İçeriğe Yönlendir

Black Man.. 59 Zz 550..

Anıl Akgül

Recommended Posts

Anıl Akgül

Tüm fordclubtr ailesine selamlar ..Sizlere Black Man nam-ı değer ZuZu yu tanıtmaktan mutluluk duyarım..

Foruma üye olalı yaklaşık 1,5 yıl oldu..İlk üye olduğum zamanlar bir fordum bile yoktu aslında ..Fakat gönlümde yatan focus 2,5 tu .. Nihayet sahip olduğum SsyangYong kamyonetimi sattım ..Bir ay gibi bir süre araba aradıktan sonra  geçen yıl Aralık 25’de aracımı Mersin Tarsus’ta buldum..Sahibi ile kısa bir görüşmeden sonra mekanik ustası olan dayımla beraber uçağa atladığımız gibi aracımı almaya gittik ve aynı gün işemleri hallettik yola çıkıp geri döndük..

Aracım 2011 model Focus MK2 makyajlı kasa Titanium..Aldığımda 39500 km’de idi..Şu an 47500 km de ..Herhangi bir hatası kazası boyası lokal boyası vs yok .. Bundan sonrada olmaz inşallah :)

Bundan önceki iki aracımda siyahtı gönlümde yatan beyaz almaktı ama kısmet yine siyahmış ..Kamyonet varken ne güzel hiçbir oynama yapamadan kullanıyordum tabii focusu alınca işler değişti..

Aracı ilk aldığım günden birkaç kare ile başlayalım ..

6AjyM56l.jpg

6VoiShNl.jpg

İlk yaptığım uygulama her aracımda olduğu gibi cam filmi oldu..Güvenlik + cam filmi yaparak startı verdim..(Hatta daha plakaları bile değiştiremeden )

Pv6VKM7l.jpg

7rbrKeMl.jpg

jAQyZK4l.jpg

Ardından focus pedal seti st el freni kabzası  ve bagaj havuzu ile devam ettim ..Kendi kabzemin fotoğrafını hiç çekmemişim ..Forumdan Günerin fotoğrafını koydum JKusuruma bakmasın artık..

El freni kabzası..

3XlQjDSl.jpg

Pedallar ..

pdyRsN7l.jpg

Bagaj havuzunu takınca bagajdaki aydınlatma çok yetersiz geldi .. Onu led ile değiştirince elim değmişken tüm iç aydınlatma ve plaka ampullerini de led ile değiştirdim ..

Kullandığım ledler..

a97fPADl.jpg

Diğer iç aydınlatmalar , bagaj aydınlatması ve bagaj havuzu ..

Zh4o5y7l.jpg

Djzdrhol.jpg

DQYilsql.jpg

rW4rMEFl.jpg

PQKEYIIl.jpg

neoMy3Al.jpg

Daha sonrakomple şeffaf kaput filmi yapıldı, ön nikelaja carbon kaplama yaptık ..

J3MiJH4l.jpg

Ardından ön cama 3M ön cam filmi yapıldı..

QCQHTEMl.jpg

Pasta cila boya koruma ve en son olarak Car Pro Seramik uygulaması yapıldı..

DKhnR34l.jpg

vXXDdTol.jpg

Lo3ZzUSl.jpg

Birazda yürüyen aksama el atmak gerek diye düşününce önce Vogtland 953031 kodlu yayını aldım ..

JMvARyIl.jpg

IiRrlNRl.jpg

0uHTuxll.jpg

Hemen ardından 18’ST jant ve Bridgestone Potenza RE050A RFT 92 W XL lastiklerin montajını gerçekleştirdim..

Aracın çehresi bir anda bambaşka bir hal aldı ..

3sauoRvl.jpg

zISxKbCl.jpg

pWtqpsZl.jpg

Hafif bir temizlik sonrası birkaç kare…

g3eNWPql.jpg

RGxgx5rl.jpg

yMJaVyYl.jpg

Bu uygulamalar da bittikten sonra aklımda hep yapmak istediğim bi xenon konusu vardı ..

Şükürler olsun ki bunu da hallettik ..Sistem olarak Valeo mercek Gen 4 Balast 85122 Philips D2S ampul olarak yaptım..Hazır farlar açılmışken önce gri olan çerçeveler siyaha boyandı..Ardından yan kısımlara ledler döşendi..Parklara led yapıldı ..Amerikan park için ledler zaten hazırdı ;)

Çerçeve boyanmış hali ..

pIPlO3Al.jpg

Ledler ..

cP9NFGFl.jpg

Kapanmadan önceki hali ..

MmyOchvl.jpg

9AEdNlel.jpg

Kapanmış hali...

vxsSjzsl.jpg

Bu da araca montajlı hali ..

ccYSvttl.jpg

eVSraqUl.jpg

Gece görüntüsü

8OPHqeVl.jpg

9inIUT0l.jpg

xtbTRU0l.jpg

BLfaFVXl.jpg

Şimdilik yapabildiklerim bunlar ..Sprey tipi fıskiye de taktım fakat fotoğrafını çekmek aklıma gelmedi ..Önümüzdeki günlerde elimden geldiğince birşeyler yapmaya devam edeceğim ..

Son birkaç oynanmış fotoğraf ile şimdilik noktayı koyalım ..

DwoIF4Yl.jpg

pqSpKc9l.jpg

bBCOylCl.jpg

Aracımı bu duruma getirmemde emeği olan herkese ;  öncelikle forumumuza , her zaman ne istersem elinden geleni yapan sevgili mekanik ustası dayım Veli Köybaşı’ya , devamlı irtibatta olduğum kardeşim gibi gördüğüm İbrahim Can’a , diğer kardeşim Mesut Dumlupınar’a , hızlı montajcı dostum Onurhan Çelebi’ye,Altan Berkman’a , farlar için Oktay Toker ustama çok teşekkür ederim …Biraz uzun oldu kusura bakmayın .. Umarım beğenmişsinizdir ..

• Beğen 32
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Allah tekerlerini düz bastırsın, Maşallah çok güzel... Arabayı aldığın para kadar da sonra harcamışsın gibi:=) Ne kadar Tuttu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Maşallah. Fotoğraflara baktıkça hep gözüm farlara takılıyordu :D sürprizi sona sona saklamışsınız :bravo::nazar: Allah kaza bela vermesin.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

çok güzel olmuş maşallah :nazar:

kazasız belasız sürüşler dilerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Vay vay vaaaayyy  :shok:  Kazasız belasız inşallah.Kayıço tek kelimeyle mükemmel,hayırlı uğurlu olsun  :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Maşallah çok güzel olmuş,kazasız belasız zevkle binmek nasip olsun. :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
:nazar: :nazar: :nazar: Ellerine, emeklerine sağlık Anıl. Güle güle kullan. Allah kaza bela vermesin. Ancak ön cam filmi ve kaputtaki kromun folyo kaplanmasını beğenmedim. Ön cam filmine güvenlik nedeniyle karşıyım. Krom kaplama ise tampondaki kromdan dolayı hoşuma gitmedi. Tabiki zevk meselesi, saygı duyarım. :nazar:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hayırlı uğurlu olsun. Maşallah çok güzel olmuş. Sadece ön cam filmi olmasaydı daha iyi olurdu bencede. Allah kaza bela vermesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Resimlerden birinde arkada koltuğunda oturan tatlı birini mi gördüm en çok o güzel. Nikeljlar dışında yakışmış herşey, lastik seçimini de beğendim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

:nazar:  :bravo: Eline sağlık güzel olmuş iyi günlerde kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Altan Berkman

ben de diyordum 

bu aracın konusu ne zaman çıkar diye?

güle güle kullan kardeşim

kazasız cezasız sürüşler dilerim

birde ST tampon ve arka difüzör çaktın mı buna tadından yenmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Anıl abi bize atıfta bulunmuşsun çok duygulandım :) abi arabanın tekerine taş değmez inşallah Allah nazarlardan sakınsın. Devamı gelecek fotoların beklioz burda kalmasın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...