İçeriğe Yönlendir

Kelebek Ömrü Kadar Bir Hayat

Akan Belen

Recommended Posts

Akan Belen

Sabah 6:30 civarı nöbetin son saatleri artık.Acil kapısından yardım edin diye bağırarak giren bir kadın kucağında daha 3 aylık bir bebek.Kucağımıza bırakıverdi küçük bedeni.Resitasyona aldık hemen morarmış dudaklar ve eller.Hemen mudahale etmeye başladık ama bu işin icindeyseniz az çok anlıyorsunuz ne olup olmayacağını.Yatağında bu sekilde bulmuş annesi.Muhtemelen annesi emzirdi yada manasını verdi bebeğin gece sonra yatırdı yatağına doğal olarak annesi de uyudu.Çoğunuz bilirsiniz bebekler annesini emdikten sonra yada mamalasini yedikten sonra genelde bir miktar kusar gaz çıkarırken.Bu bu bebek de aynı şeyi yapmış ama hata bebeği tamamen sırt üstü yatırmak ışte.Daha hareket etme yetisi yok dönemez kendi başına ve kustugu mama direk soluk borusuna gidip solunumunu durduruyor.Bizim aspire etmiş dediğimiz durum.Sessiz sedasız son bulan bir hayat.Ne kadar süre geçtiği bile belli değil ama yinede hadi öldü diyip birakamiyor insan.Bir saatten fazla süren çaba ama maalesef ki olmuyor yaşama tutunamiyor küçük beden.Daha başlamadan biten kelebek ömrü kadar olan hayat son buluyor ellerimizde.Çok ölümler gördük çok kişiyi de yaşama döndürdük ama bu sefer ki çok başka hayatımda ilk defa bu kadar etkiliyor bir yaşamın sonu.Sonsuzluğa giden bir bebek.Ve asla artık eskisi gibi bir hayatı olmayacak bir aile kalıyor geriye.

Dikkat edin ne olur hayatlariniza size emanet olan hayatlara.Yaşam için gerekli olan bir lokma yemek hayatınızdan etmesin kimseyi.Sizlerde duymuşsunuzdur böyle haberler nasıl olur demeyin oluyor iste.

Ben çok etkilendim bu olaydan paylaşma ihtiyacı sizleride uyarma ihtiyacı doğdu doğal olarak.

Sizleri üzdüysem affola.Ama sizin şu an duyacağınız üzüntünün adı olmaz ki ailenin yaşadığı acının yanında.

Işte bu da bizim yasamimizdan bir kesit

Saygılar.

• Beğen 29
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

küçük bir beden kanatlanıp melek olmuş,rabbim annesine sevdiklerine sabır versin,çok zor bir durum sizi çok iyi anlıyorum bundan kısa süre önce yakın arkadaşım 1,5 yaşında bebeğini kaybetti,bu acı anlatılmaz yaşanılmazda,rabbim kullarını sınamasın sevdikleriyle...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Çok üzücü bir durum... Allah ailesine sabır versin... Bizlerde yapıyoruz bunu kırıyoruz kalpleri bilerek yada bilmeyerek... Sürekli unuttuğumuz ise hayatımızın bir nefes kadar kısa olduğu...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Okuyunca bende çok etkilendim abi , Allah çocuklarımızı bize bağışlasın ...

Bizim çocuğun bebekliği geldi aklıma . Gece sürekli kalkar nefes alış verişini dinlerdim , sırf o duruma duşmemek için özel bir yastık almıştık bir mağazadan . Sayesinde yan olarak yatıyordu ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben okumadım.. Uzun süre üzerimden etkisini atamıyorum çünkü...

Allah hepimizin evladını bizlere bağışlasın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Allah ailesine sabır versin.Allah kimseyi evlat acısı ile imtihan etmesin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Allah ailesine sabır versin.Şimdi aile kendini hep suçlu görecek.Hiç bir zaman normal hayatlarına dönemeyecekler maalesef. Oysaki çok uygun fiyatlara yan yatış minderleri var. Bu durumda bebekleri olan arkadaşlar mutlaka edinsinler.. Biz çok faydasını görmüştük.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

hepimiz çocuk büyütüyoruz. parmağının ucu kanasa ciğerim parçalanıyor. Allah anasına babasına sabır versin gerçekten çok acı bir durum. Rabbim kimseyi evladıyla sınava tabi tutmasın inşallah. 

Akan sizin mesleğinizin en kötü yanlarından birini yaşamasın Allah sizlere kolaylık versin. 

yan yatma minderlerinin faydasını bizde çok gördük. ama maalesef bir çok insanın bunlardan haberi bile yok. 

kimileri diyecek bizim zamanımızda yan yatma minderi mi vardı diye, ben Fatih için minder alıp geldiğimde annemin söylediği kelime; "bende senin için bunun gibi minder yapmıştım bu kadar süslü değildi ama aynı işi görüyordu" demişti. 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah o aileye sabır versin, okurken içim parçalandı.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Melektir o şimdi, Rabbim ailesine sabır sizlerede kolaylıklar versin inşallah Akan....

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Ne kadar acı bir anne baba için.. Allah hepimizin evlatlarını bize bağışlasın,acılarını göstermesin..

Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Allah annesine babasına sabır versin. Evlat acısı bu dünyadaki en zor imtihanlardan biri olsa gerek, Allah kimseye yaşatmasın..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yan yatış yastıkları çok güzel. Keşke birileri o aklı vermiş olsaydı. Allah sabır versin ailesine..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Gerçekten çok etkilendim.Allah rahmet eylesin,ana babasına sabır versin.

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Gözlerim doldu,Allah anne,babasına sabır versin.Melek geldi melek olarak gitti günahsız.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Annenin, babanın yürek acısına dağ dayanmaz. Allah çocuklarımız ile, sevdiklerimiz ile imtihan etmesin bizi

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Yazıyı okuyunca C. Başsavcılığında çalıştığım günlerim aklıma geldi. Bu şekilde ölmüş iki bebeğe de bizler otopsi yapmıştık. Gerçekten dayanılması güç durumlar bunlar. Özellikle (benim şu anda iki aylık olan kızımda olduğu gibi) reflüsü olan bebeklerde bu durum daha da fazla görülüyor. Bebeği muhakkak kulağının üstüne yan yatırmak gerekiyor. Kustuğunda ağzından boşalsın diye.... Vesile ile paylaşım tedbir alınması açısından güzel olmuş. O bebek zaten Rabbimizin meleği....

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Akan Mayıs ayında arkadaşım ikiz yeğenlerinden birini aynı şekilde kaybettik. Masum 15 gün yoğun bakımda bitkisel hayatta kaldı ve kaybettik :( İkizlerden biri şu anda hayatta değil :(

Rabbim ailelere sabır versin.

Yorum bağlantısı
Volkan Tekince

Okudukça insanın içi parçalanıyor, ben de 1 ay içinde allah kısmet ederse kızımı kucağıma alacağım. Böyle olayları da gördükçe insan ister istemez endişe duyup etkileniyor maalesef..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...