İçeriğe Yönlendir

Bu Araba Perte Çıkar Mı? Ne Yapmalıyız?

Kerem Erkişi

Recommended Posts

Taner Ayık

Cok gecmis olsun.allah beterinden saklasin.arac kesin pert.istedigi kadar eksperi etkilesin servis.perte cikarmamak icin ucuza yapmasi lazim servisin.para kazanmak icinden pahaliya.ucuz yapsa kendi kurtarmaz.pahali yaparsada zaten otomatik. Olarak arac pert.tekrar gecmis olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile

1. ne servis eksperi ne eksper servisi etkileyemez , yemeğe götüremez, pastanede buluşamaz :rofl: bunlar kavehane muhabeetidir, itibar etmeyiniz, sakınınız

2. pert (ağır hasar) kelimesi tramerde bile geçmez aslında...

3. ağır hasar = sigorta şirketinin en az maddi kayıpla , hasardan sıyrılma şeklidir. Pert edildi diyelim, sigortalıyı şunlar bekler: O kaskonun tüm ödemesi alınır mesela 8 ay kalmışsa poliçe bitimine, hepsi tahsil edilir. Bir sonraki ruhsatına bayağı fazla prim istenir (şirkettten şirrkete değişir). ruhsat sahibinin siciline işlenir.

4. siz konusu hasar fotoğrafı mesela, dıştan bayağı ürkütücü olmakla birlikte. kaput/radyatör/fan / tampon plastikleri ile tamir olabiliyorsa pert te olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kerem Erkişi

Vesile ile

1. ne servis eksperi ne eksper servisi etkileyemez , yemeğe götüremez, pastanede buluşamaz :rofl: bunlar kavehane muhabeetidir, itibar etmeyiniz, sakınınız

2. pert (ağır hasar) kelimesi tramerde bile geçmez aslında...

3. ağır hasar = sigorta şirketinin en az maddi kayıpla , hasardan sıyrılma şeklidir. Pert edildi diyelim, sigortalıyı şunlar bekler: O kaskonun tüm ödemesi alınır mesela 8 ay kalmışsa poliçe bitimine, hepsi tahsil edilir. Bir sonraki ruhsatına bayağı fazla prim istenir (şirkettten şirrkete değişir). ruhsat sahibinin siciline işlenir.

4. siz konusu hasar fotoğrafı mesela, dıştan bayağı ürkütücü olmakla birlikte. kaput/radyatör/fan / tampon plastikleri ile tamir olabiliyorsa pert te olmaz.

Ford yetkili servis şu an pert olmayabileceğini söylüyor. 18500tl masraf çıkarmışlar ki bu aracin değerinin yarısından az. Eksper ikinci kez bakacakmış. Biz de pert olmasını umuyoruz, aksi takdirde hem potansiyel olarak sorunlu bir aracı kullanmak zorunda olacağız hem de 2. el değeri baya düşecek.

Sonucu bu başlık altında paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tamirden sonra binmeyeip satackasnıaz altın kural: bu halde satın, kaskodan da tamir paranızı alın

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Pert olsa da olmasa da sevdiğiniz insan içinden sapasağlam çıkmış. Allah daha beterinden saklasın. Mal bir şekilde alın teri dökerek yine gelir.

Yorum bağlantısı
Kerem Erkişi

Bunu hiç duymamıştım. Aracı tamir etmeden satıp, kaskodan tamir parasını alırsam daha az zararla mı kapanmış oluyor?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sinir ve zaman kaybının min olacağı bir yöntem: kaportacıya, aracımı bu halde satacağım diyorsunuz, eksperden anlaşmalı onarım talep ediyorsunuz. mesela: araç hasarsız olsa 100 edecekti. bitmiş halde 90 edecek diyelim. eksper 30 tamir bedeli çıkardı ise. siz 60 a satıyorum diyorsunuz kaportacıya vs. ilgilenecek kişiye. 

sigorta ile ilgiili bir durum değil. kaportacı gerisini hallediyor siz paranızı alıp satışı verip ertesi gün yeni araba almak için seç.çim yapmaya başlıyorusnuz.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kerem Erkişi

Arkadaşlar, araba perte çıktı. Kasko piyasa değerini bize ödeyecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
(düzenlendi)

Kerem bey geçmiş olsun ödeme yapılacağı için adınıza sevindim aynı aracımı alacaksınız

tarihinde Zekeriya Kahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Cana geleceğine mala gelsin abi Allahtan annenize birşey olmamış çalışır kazanır yine alırsınız fakat,anne bulunmaz.Çok çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Kerem Erkişi

Kerem bey geçmiş olsun ödeme yapılacağı için adınıza sevindim aynı aracımı alacaksınız

Daha ucuz bi şey almak mantıklı geliyor. Hem ben acemiliğimi atayım, hem de annem. Hyundai i20 ya da Punto düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
(düzenlendi)

Daha ucuz bi şey almak mantıklı geliyor. Hem ben acemiliğimi atayım, hem de annem. Hyundai i20 ya da Punto düşünüyorum.

Taunus almanı öneririm taş gibi araba kaza yapsanız bile heç bir şey olmaz  :biggrin:

tarihinde Zekeriya Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Öncelikle çok büyük geçmiş olsun, Allah beterinden korusun.

Aracınız hemen hemen herkesin dediği gibi %90 pert olacak zira fotoğraflara bakınca, yetkili servisteki onarım maliyeti aracın ederine yakın bir rakama gelecek gibi görünüyor.

Pert olması durumunda da (kasko poliçenizde de büyük ihtimalle yazıyordur) aracın piyasa rayiç değeri ödenecektir. Eğer kasko değeri piyasa rayiç değerinin altında ise kasko değerini öderler.

Büyük ihtimalle birkaç ay sonra aynı aracı mühim bir kazası yok 2 parçası yüzeysel boyalı diyerek bir garibana satacaklar.

kazadan sonra mutlaka yetkili servise mi çekmek gerekiyor ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kazadan sonra mutlaka yetkili servise mi çekmek gerekiyor ?

Kasko şirketine ve poliçeye göre değişir... 

Bazı şirrket veya poliçlerde yetkili değil de anlaşmalı servis şartı vardır... 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

yetkili servise çekmişler ,şimdilik bir sıkıntı yok gibi.bir durum olursa haberleşiriz.ALLAH emanet olun..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Kerem Erkişi

Aracı aldığımız bedel olan 40 bin tl'yi aktardılar. İlginiz için tekrar çok teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Osman Özdemir2

Aracı aldığımız bedel olan 40 bin tl'yi aktardılar. İlginiz için tekrar çok teşekkürler.

hangi kasko firması acaba ?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...