İçeriğe Yönlendir

Kendi Yetersizliğinin Cezasını Vatandaşa Kesen Tüvtürk!

Ayşin Korkmaz

Recommended Posts

Ayşin Korkmaz

Bugun sabah direkt olarak tuvturk cigli istasyonuna geldim ve iceri girmeden genel mudurlugu arayip durumu anlattim. Saat 10:49 da yaptigim gorusmede telefondaki bayan direkt olarak 11 e randevu verdigini soyledi ve suan sira numarami da aldim. Sirami bekliyorum. Bukadar kolay olacagini dusunmemistim ve kendimi harbe hazirlamistim :) ama gercrkten denildigi gibi yardimci oluyormus genel mudurluk. Saolsunlar birazdan vizeye girecegim :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bugun sabah direkt olarak tuvturk cigli istasyonuna geldim ve iceri girmeden genel mudurlugu arayip durumu anlattim. Saat 10:49 da yaptigim gorusmede telefondaki bayan direkt olarak 11 e randevu verdigini soyledi ve suan sira numarami da aldim. Sirami bekliyorum. Bukadar kolay olacagini dusunmemistim ve kendimi harbe hazirlamistim :) ama gercrkten denildigi gibi yardimci oluyormus genel mudurluk. Saolsunlar birazdan vizeye girecegim :)

Azmin zaferi. Diyecek başka bir şey yok. Ha bir de tebrikler. :bravo:;)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bu yonetim sisteminde boyle seyler duymak hic garibime gitmiyor [emoji1][emoji1]

Az bile 9 degilde 90 alsalar acigi anca kapatirlar..:)

22sinde muayne doluyor bende cebellesmeye baslayim..

Yorum bağlantısı
Safak Acar

2baadffc7dd8ff3c8ee5fffcf42fe5d3.jpg

Gecen sene 165 tl olan muayne ucreti bu yil 185tl olmus [emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

algı değişik bence de kural falan yok sıkışınca yardım ediliyorsa keyfi uygulama var demektir bağırmayan müşteriye. yani müşteriye yazık

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz
(düzenlendi)

Geçmiş olsun

Çok teşekkürler, bu konudaki katkınız için gerçekten minnettarım :tap2:

Azmin zaferi. Diyecek başka bir şey yok. Ha bir de tebrikler. :bravo:;)

Çok teşekkürler, bukadar kolay olacağını tahmin etmemiştim :)

Sorunun halledildiğine sevindim.

Evet çok şükür kazasız belasız halloldu :)

2baadffc7dd8ff3c8ee5fffcf42fe5d3.jpg

Gecen sene 165 tl olan muayne ucreti bu yil 185tl olmus [emoji23][emoji23]

Yaptıkları indirimi bir yerden çıkarmaları gerekiyor malum :) o gecikme bedeli de ne öyle :shok: kaç aylık bu :biggrin:

Geçmiş olsun sonunda çözüme kavuşmuş.

Çok teşekkür ederim Zafer Bey'in verdiği fikirler, bilgiler olmasaydı işim daha zor olurdu diye düşünüyorum.

algı değişik bence de kural falan yok sıkışınca yardım ediliyorsa keyfi uygulama var demektir bağırmayan müşteriye. yani müşteriye yazık

Bunu söylemekten hiç hoşlanmıyorum ama "burası Türkiye" Çağlar Bey. Ne yazıkki sesinizi yükseltmediğiniz, uğraşmadığınız takdirde bırakın sözünüzü dinletmeyi, haklı olmanıza rağmen hakkınız olanı yaptıramıyorsunuz.

tarihinde Ayşin Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Ayşin Hanım yanlış anlamazsa,buradan çıkarılacak sonuç.Bir kadın kafaya birşeyi  takmasın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Yaptıkları indirimi bir yerden çıkarmaları gerekiyor malum :) o gecikme bedeli de ne öyle :shok: kaç aylık bu :biggrin:

Aracı aldığımda 2014.01.24 idi  aracın ilk muayne geçerlilik süresi ise 09.ocak.2013 miş  4 ay geçikme bedeli ..

Satışı yaparken farketmedim, muayneli diye biliyordum,  ruhasatı karıştırıken muaynesinin geçik olduğunu farkettim , aracı aldığım kişiyi arıyarak durumu izah ettim , egzos muayne ücreti dahil 250 tl amıştım. 

Adamı hiç polis durdurmamış adam muaynesinin bitik olduğunun farkında bile değildi..  Beni ise muayne yaptırdım yaptıralı 10 defa  polis çevirdi, bu işler şans işi sanırım :D 

Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Ayşin Hanım yanlış anlamazsa,buradan çıkarılacak sonuç.Bir kadın kafaya birşeyi  takmasın

Doğru söze ne denir :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

uygulamada randevu alma tarihi (randevu tarihi değil) kabul edilirse bu durumda bu şekilde olanlardan gecikme ücreti alınmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayşin Korkmaz

Aracı aldığımda 2014.01.24 idi  aracın ilk muayne geçerlilik süresi ise 09.ocak.2013 miş  4 ay geçikme bedeli ..

Satışı yaparken farketmedim, muayneli diye biliyordum,  ruhasatı karıştırıken muaynesinin geçik olduğunu farkettim , aracı aldığım kişiyi arıyarak durumu izah ettim , egzos muayne ücreti dahil 250 tl amıştım. 

Adamı hiç polis durdurmamış adam muaynesinin bitik olduğunun farkında bile değildi..  Beni ise muayne yaptırdım yaptıralı 10 defa  polis çevirdi, bu işler şans işi sanırım :D

Şanslıymışsınız, ben olsam kesin muayenenin bitiş tarihinin ertesi günü çevirirlerdi. Öyle de şanslıyımdır. Yalnız 9 Ocak 2013 ile 24 Ocak 2014 arasında 1 sene var gibi geldi. 4 aylık nasıl oldu o gecikme onu anlamakta zorlandım biraz :crazy:

uygulamada randevu alma tarihi (randevu tarihi değil) kabul edilirse bu durumda bu şekilde olanlardan gecikme ücreti alınmaz.

Mantıken olması gereken de bu zaten ve bende bunu ısrarla talep ettim ancak uygulamada böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söylediler. Vizeye giremeseydim Tüketici Hakem Heyetine telefon açacaktım

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şanslıymışsınız, ben olsam kesin muayenenin bitiş tarihinin ertesi günü çevirirlerdi. Öyle de şanslıyımdır. Yalnız 9 Ocak 2013 ile 24 Ocak 2014 arasında 1 sene var gibi geldi. 4 aylık nasıl oldu o gecikme onu anlamakta zorlandım biraz :crazy:

Mantıken olması gereken de bu zaten ve bende bunu ısrarla talep ettim ancak uygulamada böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söylediler. Vizeye giremeseydim Tüketici Hakem Heyetine telefon açacaktım

Telefonla olmaz. Yazılı takip etme lazım. zamanınız varsa uğraşmaya değer. 9 Tl için değil tabi düzelsin bu rezalet diye.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Pardon yanlis yazmisim

01..eylul.2013-24.01.2014 du [emoji4]

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

çok anlamlı söz etmişsin abi aynen ,

Hastanede bile çocuğumu muayneye götürünce kamara ile görünce sanki daha iyi bakıyorlar sosyal medyanın canı sağolsun :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...