İçeriğe Yönlendir

Iphone'larda 3G Şoku

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ya allasen ali abi,  ios ile hangi oyunu oynayamıyorsun?  Biz hiç bir zaman iosun oyun avantajı var demedik, o yüzden denk olduğu gibi bir saçma sonuç çıkartmadık :p

Oyun nerden çıktı yahu, gameboy sadece mecazi birşeydi, denk falan diyen kim, kısıtlı ios la kapsamlı andro zaten denk değil, ha ios un oyun avantajı derken daha önce yazdığım elma markette kala kala oyun avantajı kaldı diyorsan bu doğru, daha eski bir market ios unki, senelerce bu sisteme oyun yazıldı, şuan kalite olarak denk gibiler, bunun dışındada ios marketin avantajı yok, bunu demiştim, kasttetiğin bu sanırım.

Neyse boşa tartışıyoruz, ios iyi güzel, andro da güzel, aralarındaki fark andronun daha kapsamlı ve esnek olması, satbiilik kalite vs. bu açıdan farkları asla yok artık, cihazbazındada ayponun zaten bir iddaası olmadığı gibi üstünlüğüde yok, ayponun günümüzde  androide karşı en ufak üstünlüğünü bırak avanatjı bile yok,olay bu, boş yere android ios un gerisindedir fikrini öne sürmeyin yeter, çünkü artık böyle birşey yok.

Piyasadaki üst düzey telefonların nerdeyse tamamı zaten ip6 dan daha iyi, yazılım olarakta hep dediğiniz farklar artık yok, geriye ios-andro arasında kalan tek şey nüans farkları ve detaylar, bu açıdanda android acaip avantajlı, dediğim bunun gibi birşey.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi, tekrar soyluyorum, ben Apple'ci degilim. Iphone'da kullanmiyorum, ben Blackberry sahillerindeyim. Apple'da topluyor tabi ki ama ben bilgilerimi kimligi belirsiz sahislar yerine Apple'a vermeyi tercih ederdim. En azindan Apple'nin kredi kart bilgilerimi kullanip bosaltmayacagindan eminim, peki sen Android'te  Xiao Ming isimli birinin uygulamasini yuklediginde bunun olmayacagina eminmisin?

Farkında olmadığın şey apple ın sadece kendine saklamadığı, yok böyle birşey, emin değilim elbette ama kartımı internete tek tıkla kapatabilirim ve kart hareketlerimi her an izleyebilirim vs.  yapmak isteyen ios tada androdada yapar, merak etme sen, hem bırak bunları, kala kala güvenlikmi kaldı şimdi, sendeki black her ikisindende daha güvenli zaten.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Amma uzadı yahu :)

ip6 ya baktım ettim, daha yok ortada ama netten baktım, m8 i zaten biliyorum, her ikisinde incelediğimde bariz şekilde m8 in daha iyi olduğunu gördüm, tek fark ip6 nın sabit hafıza olarak daha yüksek modeli olması ki buda önemsiz, sd kart takarız m8 e, sonuç olarak her iki cihaza bakınca m8 açık ara fark attı, yazılım-donanım ve fiyat açısından, başkada birşey yok, m8 daha iyi okadar :) ip6S e bakacağız, bu senebaşında ip6 ya bakacağım, beklediğim gibi olursa alacağım demiştim, gördümki aynı tas aynı hamam, şimdide seneye 6s e bakacağım diyorum, istediğim seviyeye gelene dek bakmaya fakat hTC kullanmaya devam, daha iyisi yok, olsa alırdım zaten, ios-andro-windows falan farketmez.

Ali abi bırak sen yarım elmayı :) bana Eskişehirin harita paftaları lazım nasıl yaparız :)

25 lik sanırım, yassak kardeşim o paftalar  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bilmiyom biizm derneğin paftalar kayıp arama kurtarma operasyonu olsa mal gibi kalacaz. Saece paftamız yok onu biliyom 25 lik derken ne demek istedin onu bile anlamadım :)

25000 ölçekli topoğrafik paftalar, dağbayır geziyorsunya, tam senlik diye düşündüm.

Bunları serbestçe alamazsın, madem derneksiniz, kadastroya bir uğra, durumu anlat, istediğin bölgenin paftasından bir suret alırsın, sayısal olarak vardır belki, bir arkadaşımda tüm Türkiyenin sayısal olarak yarısından fazlası vardı, biriktirmek dert, bölgelerde çalıştıkça birikiyor yavaş yavaş  :rolleyes:

Sen en kolayı  bir gps al, içinde harita olur, yada bölgendeki harita müh. lerinden birine başvur, harita büroları varya hani, onlarda kesin bölgenin 25000 likleri olur, durumu anlat sana ya bir kopyasını yada sayısal (raster) olanını verirler, sayısal olanını gps e yüklersin, olay biter :)

diğer yol bölgendeki ozalitçiler, kurumlar genelde paftalarını bunlar sayesinde çoğaltır, haritalar sayısal olarak onlarda kopyalanmıştır, genelde affetmez kopyalarlar, onlardan ücreti mukabil basılı alırsın, yalnız ortada bırakma, hizmete özeldir bu paftalar, gizlilik derecesi vardır, ona göre kullan...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Amma uzadı yahu :)

ip6 ya baktım ettim, daha yok ortada ama netten baktım, m8 i zaten biliyorum, her ikisinde incelediğimde bariz şekilde m8 in daha iyi olduğunu gördüm, tek fark ip6 nın sabit hafıza olarak daha yüksek modeli olması ki buda önemsiz, sd kart takarız m8 e, sonuç olarak her iki cihaza bakınca m8 açık ara fark attı, yazılım-donanım ve fiyat açısından, başkada birşey yok, m8 daha iyi okadar :) ip6S e bakacağız, bu senebaşında ip6 ya bakacağım, beklediğim gibi olursa alacağım demiştim, gördümki aynı tas aynı hamam, şimdide seneye 6s e bakacağım diyorum, istediğim seviyeye gelene dek bakmaya fakat hTC kullanmaya devam, daha iyisi yok, olsa alırdım zaten, ios-andro-windows falan farketmez.

25 lik sanırım, yassak kardeşim o paftalar :D

Ali abi benim bildigim tok satici olur sen tok alicisin yahu :p
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi benim bildigim tok satici olur sen tok alicisin yahu :p

tam olsun alayım, bendeki m7 yi satıp almaya değecek cihaz daha çıkmadı ( m8 hariç) ben ne yapayım kaardesiiim :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...