İçeriğe Yönlendir

Honda Ile Ilgili Bir Soru

Hasan Baş
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Hasan Baş

Honda bayisinden sıfır olarak lpg li satılan civic lerde sübap yatakları fabrikadan çelik olarak mı gelmektedir yoksa bayi tarafından sonradan mı değişim yapılmaktadır. Yada Honda nın böyle bir uygulaması yok mu? 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Honda bayisinden sıfır olarak lpg li satılan civic lerde sübap yatakları fabrikadan çelik olarak mı gelmektedir yoksa bayi tarafından sonradan mı değişim yapılmaktadır. Yada Honda nın böyle bir uygulaması yok mu? 

çelik olarak gelip gelmediğini bilmiyorum ama uzun süredir lpg ile sıkıntısız binildiği için muhtemelen fabrikasyon çeliktir die düşünüyorum.Lpg takılan model içinde takılmayan model içinde aynı sanırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bildiğim kadarıyla LPG takılıp veriliyor. Motor Açılıpta subap değişimi yapılmıyordur. Yapılması da mantıklı değil. Sıfır araçta motor açılıp subap değişimi en kötü maliyet 2 bini bulur.

Honda motor olarak ciddi sağlam araçlar. Kolay kolay Birşey olmaz. 20-30 bin km subap ayarı yapıldığı sürece 300 bin km görür rahat.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman
(düzenlendi)

Adı üstünde honda fabrika lpg li gönderiyorsa bakır olacak hali yokya çelik gönderir . hayat onda :)

tarihinde Zekeriya Kahraman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Adı üstünde honda fabrika lpg li gönderiyorsa bakır olacak hali yokya çelik gönderir . hayan onda :)

Fabrika LPG li göndermiyor bildiğim kadarıyla.

Isteyen olursa tesisat hazır direk bağlanıyor.

Motor üstkapağı delmeye gerek kalmıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sübap erimesi zaten 80-100.000 km den sonra meydana geliyormuş genelde. Araç alım sürecinde çok araştırmıştım. Özellikle Mazda 3 ler için. O sebeple şahsen ben değiştirdiklerini sanmıyorum. Zaten 100.000 km garantisi var. O sürede problem olursa değiştirirler diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Lpgye uyumlu yani eco olan modellerin piston segman vs motor aksami komple farklı.

Bayii sadece hazır gelen araca montaj yapıyor.

Sonradan açılıp kapanma olayı yok.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Lpg montajları ya bayinin bünyesindeki lpg servisinde ya da anlaşmalı brc servislerinde yapılıyor. Fabrikadan hangi sübapla geliyor onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Lpgye uyumlu yani eco olan modellerin piston segman vs motor aksami komple farklı.

İşin içindeki arkadaş gerekli ve net sonucu yazdı.

Teşekkürler Hakan. Sana da kolay gelsin kampanya boyunca.

Saygılarımla :)

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Aracı aldınızmı yoksa almayımı düşünüyorsunuz ? lpg li gelen civiç fazla yakıyor diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aracı aldınızmı yoksa almayımı düşünüyorsunuz ? lpg li gelen civiç fazla yakıyor diye biliyorum

Yüksek devirde Kullanılırsa honda çok yakar fena kaçar diye biliyorum bundan önceki kasalar için böyleydi. VTec 3500 devirden sonra açıyor.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Yüksek devirde Kullanılırsa honda çok yakar fena kaçar diye biliyorum bundan önceki kasalar için böyleydi. VTec 3500 devirden sonra açıyor.

evet aynen mehmet bey

Yorum bağlantısı
Misafir

Kendisi ciddi anlamda bu işe önem veriyor  :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

evet aynen mehmet bey

Bir alt kasa için çok az yakıyor diyen de çoktu aynı şekilde çok yakıyor diyen de.

Ama Hakan bey bu konuda detaylı bir açıklama yapmıştı forumda honda konusunda.

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Gercekten  adamlar güzel arac yapmışlar toyota aynı şekilde 

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Almayı düşünüyorum o yüzden araştırıyorum bide dizel araçtan inip tüplü araca binilirmi oda düşündürüyo tabii

Yorum bağlantısı
Misafir

Gebze fabrikasında tüm aksam ve bağlantılar hazır şekilde üretiliyor. 

Bayilere gidip aracı satın alıyor, ve anlaşmalı BRC montajcılarında lpg nizi taktırıyorsunuz. Maliyeti araç bedeline ilave olarak 3.200 tl.

Ancak lpg li halde 6 yıl garantili oluyor. Ciddi bir rakam.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

honda bu lpg li motorlarda büyük reklam ve halkla illişkiler hatası yaptı...

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

Gebze fabrikasında tüm aksam ve bağlantılar hazır şekilde üretiliyor. 

Bayilere gidip aracı satın alıyor, ve anlaşmalı BRC montajcılarında lpg nizi taktırıyorsunuz. Maliyeti araç bedeline ilave olarak 3.200 tl.

Ancak lpg li halde 6 yıl garantili oluyor. Ciddi bir rakam.

Satın aldıktan sonra aracın muayeneye girmesi gerekiyor mu ?

honda bu lpg li motorlarda büyük reklam ve halkla illişkiler hatası yaptı...

Nasıl Yaptığını anlatırmısınız Çağlar Bey

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Yoğun:(

Bi ara detaylı yazarım.

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Peki Hakan Bey, Lpg uyumlu olan aracı alıp, Lpg taktırmadan kullansak, daha uzun süre kullanabilir miyiz? Lpg ye uyumlu olan ile uyumsuz olan arasında fiyat farkı var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lpg ye uyumluı modeli çıkmadan önce halkla ilişkiler çalışmaya başladı, 6-8 ay gşbş bşr süre geçti o motorlu araçlar bayide yok, müşteri talep edince de bayiler kimseye sormadan kafalarına göre anlaşmalı firmadan lpg leri taktırdılar. Yeni motorlar gelince de Honda Türkiye haklı olarak diğerlerini garantide tanımam dedi. kısaca.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...