İçeriğe Yönlendir

Elektriksiz Basınçlı Yıkama Makinesi

Ersin Uçan

Recommended Posts

Ersin Uçan

Aracı temiz tutabilmek çoğumuzun ortak derdi. Bir de Türkiye'de çamuru tozu eksik olmayan yollarda aracı yıkattıktan bir gün sonra yeniden kirlenmesi çok can sıkıcı. İstanbul'da oto yıkama fiyatları 20-25 TL arasında değişiyor. Haftada bir kez yıkatayım desen ayda 100 TL bu iş için çok para. Ayrıca ben yıkamacıların yaptığı iç temizliği beğenmiyorum ve içini kendim temizlemeyi tercih ediyorum. Adamlar bir bezle tüm aracı bitiriyor sonra bir çıkıyorsun akşam karşıdan araç gelince camın temizliğinden(!) dolayı önünü göremiyorsun. İki - üç günde bir benzincilerde 2 TL verip dışını yıkatayım desen kullandıkları köpük oto yıkama şampuanı olmadığı için bir şeye yaramıyor. Kartal  Köprüsü'nün yanındaki Opet'te köpük makinesine bulaşık deterjanı koyduklarını gözlerimle gördüm. Zaten köpüğü sıkınca da buram buram limon kokusu geldi :)  Benim bahçeli bir evim olmadığı için aşağıdaki ürünler dikkatimi çekti. Bahsedildiğine göre çeşme- hortum ihtiyacı olmadan aracı temizlemek mümkün ama ne derece. Daha önce bu ürünleri kullanan oldu mu ya da bu ürünler hakkında bir fikri olan var mı? Yıkamacılardaki gibi bir temizlik beklemiyorum sadece bariz pislik bırakmasın kullanımı çok zahmetli olmasın yeter.

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otctnotctnc0376&categoryId=20004372

http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otm99m0152&categoryId=20035759

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Eğer bulabilirseniz çakmaklık ile çalışan az tazyik veren yıkama makineleri mevcut bir kaç ayda kendini amorti eder bu ürün çin menşeili bir ürün nereden temin edilir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Bahsettiğiniz makinenin su haznesi var mı? Benim hortum bağlama şansım olmadığı için yukarıdaki ürün dikkatimi çekti. Keşke bahçem olsa direkt elektrikli modellerden alırdım.

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Abi bu ürünlerle temizlik pek mümkün değil. Aracı köpüklemek için kullanılıyor genelde

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

bizim site yönetimi site içerisin de araç yıkamak yasak diyor. umarım sizde de böyle bir sıkıntı yoktur. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunun basıncı ile kir gitmeyeceği için aracvı anca çizersiniz yıkarken

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Dumlupınar

Ben aldım bu üründen aynı siteden geldiği gün geri gönderdim. İlaçlamada kullanılan pompalarla aynı hiçbir farkı yok. Hiç bir işe yaramaz boşa para vermeyin tazyik yok sadece sprey gibi püskürtüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bahsettiğiniz makinenin su haznesi var mı? Benim hortum bağlama şansım olmadığı için yukarıdaki ürün dikkatimi çekti. Keşke bahçem olsa direkt elektrikli modellerden alırdım.

Su haznesi var. Ve yaklaşık on-on beş litre arası alıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bazı benzincilerde kendin yıkama yeri var. oraların listesini yapsak mı sitede?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Cevizlibag po. Genelde orada yikarim. Kenarda çeşme var kovam var katlanır. Önce 1 tl ile su tutarım sonra sonax şampuan ile su hazırlayıp yıkama eldiveni ile yıkar sonra yine 1 tl ile durularim

Bu tarz aletler çok yetersiz

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Ancak şampuan atmak için işe yarar gibi görünüyor ki bunun için bile kullacak olsam zirâi malzeme satan yerlerden almak daha uygun olur sanki fiyat açısından.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

En pratik çözüm 2 lt lik pompa, güzel bir şampuan ve bolca mf bez. Benzinlikteki basınçlı suya mahkumsunuz ne yazık ki. Yıkamadan önce kendi köpüğünüzü sıkar, basınçlı suyla yıkandıktan sonra kenarda aracı kurularsınız. Tek başına el pompaları bir işe yaramıyor.

Opet in bulaşık deterjanı koyması bence çok iyi, kostikli merdiven altı şampuan koymadıkları için sevinmeliyiz bence.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ürünleri almaktan vazgeçtim.

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Ben aşağıdaki linkteki ürünü almıştım ve çok beğendim. Tam bana göre bir cihaz. Suyu damacanaya dolduruyorum, daha sonra açık bir yere arabayı çekiyorum.Elektriğide arabadan çekiyorum. Bence gayet yeterli bir basınç sağlıyor. Elektrik ve su bulmada sıkıntı çekiyorsanız tavsiye ederim.

http://www.aliexpress.com/item/Car-electric-60w-high-pressure-washing-device-washing-machine-portable-high-pressure-car-wash-pump-12v/1655291804.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Küçük

Ürünün videosunu buldum linkten izleyebilirsiniz. Bence çok ahım şahım bir şey değil izlediğim kadarıyla. Sanki kirlerden arındırmak yerine nemlendiriyor havası sezdim. Sipariş vermeden önce birebir kullanan birinden yorum almakta fayda var. ;) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Alayı yetmiyor millet, en güzeli benzinliğe gidip kovanıza su doldurup şampuanla yıkamak, sonrası orada hortumla su tutarsınız, ben öyle yapıyorum, gayet rahatım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Ben aşağıdaki linkteki ürünü almıştım ve çok beğendim. Tam bana göre bir cihaz. Suyu damacanaya dolduruyorum, daha sonra açık bir yere arabayı çekiyorum.Elektriğide arabadan çekiyorum. Bence gayet yeterli bir basınç sağlıyor. Elektrik ve su bulmada sıkıntı çekiyorsanız tavsiye ederim.

http://www.aliexpress.com/item/Car-electric-60w-high-pressure-washing-device-washing-machine-portable-high-pressure-car-wash-pump-12v/1655291804.html

benim bahsettiğim bunun kovalı olanı işte. Hatta alper abimde var o kullanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

bu ürün hiç bir işe yaramayacaktır. 1-2 defa yıkarsınız sonra araç yıkamak eziyet halini alır vazgeçersiniz. Videodan gözüken bu :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Bazen araba yıkama imkanım olmadığı için İstanbul dan taşınmayı düşünüyorum. Sonrada gidip benzinlik de idare edecek şekilde yıkayıp tatmin ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Bu ürünün videosu var mı bildiğiniz bir yerde?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İstasyondaki gerçek basınçlı makine bile, yağmurda kapılarda oluşan gri çamuru sökemezken bu aletlerle hayatta olmaz, bilginize....

tek çare var :)

Hot-sale-Car-cleaning-Tools-Microfiber-CWashCar.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben garajımda 110 barlık karcher basınçlı yıkama kullanıyorum, o bile tek başına trafik filmi denen kiri tek başına tam anlamıyla temizlemiyor. İlla ki kaba kirini akıttıktan sonra eldiven+şampuan yapmak gerekiyor. Yazın hafif tozlu ve hafif kirli zamanlarda eldivensiz iş görebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Bu ürünün videosu var mı bildiğiniz bir yerde?

Tabiki. Aşağıdaki gibi.

Yorum bağlantısı
Ersin Uçan

Tabiki. Aşağıdaki gibi.

Teşekkür ederim Oktay Bey.

İstasyondaki gerçek basınçlı makine bile, yağmurda kapılarda oluşan gri çamuru sökemezken bu aletlerle hayatta olmaz, bilginize....

tek çare var :)

Hot-sale-Car-cleaning-Tools-Microfiber-CWashCar.jpg

Tabii ki bu makineler bahsettiğiniz kirleri sökemez ama benim demek istediğim ayda bir yıkamacıya gitsem, iki haftada bir yakıt alp yıkatsam, hafif kirlendikçe de bu tarz makinelerle kirini akıtsam yeterli. Yine de bu makineler pek iç açıcı görünmüyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hafif tozda olsa elle silmek gibi olmuyor ne yazıkkii....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...