İçeriğe Yönlendir

Wordpress Hazır Tema Yardım

Mesut Eyibil
Çözüme git Mehmet Kaya tarafından,

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Arkadaşlar merhaba;

işyerinde gün içerisinde çok boş vaktim olduğundan oyalanmak ve öğrenmek maksatlı ufak çağlı bir haber sitesi kurmak istiyorum, bu amaçla bir domain ve hostin alarak wordpress kurulumu yaptım hatta hazır bir haber teması da ekledim yalnız ne yaptıysam menülerde ilgili yerlere haber ekleyemiyorum, sanırım kodalarda vs değişiklik yaplması lazım ama çok uzun süre önce ufak telef uğraşmıştm şuanda pek aşinalığım yok ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olarak arkadaşlar varmıdır acaba?

sitenin LİNK i

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Menüler kategori olmalı ve kategorilere içerik eklemelisiniz. Menüler kategori olursa ve kategorilere içerik eklendiğinden otomatik olarak oraya eklenir.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Site çok yavaş :(

evet farkındayım bunun sebebinide anlamış değilim açıkçası ya kurduğum temada fln sıkıntı var yada hosting firmasında

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

evet farkındayım bunun sebebinide anlamış değilim açıkçası ya kurduğum temada fln sıkıntı var yada hosting firmasında

TEmada olabilir ancak admin paneli bu kadar yavaş olmamalı

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

TEmada olabilir ancak admin paneli bu kadar yavaş olmamalı

sebebi hosting midir görüşürüm gerekirse

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Görünüm->Temalar->Düzenleyici

Sağ tarafta açılan dosyalardan Ust Kısım dosyasını açın.

Orada

<li class="ilk"><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/genel">GENEL</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/category/gundem">GÜNDEM</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/category/siyaset">SİYASET</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/ekonomi">EKONOMİ</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/spor">SPOR</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/dunya">DÜNYA</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/medya">MEDYA</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/saglik">SAĞLIK</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/yasam">YAŞAM</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/kadin">KADIN</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/magazin">MAGAZİN</a></li>
<li><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/teknoloji">TEKNOLOJİ</a></li>
<li class="son"><a href="<?php echo get_option('home'); ?>/haber/kultur-sanat">KÜLTÜR & SANAT</a></li>

Kod blogundaki haber yazan yerleri category olarak değiştirin. Düzelecektir. İlk iki kategoriyi değiştirdim. Sizin oluşturduğunuz kategorileri ekledim. Category/ekonomi Buraya yazılacak isim de sizin kategoriye verdiğiniz kısa isimle aynı olacak.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Görünüm->Temalar->Düzenleyici

Sağ tarafta açılan dosyalardan Ust Kısım dosyasını açın.

Orada

Kod blogundaki haber yazan yerleri category olarak değiştirin. Düzelecektir. İlk iki kategoriyi değiştirdim. Sizin oluşturduğunuz kategorileri ekledim. Category/ekonomi Buraya yazılacak isim de sizin kategoriye verdiğiniz kısa isimle aynı olacak.

teşekkürler yardımlarınız için Mehmet bey şuanda dediklerini yapmaya çalışıyorum inş. becericem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Kaya

teşekkürler yardımlarınız için Mehmet bey şuanda dediklerini yapmaya çalışıyorum inş. becericem :)

Sıkıntı olacağını sanmam. Sadece oluşturduğunuz kategorilerin kısa isimleri ile /category/.......... noktalı yere gelecek isimler aynı olsun yeter.

Sıkıntı olursa yine yardımcı olurum :)

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Sıkıntı olacağını sanmam. Sadece oluşturduğunuz kategorilerin kısa isimleri ile /category/.......... noktalı yere gelecek isimler aynı olsun yeter.

Sıkıntı olursa yine yardımcı olurum :)

çok teşekkürler :D yalnız sıkıntı olursa aramaya çekinirim biraz meşgulsünüz gibime geldi boşyere rahatsızlık vermek istemem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

çok teşekkürler :D yalnız sıkıntı olursa aramaya çekinirim biraz meşgulsünüz gibime geldi boşyere rahatsızlık vermek istemem :)

Bilgisayar başında olursam sorun olmaz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu arada Ana İndeks Şablonu (index.php) dosyasında da değişiklik yapman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
(düzenlendi)

Bu arada Ana İndeks Şablonu (index.php) dosyasında da değişiklik yapman gerekiyor.

evet sanırım baya yerde değişiklik olacak yalnız söyledikleriniz yaptım üst kısım da sorun çözüldü emeğinize sağlık alt kısımlarda sıkıntı var siyasete eklediğim haber alt kısımdaki siyaset başlığında çıkmıyor şuanda mesala ama üst kısımda siyasete tıkladığımda o sayfada açılıyor.

tarihinde Mesut Eyibil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

evet sanırım baya yerde değişiklik olacak yalnız söyledikleriniz yaptım üst kısım da sorun çözüldü emeğinize sağlık alt kısımlarda sıkıntı var siyasete eklediğim haber alt kısımdaki siyaset başlığında çıkmıyor şuanda mesala ama üst kısımda siyasete tıkladığımda o sayfada açılıyor.

Onun için kategoriler bölümünden kategori ID öğrenip bahsettiğim dosyanın içerisinde kategori ID yazarsanız düzelir.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Onun için kategoriler bölümünden kategori ID öğrenip bahsettiğim dosyanın içerisinde kategori ID yazarsanız düzelir.

ekonominin id si 112 siyasetinki 111 gördüğüm kadarı ile bu id leri index i not defterinde açktıktan sonra değiştiryoruz sanırım dorumuyum?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ekonominin id si 112 siyasetinki 111 gördüğüm kadarı ile bu id leri index i not defterinde açktıktan sonra değiştiryoruz sanırım dorumuyum?

Evet Ekonomiyi yapmışsınız. Ancak her blogun başındaki Tümünü GÖster linkinide category/ekonomi olarak değiştirmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Evet Ekonomiyi yapmışsınız. Ancak her blogun başındaki Tümünü GÖster linkinide category/ekonomi olarak değiştirmelisiniz.

Aslında herhangi bir şey yapmadım, şuan anasayfadaki ekonomi altındaki haberleri yönetici panelinde siyaset olarak eklemiştim ama nedense ana sayfadaki ekonomi altında çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aslında herhangi bir şey yapmadım, şuan anasayfadaki ekonomi altındaki haberleri yönetici panelinde siyaset olarak eklemiştim ama nedense ana sayfadaki ekonomi altında çıkıyor.

ID tutmuş demekki
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

ID tutmuş demekki

sanırım bu iş benim harcım değil yada adam akıllı bi eğitim almak lazım, şimdi yeni bir tema yükledim diğerinden daha başarılı fakat bunda ise yüklediğim haberlerin resimleri görünmüyor deli etti beni :crazy:  :oghk:  :exc1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

sanırım bu iş benim harcım değil yada adam akıllı bi eğitim almak lazım, şimdi yeni bir tema yükledim diğerinden daha başarılı fakat bunda ise yüklediğim haberlerin resimleri görünmüyor deli etti beni :crazy::oghk::exc1:

Temayı yükledikten sonra cache klasörüne veya Serverdaki klasör var geçici dosya oluşturan ona 754 yetkisi vermen gerek.

Çok fazla tema değişimine gitme. Hepsinin çalışma mantığı Şekli farklı.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Temayı yükledikten sonra cache klasörüne veya Serverdaki klasör var geçici dosya oluşturan ona 754 yetkisi vermen gerek.

Çok fazla tema değişimine gitme. Hepsinin çalışma mantığı Şekli farklı.

önbellek klasörünü 754 yaptım maalesef olmadı 777 yaptım yine olmadı ztn izinlerde sıkıntı yok çünkü resim uzantısını bulup resim attığımda resim çıkıyor,siteye baktıysanız alevli logo ve resimi yolu değiştirerek ekledim ancak :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

önbellek klasörünü 754 yaptım maalesef olmadı 777 yaptım yine olmadı ztn izinlerde sıkıntı yok çünkü resim uzantısını bulup resim attığımda resim çıkıyor,siteye baktıysanız alevli logo ve resimi yolu değiştirerek ekledim ancak :(

Hosting firması ile görüşün site çok yavaş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...