İçeriğe Yönlendir

Takılı Ram 4 Gb (2 Gb Kullanılabilir) Ne Demek?

Celalettin Süğürtin

Recommended Posts

Sani Gerşon

Abi yeni topladım sayılır bilgisayarı orta üst düzey olsun istedim. Hard disk ortalamayı düşürüyor aslında SDD alacaktım ama o zaman için bütçem kısıtlı olunca ilerleyen dönemlere bıraktım onu 

SSD sonrası direkt 7.5 fırlayacak.

Ancak bu değerler pek önemli değil. Zaten asıl işlem disk ve ekran kartında. Bugün intel i3'lerin bile kaldıramadığı oyun yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Kardeşim öyle 8 gb falan göstermeyin ya, olan var, olmayan var. Biz daha yeni 4 gb ye geçebildik, onun da yüzde yirmibeşine bilgisayar el koydu :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Tahir İlter Pc bence makina seni kandırıyor o ramleri öyle bir anakart işlemci ile daha yüksek görüyor bence. :p  :D

Hdd 7200 rpm olsa yinede epey farkeder ama ssd bambaşka bir şey.Ucuzlama zamanı yaklaşıyor diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tahir İlter Pc bence makina seni kandırıyor o ramleri öyle bir anakart işlemci ile daha yüksek görüyor bence. :p  :D

Hdd 7200 rpm olsa yinede epey farkeder ama ssd bambaşka bir şey.Ucuzlama zamanı yaklaşıyor diye düşünüyorum.

GB başı 2$'dan 1$'a kadar düştü namıssızlar. Daha da inecek ama 1-2 seneden evvel olmayacak.

Ancak şu da var: Eskiden düşük kapasite getiriyorlardı. Şimdi kapasite ihtiyacı arttığı için düşük gelmeyecek. Yani 60gb'lık olanı 60$'a alabiliyorken, artık 128GB'tan aşağısını (128$) bulamıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

32-bit olması değil aslında 4 gb ram üzeri kullanımına engel, PAE dir maksimum sınır koyan ki linux ve windows server işletim sistemlerinde 32-bit lerde bu engel yok

burada 2 gb görmesinin nedeni bios, donanıma ayrılmış olarak görüyor ve notebook üzerinde bunu değiştirmenin tek yolu en güncel biosu denemek o da olmuyorsa biosla oynamak (hazır oynanmışları da internette bulunabilir), mevcut ayarlarıyla çoğunlukla değiştirilmez

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...