şarj bitsin bize gelsinler hesabı...

Hesaba gerek yok, şarj zaten bitik, geriside geride, bize gelsinler evet ama uyanıpta gelsinler sıkıntısı bizimkisi  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Hesaba gerek yok, şarj zaten bitik, geriside geride, bize gelsinler evet ama uyanıpta gelsinler sıkıntısı bizimkisi  :D

Gitmeyeceğimizide iyi biliyorlar  :tongue:

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ahaha, arkadaslarin da dedigi gibi millet LTE'de biz 2 ve 3g icin agliyoruz. :D

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Androidciler karasinek gibi ususmus yine [emoji4]

Evimde arabamda ofiste sarj kablom var. Sarjli kilifim var. Varsin 3g de kapanmasin [emoji10]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...