İçeriğe Yönlendir

Bmw 3.16I

Bünyamin Göksu
Çözüme git Ayberk Erdinç tarafından,

Recommended Posts

Bünyamin Göksu

195943915 ilan noyu paylastim kusura bakmayin telefondan link ekleyemedim arkadaşlar bu araç hakkında ki gorüşleriniz nelerdir.Kronik sorunları var mı.Sonradan başımıza sürpriz çıkarır mı.Yardimlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Forumdan Erdem Doğan kardeşim f30 kasa 316i kullanıyor arada motor farkı var sanırım ama bilgisi vardır yine de görünce konuyu yazar

Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Teşekkür ederim link eklediğiniz icin arac cok hoşuma gitti sonrasi icin herhangi bi sorun cikarir mi ondan korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tek bildiğim direksiyon kutusu ile ilgili kronik bir problemi var sanırım. Araçta titreme gibi birşey yapıyordu

Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Evet direksiyon titremesi kronikmis galiba çözülmüş müdür bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Eğer üstündeki motor atmosferik 1.6 ise ben almayın derim, araç gerçekten gitmiyor, ben öyle performans delisi bi kullanıcı değilim ama kullanınca şaşırmıştım. Benim 2012 model Astra J arabam vardı oda klasik 1.6 atmosferik ve 1460 kg idi, Bmw kullanan kuzenim benim Astra'yı kullanınca senin araba güzel gidiyor demişti.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Benimde hep aklımda olan ama masraf açarsa korkusunu taşımaktan almaya cesaret edemediğim bir araç 1.6 değil 2.0 olacak ve gördükçe hep iç geçiririm ölmeden binmek nasip olur inşallah :rolleyes:

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Bende ondan cekiniyorum masraf cikarir mi diye.

Bende performans beklemiyorum çok mu hantal kalıyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende ondan cekiniyorum masraf cikarir mi diye.

Bende performans beklemiyorum çok mu hantal kalıyor.

1.6 125hp olması lâzım kasa çekmiyor bunlarda bu kasa çok heybetli m46kasa da da 115hp di sanırım yanlisim varsa düzeltir arkadaşlar
Yorum bağlantısı
Misafir

atmosferik 1.6 sanırım bu :( cidden çok çile çektirir,lpg olduğuna dikkat etmemişim, turbolu model değildir

Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Evet 1.6 atmosferik ustune lpg daha da hantallastirir o zaman.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bmw bu kasa 3.16 alınmaz.Araç gitmiyor resmen ama aynı fiyata 3.18i daha iyi bir tercih olur. :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir

Evet 1.6 atmosferik ustune lpg daha da hantallastirir o zaman.

benim araçta lpg li doğru ayar ile çekiş problemi olmaZ bunlara prins öneriyorlar
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bunların atmosferik 1.6 olanlarında triger zincir gergisi gevşemesi gibi ciddi bir sorun vardı. Servise çağırıp bir yeni gerdirici aparat takıyorlardı. yoksa marş basarken bazı araçlar süpap kırıyordu. bu geri çağrıya gitmemiş araçlar tehlikededir.

ilandaki araç çok apaçi olmuş. ben önermem. trafik devamlı yolunuzu keser.

328 felan olsa hadi çekilir de...

Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Yorum yapan arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.3.16 lardan vazgeçtim temiz 3.18 veya 3.20 bakıcam artık denk gelirse yine siz dostlardan bilgi almaya çalışacam tekrardan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

hız ve drift tutkunuz yoksa o araç da gider her yere sorun olmaz. Adıyamanda sorun olmaz. 3.16 diye küçümsemeyin. 3.20 lerin zamanında yüksek kademeden ödenmiş ÖTV  (MTV değil) sini ikinci elde boşu boşuna çekmeyin. ama şekildeki aracı ben begenmedim. lastikleri orijinali ile değişirse ve alçaltma kalkarsa belki düzelir. Ama çok üzerinde çalışılmış bir araca benziyor.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bünyamin Göksu

Hız ve drift tutkum hiç yoktur aksine çok sakin kullanırım kararsız kaldım şuan  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

hız ve drift tutkunuz yoksa o araç da gider her yere sorun olmaz. Adıyamanda sorun olmaz. 3.16 diye küçümsemeyin. 3.20 lerin zamanında yüksek kademeden ödenmiş ÖTV  (MTV değil) sini ikinci elde boşu boşuna çekmeyin. ama şekildeki aracı ben begenmedim. lastikleri orijinali ile değişirse ve alçaltma kalkarsa belki düzelir. Ama çok üzerinde çalışılmış bir araca benziyor.

Hocam ne kadar orijinalede çevrilse araç bir ağırlık var sürerken hissettiriyor kendini bu jantlarla o ağırlık dahada artmıştır.Birde 5 kişi araca binip yazın klima açık tüketim kaçlara çıkar ve çekişi düşünmek istemiyorum.3.16'lar 3.18i ve 3.20'nin yerini tutmuyor.Bmw alınacaksa 3.18 den aşağısı pişman eder bana göre.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben 1 yıl kadar kullandım. Hızlanması çok kötü. Hızlandıktan sonra da çok yakar ama BMW sonuçta. Yol tutuşu süper... Şanzıman eski steptronik olması da diğer dezavantajı. Alınmayacak ve satılamayacak bir model bence. Eşinize, çocuklara güvenle kullansınlar diye alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

merhaba araç güzel ancak beni km biraz korkuttu  :fiuw: ben 65.000 tl ye ford mondeo yu tercih ederim ancak ben illa bmw istiyorum derseniz birşey diyemem hayırlısı olsun bakalım  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bu araç premium değil.. Sürücü yolcu Koltuk ısıtma göremedim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam ne kadar orijinalede çevrilse araç bir ağırlık var sürerken hissettiriyor kendini bu jantlarla o ağırlık dahada artmıştır.Birde 5 kişi araca binip yazın klima açık tüketim kaçlara çıkar ve çekişi düşünmek istemiyorum.3.16'lar 3.18i ve 3.20'nin yerini tutmuyor.Bmw alınacaksa 3.18 den aşağısı pişman eder bana göre.

aynı fikirde değilim.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

aynı fikirde değilim.

Hocam tecrübe ile sabit her serisini kullandım.Aynı fikirde olmayabilirsiniz saygı duyarım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...