İçeriğe Yönlendir

Ladanın Yeni Otomobili Rusyada 14Bin Tl

Mehmet Yeter

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Direksiyon tipini anlayan var mı? :D

Direksiyon/Yönetim - Direksiyon Mekanizma Tipi :blink:

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Bence bu araba 35 inden aşağı gelmez ve Türkiye'de yüksek satış rakamlarına ulaşamaz

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Lada'nin Avrupa'da satilmasi yasaklandi. Lastik basinc senzoru yokmus Lada modellerinde. Bu ozellik bu yildan itibaren Avrupa araclarinda bulunma zorunlulugu varmis.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

avro hazır düşmüşken... 2016 da yola çıkacakmış bizde

ben görünüş olarak beğendim, teknik olarak zayıf olsa da arabadan performans beklemeyenler misal; orta yaş üstü ve emekliler için bence gayet uygun, vega gibi hayal kırıklığı oluşturmaz ise alınır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Helal olsun adamlara onca otomotiv devine rağmen pes etmek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

25 bin TL geliyormuş almanya da ABS testlerini geçmiş 2016 da türkiye de olacakmış donanım meçhul haha  :D  :D

Yorum bağlantısı
KaanDemirAKARI

kokpit focusu andırıyor sanki , direksiyon mesela 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Baykal
(düzenlendi)

bence satar bu araba Türkiye'de

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

bence satar bu araba Türkiye'de

bence hele 25 bin olursa kesin büyük üç otomobil devinden destek almışlar ve ilk gelecek olan model heçbeg modeliymiş sedan olan sonra çıkacakmış

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

tüm camlar + tüm koltuklarda ısıtma varmış aracın çıkış özelliklerinde..

yazlık kışlık olarak 2 araç kullanılabilir bunu sadece kışın :p

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sedat Irgın

Konu açıldıysa kusura bakmayın.

Nette gezinirken denk geldi.

Bilgiler kendi sayfasından alıntıdır.

"Lada, Autovaz'ın bir araba markasıdır. Ucuz, fakat verimi yüksek kazançlı bir orta sınıf otomobilidir. Volga Otomobil Fabrikası 27 Temmuz 1966 yılında, Kuibyschewer (bugünkü adı ile Samara) bölgesinde, yıllık 600.000 otomobil kapasitesi ile üretime başlamıştır. Bu üretim için İtalyan Fiat ile 1966 yılında teknoloji ve lisans anlaşması yapılmış olup, şirketin yönetimine ülkenin otomobil bakanı Viktot Nikolayavich atanmıştır.1967 yılının Nisan ayında ilk Zhiguli (Fiat 124 şasesi ) otomobilller (sonraki modeller Lada adını almıştır) üretim bandından çıkmaya başlamıştır. Aracın projelendirme aşamasında Fiat, Moskova Enstitüsü Nami ve şirketin araştırma - geliştirme departmanı birlikte yer almışlardır. Fiat 124 adı ile 1966 yılında sınıfında yılın otomobili seçilen bu model VAZ 2101 adı ile de ülkesinin en popüler otomobili olma sözünü veriyordu.

1971 yılının Mart ayında yıllık 220.000 adet otomobil üretim kapasitesine ulaşan fabrika 1972 yılının Ocak ve yine aynı yılın Eylül ayında kapasitesini arttırmış, Aralık 1973 yılında ise fabrika bütün olanakları ile tam kapasite üretime ulaşmıştır.

Autovaz yıllık 750.000 adet imalat kapasitesi ile Rusya ve Doğu Avrupa'nın en büyük otomobil üreticisi konumundadır. 1970 - 2003 yılları arasında 600.000 adeti Vega modeli olmak üzere toplam 22 milyon araç üretmiştir. Ayrıca lisans anlaşmaları ile aralarında Ukrayna, Kazakistan, Mısır ve Ekvator ülkelerinin de bulunduğu 18 ayrı montaj tesisleri de faaliyet göstermektedir. Türkiye'ye 1986 yılından itibaren ithal edilmeye başlanan LADA büyük bir ilgi ile karşılanmış ve 1989-1993 yılları arasında üstüste ençok satılan ithal otomobil olma başarısını yakalamıştır

Lada'nın 2000'li yıllarda Renault ve Nissan ile yaptığı işbirliği sonrasında, Lada yenilikçi bir ivme kazanarak geçmişte yakaladığı başarıları tekrar elde edebilmek için tüm hızıyla çalışmaya başlamıştır." Lada'nın üretimini planladığı XRay ve Vesta modelleri üzerindeki çalışmalar devam etmekle birlikte, Lada Vesta'nın 2015 Eylül ayında yollara çıkması planlanmaktadır.

Modeller

Fiyatlar (henüz yok)

Kampanyalar

Yorum bağlantısı
Misafir

Özellikler bölümünü okuyunca aklıma Anadol un ilk reklamları geldi..  :D

"Uzun ömürlü, bol demirli, koç gibi araba!"  :good1:

"4 kapılı!"  :shok:

"Modern malzeme ile kaplı gösterge paneli!"  :bravo:

"120 km maksimum hıza çıkabilme özelliği!"  :shok:  

"Kalorifer dahil fiyatlarla!" 

"6 kişilik!" 

:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...