İçeriğe Yönlendir

Sokak Ortasındaki Saksıya Çarptım Ne Yapmalıyım

Alp Coşkun

Recommended Posts

Gecen sene Erdekte esnaf dukkanin onune duba koymus. Dubayi kenara cektik arabayi parkettik. Arabada resmi araba ha (askeri). Adam gozlukcu, israrla arabayi cekin dukkanin onunu kapatiyo diye israr ettikce ediyo. Dedim ki abicim 5 dk postanede isimiz var cikicaz. Adam asik suratli israr ediyo illa. Dedim ki cekmiyorum burasi yol degil mi?

Neyse postaneye girdim, polis geldi. Arabayi ne zaman cekeceksiniz dedi kibar bi dille. isim ne zaman biterse o zaman dedim. Adam aramis sikayet etmis. Polise dedim ki, orasi yol degil mi park yasagi mi var? Yok. Oyleyse ? Polis te dediki ya vatandas aradimi gelmek zorundayiz. Siz asil o adam duba koydugu icin o adama soyleyin dedim. Polis hicbirsey diyemedi. Adam arabayi birakin dukkanin onu kapanmasin diye duba koyuyor ve kimse bisey demiyor. Burda bosuna tartisiyoruz.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Herkes kafasına göre kaldırımları engelliyor, yollara kasisler yapıyor, dubalar koyuyor. Bunların hiç biri yasal değil. yasal olmasını boş verin kanunsuz.

Büyük şehirlerde yaşayıp bunları yapmak - kanunlara ve diğer vatandaşların haklarına saygı göstermemek asla mazeret olamaz.

Konuyu açan Alp beyin paylaştığı fotoğrafa da bir göz atın. 

Yağmurlu havada öyle bir saksının görünmemesi son derece normal. Hadi saksıyı koydun - bari hacıyatmazla işaretle de kimse kazara çarpmasın.

Burada apartman sakinlerinin iyi niyetinden söz etmek mümkün değil.

İçimizdeki canavarlarla yaşıyoruz maalesef. 

Trafikte trafik canavarı - kaldırım canavarı - yol canavarı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Neye gore var, nerde yaziyo, kim belirliyo ayricalikli olanlari?

Bazı şeyleri yazarak anlatamazsın,birebir yaşamalısın.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gecen sene Erdekte esnaf dukkanin onune duba koymus. Dubayi kenara cektik arabayi parkettik. Arabada resmi araba ha (askeri). Adam gozlukcu, israrla arabayi cekin dukkanin onunu kapatiyo diye israr ettikce ediyo. Dedim ki abicim 5 dk postanede isimiz var cikicaz. Adam asik suratli israr ediyo illa. Dedim ki cekmiyorum burasi yol degil mi?

Neyse postaneye girdim, polis geldi. Arabayi ne zaman cekeceksiniz dedi kibar bi dille. isim ne zaman biterse o zaman dedim. Adam aramis sikayet etmis. Polise dedim ki, orasi yol degil mi park yasagi mi var? Yok. Oyleyse ? Polis te dediki ya vatandas aradimi gelmek zorundayiz. Siz asil o adam duba koydugu icin o adama soyleyin dedim. Polis hicbirsey diyemedi. Adam arabayi birakin dukkanin onu kapanmasin diye duba koyuyor ve kimse bisey demiyor. Burda bosuna tartisiyoruz.

Polisi şikâyet edecektin abi
Yorum bağlantısı

Polisi şikâyet edecektin abi

Hepsi tanıdık :)

Bazı şeyleri yazarak anlatamazsın,birebir yaşamalısın.

Yaşamakla haklı olunsa keşke. Ben insanların mağdur olduğunu biliyorum, kabul ediyorum zaten, ama kafamıza göre kural koyamayız diyorum. Apartmanın önüne o saksıyı koyamazsın, kimsenin hakkı yok.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

UKOME kararı yoksa yola tabela bile asamazsın. Tartışmaya gerek yok, çarpma sonrası zabıta ya da polise tutanak tutturun kaskoya başvurulur araç yaptırılır. Kasko da sorumluya rücü eder.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

UKOME kararı yoksa yola tabela bile asamazsın. Tartışmaya gerek yok, çarpma sonrası zabıta ya da polise tutanak tutturun kaskoya başvurulur araç yaptırılır. Kasko da sorumluya rücü eder.

Kasko yok :i-ih:

Yorum bağlantısı

Sulh Hukuk Mahkemesine tespit davası açacaksın :)

Abi kazayı yapan ben değilim. Konuyu açan arkadaş önceki mesajlarda kasko yok demişti de ona istinaden dedim :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kendime ait garajım var,forumdan bilenlerde bilir,önünde koskocaman yazı yazmasına rağmen sürekli park ediyorlar..Kimi numarasını bırakıyor arıyorum gelip alıyor,kiminde hiç birşey yok...Defalarca aracım dışarda kaldı,şimdi sorarım size ? Burada haklı olan kim'dir...Garajıma girmek için mecburen devletin yolunu kullanıyorum,ben devletin yoluna duba koysam haklımıyım haksızmıyım ?Defalarca polis'i aradım bana duba koy diyor...

Küçük şehirlere taşınma fikrini veren arkadaşlarada,bende büyük şehirlere taşınma fikrini veriyorum bizi anlamaları için..Uzaktan davulun sesi hoş gelir demiş atalarımız,lütfen yaşamadan ön yargılı yorum yapmayın..

Senin garaj olayin farkli. Ben hayatta garaj onune park etmem dikkat ederim. Ama park edene de bisey yapamazsin. Sonucta yol. O park edenin vicdanina kalmis. Polis bile getirsen arabayi cektiremezsin muhtemelen. Ayrica 10 yil Ankara da yasadim hic kendini ayricalikli goren gormedim. Bahsettigimiz yer yol arkadaslar kimse oraya birsey koyamaz. Kimse boyle olsun istemez ama kafamiza gore orayi kapatamayiz. Istanbulda herkes apartmanin onunu kapatsa nereye park edeceksin. Senin garajin var hadi. Simdi bicok sehirde otopark olarak kullaniliyor caddeler. Ne kadar dogru oda tartisilir. Apartmanin onu diye saksi dikebilirmiyiz ?

Evin altına garaj inşaa edilirken bunu planda yeri varmıydı, yada projede ona göre belediyenin sokak inşasında bu durumu düşünüyor olması gerekirdi, (medeni şehirlerde)

İstanbul'daki bir çok apartman berbat mimarilere sahip bina girişi langırt diye direk sokağa çıkıyor adam gibi kaldırım ve bina girişleri olsa şehir tasarımları da buna göre yapılsa  böyle sıkıntılar olmaz, en büyük suç ilk önce binayı yapan ile başlıyor olmalı.

Garaj çıkışına park eden birisi var ise hemen çekilmeli ki bir daha park etmemeyi öğrensin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yaşamakla haklı olunsa keşke. Ben insanların mağdur olduğunu biliyorum, kabul ediyorum zaten, ama kafamıza göre kural koyamayız diyorum. Apartmanın önüne o saksıyı koyamazsın, kimsenin hakkı yok.

İnşallah siz yaşamazsınız ve koymazsınız.

Evin altına garaj inşaa edilirken bunu planda yeri varmıydı, yada projede ona göre belediyenin sokak inşasında bu durumu düşünüyor olması gerekirdi, (medeni şehirlerde)

İstanbul'daki bir çok apartman berbat mimarilere sahip bina girişi langırt diye direk sokağa çıkıyor adam gibi kaldırım ve bina girişleri olsa şehir tasarımları da buna göre yapılsa  böyle sıkıntılar olmaz, en büyük suç ilk önce binayı yapan ile başlıyor olmalı.

Garaj çıkışına park eden birisi var ise hemen çekilmeli ki bir daha park etmemeyi öğrensin.

Benim garajım bahçe içerisinde,ve konum itibari ile ilk yapılan konutlardan..Sonradan olma değil yani.

Kesinlikle çekilmeli ve cezada verilmeli bence..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bizim sokakta benim evin önünde yarı yarıya daralıyor, bir sıra park olunca tek araç geçecek yol kalıyor.. Garajımız var ve çıkışına karşı binadaki komşu bir tarafa transporter diğer tarafa transit olmak üzere iki araç park ediyor... Her sabah çıkarken ne sağı ne solu göremediğim için bismillah deyip sürüne sürüne çıkıyorum yola... Sabah servisler cirit atıyor ve hepsinin acelesi var, sokak tek yön değil.. Tampona razıyım, farı kaputu falan götürmeseler bari, kesin haksız çıkacağım için masraf bana çıkacak... :(  :nazar:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bizim sokakta benim evin önünde yarı yarıya daralıyor, bir sıra park olunca tek araç geçecek yol kalıyor.. Garajımız var ve çıkışına karşı binadaki komşu bir tarafa transporter diğer tarafa transit olmak üzere iki araç park ediyor... Her sabah çıkarken ne sağı ne solu göremediğim için bismillah deyip sürüne sürüne çıkıyorum yola... Sabah servisler cirit atıyor ve hepsinin acelesi var, sokak tek yön değil.. Tampona razıyım, farı kaputu falan götürmeseler bari, kesin haksız çıkacağım için masraf bana çıkacak... :(:nazar:

Seni bu dertten kurtarabilirim :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hesap numaranı yolla bana, 27500TL yatıracağım.

Yatırmazsan tahsilat mafyasını yollarım ama demedi deme... :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yağmurdan dolayı fark etmedim tam bir arabalık yer vardı oraya gireyimde yol vereyim diye düşündüm arabanın burnunu verir vermez sesle beraber hemen frene bastım ama geçmiş ola artık. Saksı kaldırım üzerinde değil yol üzerinde ve diklemesine duruyor yere sabitlenmiş. ne yazık ki akşam akşam canım yandı

MPXYD7.jpg

Saksının içi de beton dolu galiba... 

Yorum bağlantısı

Bu durum benimde sürekli olarak rahatsızlık duyduğum bir konu ve elimden geldiği kadar mücadele ediyorum, bende eski aracımı resimdeki gibi bir beton saksıya sürtmüştüm hemde arabayı alalı daha sadece 2 gün olmuştu o saksıda yolu işgal etmişti belediyeye şikayet ettirdim ve o beton saksıyı oradan kaldırttım 1 sene sonra işyerimin oradaki saksıyıda yine şikayet ederek kaldırttım yani demek istediğim sebep ne olursa olsun kimse burası benim kapımın önü diye oraya sabit bir engel vs koyamaz cadde yada sokaklar apartmanların yada apartmanlardaki dükkanların özel kullanım alanı değil, kamuya ait herkesin kullanabileceği yerlerdir ve benim düşünceme göre hiçbir geçerli mazereti yoktur ancak spesifik olarak o gün bir işiniz ( ev taşıma, mal getirme, hasta nakli vs.) vardır o zaman seyyar bir engel koyarak o işinizin olacağı saatler arasında dükkan yada apartman önünü kapatabilirsiniz bunuda anlayışla karşılarım sonuçta insanlık hali hepimizin başına gelebilir ancak burası benim kimseyide buraya parkettirmem derseniz orada yanlış düşünürsünüz o zaman alırsınız müstakil garajı olan bir ev kafanız rahat olur.Toplumda şehir içinde yaşayacaksak bunun belli bir bedeli var bunuda göz ardı etmemek lazım.Otopark sorunu hergeçen gün gittigide artan ve sıkıntı yaratan İstanbul'da bazen insan arabasına yer bulmak için çıldırıyor birde sağda solda kapı önlerinde keyfi olarak konulmuş engel,saksı vs.gördüğünüz zaman iyice sinirleriniz zıplıyor ve içinizden arabayı yol ortasında kitleyip gitmek geliyor.Aslında bütün bu tartışmaların asıl sorunu düzensiz gelişen şehirler ve plansız programsız yapılan binalar,yollar, dükkanlar ve malesef bunlar her geçen gün dahada kötüye gidiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...