İçeriğe Yönlendir

Starmaxx Lastiklerden Kurtulmak Istiyorum.

Ahmet Erdoğan Özkan

Recommended Posts

Ahmet Erdoğan Özkan

Kış ayının yaklaşmasıyla rutin bakım ve bi kaç sorunu ford yetkili servisten ayrılma bi ustayla gayet düzgün bir şekilde hallettik şuan gözüme çarpan herhangi bir sıkıntı yok.Starmaxx ultra sport lastikler var aracımda 205 40 17 ancak çok içeriye uğultu veriyor ve en ufak bi zemin kayganlaşmasında direk absleri devreye sokuyor yani benim görüşüm yere tutunmadığı kanaatinde yaklaşık 900 1000 tl ye hangi marka model lastik önerirsiniz yada ebatlarda bi değişiklik yapmalı mıyım araçta 17 inç jant mevcut.Bu arada kampanyalı kaliteli ürünler varsa bilen yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.

Yorum bağlantısı

Lastiklerinizin diş derinliği nasıl? Üretim tarihi ne? Starmaxx, Petlas ın yurt dışına sattığı markasıdır. Modelini bilmiyorum ama benim aracımda da 16" Starmaxx var. Ben gayet memnunum. Otomatik vites olması ve henüz tam alışamamam sebebi ile sol ayağım frene gittiğinde dahi abs yi devreye sokmadı henüz. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Benim yeni aldığım araçta da vardı dediğiniz gibi uğultu veriyor . Benim de hoşuma gitmedi kış lastiklerini taktım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

sol ayak frene nasıl gidiyor yahu, sol ayak emekli olur otomatik araç kullananlarda :) manuale geçince debriyaja basmadığınızdan stop ettirirsiniz o normal de bu acayip geldi :)

bu ölçülerde bilindik marka lastikler 300-350 civarı başlıyor. petlasın V deseni olmayan yada dunlop a bakabilirsiniz.

http://www.n11.com/petlas-20540-r17-84w-pt741-velox-sport-lastik-P15846016

http://www.n11.com/dunlop-20540-r17-84w-sp-sport-lm703-lastik-P25262432

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

sol ayak frene nasıl gidiyor yahu, sol ayak emekli olur otomatik araç kullananlarda :) manuale geçince debriyaja basmadığınızdan stop ettirirsiniz o normal de bu acayip geldi :)

bu ölçülerde bilindik marka lastikler 300-350 civarı başlıyor. petlasın V deseni olmayan yada dunlop a bakabilirsiniz.

http://www.n11.com/petlas-20540-r17-84w-pt741-velox-sport-lastik-P15846016

http://www.n11.com/dunlop-20540-r17-84w-sp-sport-lm703-lastik-P25262432

lm 703 es gecin

Yorum bağlantısı

..

Son birkaç seferdir alıştım gibi.. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Kullanıyorum dediysem sadece hafta sonları filan kısa süreli olarak. Özellikle ışıklarda duracağa yakın boşa almak için ayağım alışkanlıktan debriyaja gidiyor. E debriyaj olmayınca ve fren pedalıda geniş olunca ayak frene basıyor.  ;)

Yorum bağlantısı

Kış ayının yaklaşmasıyla rutin bakım ve bi kaç sorunu ford yetkili servisten ayrılma bi ustayla gayet düzgün bir şekilde hallettik şuan gözüme çarpan herhangi bir sıkıntı yok.Starmaxx ultra sport lastikler var aracımda 205 40 17 ancak çok içeriye uğultu veriyor ve en ufak bi zemin kayganlaşmasında direk absleri devreye sokuyor yani benim görüşüm yere tutunmadığı kanaatinde yaklaşık 900 1000 tl ye hangi marka model lastik önerirsiniz yada ebatlarda bi değişiklik yapmalı mıyım araçta 17 inç jant mevcut.Bu arada kampanyalı kaliteli ürünler varsa bilen yardımcı olursa sevinirim. İyi forumlar.

Lastikler ultra sport un hangi modeli?Üretim tarihi , diş derinliği nedir? 

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

Ultra sport st730  arkalar 2011 in 51. haftası önlerde 2012 nin 13. haftası üretim lastikleri ben takmadım aracı 10 ay önce aldım kişiden kişiye değişir tabi ama ben tutuşundan memnun değilim zaten aracı liftte kaldırıp acaba teker bilyaları mı diye baktık yani araç askıdayken çevirdik lastikler içten dışa göre daha yenik durumda büyük ihtimal eski sahibi rot balans yaptırmadan kullandı ben aldığım hafta rot balansa sokmuştum bendeyken bi sıkıntı olacağını sanmıyorum arabamı hor da kullanmam el freni falan çekmem yan yan gitmek gibi bi derdimde yok ama yağışlı havalarda absler direk devreye giriyor kuru yolda hiçbir şekilde problemim yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Erdoğan Özkan

Üretim tarihleri 2011 sonu 2012 başı olması bugüne göre  lastiklerin tarihlerinin geçtiğini mi gösterir yani ona göre alırken dikkatli davranıyım.

Yorum bağlantısı

Ultra sport st730  arkalar 2011 in 51. haftası önlerde 2012 nin 13. haftası üretim lastikleri ben takmadım aracı 10 ay önce aldım kişiden kişiye değişir tabi ama ben tutuşundan memnun değilim zaten aracı liftte kaldırıp acaba teker bilyaları mı diye baktık yani araç askıdayken çevirdik lastikler içten dışa göre daha yenik durumda büyük ihtimal eski sahibi rot balans yaptırmadan kullandı ben aldığım hafta rot balansa sokmuştum bendeyken bi sıkıntı olacağını sanmıyorum arabamı hor da kullanmam el freni falan çekmem yan yan gitmek gibi bi derdimde yok ama yağışlı havalarda absler direk devreye giriyor kuru yolda hiçbir şekilde problemim yok.

V desenli lastikte ses daha yüksektir.Sizin ebadınızda st730 un gürültü düzeyi 73db.Aynı marka-ebatta st760 a bakarsanız gürültü düzeyi 71db.Bu fark desen kaynaklıdır.

Ortalama olarak 34 ay kullanılmış lastikleriniz.Bu sürede performans kayıpları olması normal.Başından rotların ayarsız olması yüzünden oluşan düzensiz aşınmada performans kaybının tuzu biberi olmuş.

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin
(düzenlendi)

Arabanin asfalt ile tek temas ettigi sey lastik oldugu icin en son tasarruf edilecek seyin lastik olmasindan yanayim. Bazen iyi ve kaliteli lastik kendini tek bir frenleme ile oder. Ayrica Avrupa'lilarin bir lafi vardir ( bos yere soylenmemistir herhalde ) - "Ucuz ve kalitesiz birsey alacak kadar zengin degilim" diye.

tarihinde Gürçay Hüseyin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı

Lastiklerinizin diş derinliği nasıl? Üretim tarihi ne? Starmaxx, Petlas ın yurt dışına sattığı markasıdır. Modelini bilmiyorum ama benim aracımda da 16" Starmaxx var. Ben gayet memnunum. Otomatik vites olması ve henüz tam alışamamam sebebi ile sol ayağım frene gittiğinde dahi abs yi devreye sokmadı henüz. 

:D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

205/50/17 ya da 225/45/17 ebatları tercih edin. Sizin yanak darlığınız da sıkıntı yaratabilir. Continental conti contact5 den çok memnundum ben.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Arabanin asfalt ile tek temas ettigi sey lastik oldugu icin en son tasarruf edilecek seyin lastik olmasindan yanayim. Bazen iyi ve kaliteli lastik kendini tek bir frenleme ile oder. Ayrica Avrupa'lilarin bir lafi vardir ( bos yere soylenmemistir herhalde ) - "Ucuz ve kalitesiz birsey alacak kadar zengin degilim" diye.

%100 aynı düşüncedeyiz tebrikler ;)

Yorum bağlantısı

Uğultu sebebi v desenli olması zaten. Hangi marka olursa olsun v desen rezalet. Fren mesafesi yağmurda çok kötüdür. Bir de balans vs durumlarından kaynaklı düzensiz yemesi ile iyice kötü hal almış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Uğultu sebebi v desenli olması zaten. Hangi marka olursa olsun v desen rezalet. Fren mesafesi yağmurda çok kötüdür. Bir de balans vs durumlarından kaynaklı düzensiz yemesi ile iyice kötü hal almış

sessiz V deseni bulalım o zaman :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...