İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazları Hakkında

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar arkadaşlar,

Bu aralar ev tipi su arıtma cihazlarına ailecek niyetlendik. Anne-baba ile alt-üst oturduğumuz için 2 eve ortak alım olacak(evin oğlu alt kata servis çekecek gerektiğinde). Bir akrabamızda ihlas aura cebilon marka su arıtma mevcut. Yeni alındı sayılır ve oldukça memnunlar. Dün ben de tadına baktım ve gayet hoş yumuşak bir içime sahip. İşin acı tarafı ise fiyatı. 1200 tl ye almışlar, 6 aylık-12 aylık gibi filtre değişimleri mevcut. Bu pek pahalı değil ancak araştırma yaparken Conax Favori diye bir marka buldum sitesi üzerinden biraz yazışıp bilgi aldım. Hepsiburada da 720 tl fiyatı mevcut, peşin 650 tl ye veriyor kendi sitesi. 300-500 tl ye de aynı markanın ürünleri var ancak filtre sayısı daha az tabi ki. Bu tip cihazları kullanan arkadaşlar tavsiye eder mi, memnunlar mıdır? Farklı marka modellere de açığım elbet. Servisi yaygın ve periyodik filtre değişimi olacağından yedek parça sıkıntısı olmayan markalar tercih nedenim.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Hocam bende senin gibi arıtıcı arayanlardanım. Sadece suyu iyonlarına ayrıştırmadan arıtan bir arıtıcı almak gerekiyor diye biliyorum, ancak güvenebileceğim bir marka model aramaktayım bende.

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

ihlas aura cebilon marka bende 4 yıldır kullanıyorum çok memnunum. bakımları yani filtre değişimleri fazla üzmez 25 tl filtre tanesi. tabi kullanım sıklığına göre çabuk yıpranıyor filtreler. biz ilk aldığımızda sadece içme suyu olarak kullanıyorduk şimdi yemek ve çaylarda da arıtma suyu kullanıyoruz çok memnunuz tavsiye ederim. tek sıkıntısı tezgah altını öldürüyor dolap kıtlığı varsa evde sıkıntı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

ihlas aura cebilon marka bende 4 yıldır kullanıyorum çok memnunum. bakımları yani filtre değişimleri fazla üzmez 25 tl filtre tanesi. tabi kullanım sıklığına göre çabuk yıpranıyor filtreler. biz ilk aldığımızda sadece içme suyu olarak kullanıyorduk şimdi yemek ve çaylarda da arıtma suyu kullanıyoruz çok memnunuz tavsiye ederim. tek sıkıntısı tezgah altını öldürüyor dolap kıtlığı varsa evde sıkıntı.

Dolap işi hakikaten sıkıntı, ben üst kattayım ve mutfak dolabım alt kattan ufak(ya dolaptan vazgeçicem ya da aşağıdan yukarıya taşımam lazım). İşyerinde bir arkadaşım da kullanıyormuş çok yoğun olmasa da(cam damacana alıyormuş) ama memnun o da 4-5 yıl olmuş alalı.

Waternet'e baktınız mı?

Yeni yeni araştırıyorum, ona da bakayım :)

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bende bi ara niyetlemistim piyasa arastirmasi yapmistim fakat karar veremedim , ihlasi hic sevmem marka olarak fakat kullanan herkes cok cok memnun , kayincomda var o da cok memnun suyun tadida cokk guzel , alirsam bende ihlas alicam gibi duruyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Arkadaşlar ihlas su arıtması gayet güzel hoş vede suyu oldukca güzel ben uzun zamandan beri kullanıyorum . Bizim birader bu işlere bakıyor almak isteyen olursa yardımcı olabiliriz il fark etmez .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

Çok şükür şuanda bulunduğumuz yere yakın kaynak suyu var ordan içme suyu alıp içiyoruz ve tadı Allah bozmasın damacana sulardan kat kat güzel,sanki hafif şeker serpmişler gibi. Bugüne kadar da çok su arıtma cihazı satmak için aradılar geldiler hiçbirini almadık bu sebepten, lakin uzuuun bir tecrübesi olduğundan ihlasın cihazlarının güzel olduğunu biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İnsan vücudunun 4/3 nün su olduğunu düşünürsek,iki kere düşünmek lazım,açıkçası ben pek sıcak bakmıyorum evde arıtılıp kullanılan suya,içme suyu olarak doğal kaynak suyu kullanın tabi bilindik markaları,kullanım amaçlı şebeke suyumuz da iyidir.

Su arıtma cihazları tamamen ticari amaç güdülerek insanları kandırmaktan başka bişey değil,zaten musluk suyumuz arıtılarak evimize ulaşıyor daha bidaha arıtmanın mantığı ne,evimizdeki tesisatımız eski demir borulardan olmasın yeter

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Arıtma işleminden sonra suya minerallerini geri kazandırmak adına alkali filtreli olanlar var, sanırım toplamda 7 filtre oluyor. Sizce mantıklı mıdır?

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Ben de  ihlas su arıtma sistemini kullanıyorum, tavsiye de ederim. Hem filtreleri fiyat olarak uygun hem de zamanı geldiğinde servis arayıp sizden gün alıyor, böylece siz süreyi de takip etmek zorunda kalmıyorsunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben de  ihlas su arıtma sistemini kullanıyorum, tavsiye de ederim. Hem filtreleri fiyat olarak uygun hem de zamanı geldiğinde servis arayıp sizden gün alıyor, böylece siz süreyi de takip etmek zorunda kalmıyorsunuz. 

Hocam sizi düşündüklerinden değil inanın,para nasıl kazanacaklar,nedense bana hiç inandırıcı gelmiyo bu arıtıcılar

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Evim Yakacık a yakın uzunca zamandır kaynak sularından damacana doldurtup kullanıyoruz ama onların da eskisi kadar temiz olduğuna inanmak zor. Baktığım cihazlar 7-8 filtresi olan sistemler. Arıtma ile süzülen minerallerin doğal taşlar kullanılan filtreden geçerek minerali kazandığı belirtilmiş. TNS değeri ölçen cihazlar mevcut 35-40 tl ye onlarla ölçümü biz de yapabiliriz.

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Hocam sizi düşündüklerinden değil inanın,para nasıl kazanacaklar,nedense bana hiç inandırıcı gelmiyo bu arıtıcılar

Barış Bey haklısınız ama en azından benim açımdan takip sıkıntı oluyor, artık her şeyin bir takibi (araç muayene, bakım, ev vergisi vb. gibi) olduğu için yetişmek de haliyle zor oluyor. Bir de benim 9 yaşında bir kızım var. Bu aleti almadan önce özellikle yağmur yağdığı zamanlarda (artık nasıl bir altyapı varsa) amip (rotavirüs) oluyordu, sırf onun için aldım desem yeridir. Aldıktan sonra da bu durum sona erdi. Teknik detayları bilemediğim için yorum yapmam zor ama bunlar da yaşadıklarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben yaklaşık 3 yıldır waterbox kullanıyorum ve çok memnunum. 1,5 ila 2 yıl arası filtre değişimi yapılıyor.

http://www.waterbox.com/ buradan inceleyebilirsiniz.

Biz de ofiste bundan kullanıyoruz. Servisi 6ay en geç 1 senede filtre değişimi yapmanız gerek diyor.

Yorum bağlantısı
Bekir Mızrak

Bende de Waterbox var çok memnunum, biraz pahalı ama filtreyi firmadan değiştiğin sürece cihaz garantisi devam ediyor, o çok güzel sıkıntı ölçümü servisi çağır gelsin, 6 yıldır kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Barış Bey haklısınız ama en azından benim açımdan takip sıkıntı oluyor, artık her şeyin bir takibi (araç muayene, bakım, ev vergisi vb. gibi) olduğu için yetişmek de haliyle zor oluyor. Bir de benim 9 yaşında bir kızım var. Bu aleti almadan önce özellikle yağmur yağdığı zamanlarda (artık nasıl bir altyapı varsa) amip (rotavirüs) oluyordu, sırf onun için aldım desem yeridir. Aldıktan sonra da bu durum sona erdi. Teknik detayları bilemediğim için yorum yapmam zor ama bunlar da yaşadıklarım.

Hocam öncelikle geçmiş olsun,benim kızımda olmuştu rota virüsü,ama bir kere rota olunca tekrar olmaz,vücuta rota mikrobu girince bağışıklık kazanır,hatta aşısı vardı yaptırmak üzereyken kızım olmuştu,iki gün hastanede yatmıştı,doktora aşı yapalım dediğimde gerek yok artık demişti.yani tekrat tekrar rota olması zor gibi

Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Hocam öncelikle geçmiş olsun,benim kızımda olmuştu rota virüsü,ama bir kere rota olunca tekrar olmaz,vücuta rota mikrobu girince bağışıklık kazanır,hatta aşısı vardı yaptırmak üzereyken kızım olmuştu,iki gün hastanede yatmıştı,doktora aşı yapalım dediğimde gerek yok artık demişti.yani tekrat tekrar rota olması zor gibi

Teşekkür ederim Barış Bey :) Kızım aşı olmasına rağmen ve şimdiye kadar üç defa bu rahatsızlığı geçirdi. Bir şurubu var flagyl adında bunu içince düzeliyor bilginiz olsun :) 

Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim Barış Bey :) Kızım aşı olmasına rağmen ve şimdiye kadar üç defa bu rahatsızlığı geçirdi. Bir şurubu var flagyl adında bunu içince düzeliyor bilginiz olsun :) [/size]

Hımm anladım hocam bir daha olmadı ama,aklımızda bulunsun

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Arkadaşlar ihlas su arıtması gayet güzel hoş vede suyu oldukca güzel ben uzun zamandan beri kullanıyorum . Bizim birader bu işlere bakıyor almak isteyen olursa yardımcı olabiliriz il fark etmez .

Size zahmet bize biraz bilgi verebilir mi, üründe hangi özellik olmazsa olmazdır, hangisini tavsiye eder gibilerinden. Bu işten anlayan güvenilir bir fikir çok iyi olur.

Ben yaklaşık 3 yıldır waterbox kullanıyorum ve çok memnunum. 1,5 ila 2 yıl arası filtre değişimi yapılıyor.

http://www.waterbox.com/ buradan inceleyebilirsiniz.

Bunda ürüne para ödemeyip aylık kullanım ücreti mi ödüyoruz?

Emre abi ihlasla ilgili nette çeşitli şikayetler paylaşılmış(şikayet olmayan firma yok gibi gerçi) ama neredeyse hepsinin ortak noktası servisin işçilik hataları ile evi su basması. Senin servisten veya yedek parçadan yana sıkıntın oldu mu abi?

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

biz yıllardır BMS su arıtma cihazı kullanıyoruz.çok memnunuz.tanıdığımız bir abimiz yapıyor.sülalede almayan kalmadı.bizim ki tezgah üstü.tavsiye ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Emre abi ihlasla ilgili nette çeşitli şikayetler paylaşılmış(şikayet olmayan firma yok gibi gerçi) ama neredeyse hepsinin ortak noktası servisin işçilik hataları ile evi su basması. Senin servisten veya yedek parçadan yana sıkıntın oldu mu abi?

Köksal Bey bende geldiler, kurdular, gittiler :) şimdiye kadar neredeyse 3 yıl oldu ne akma ne de taşma olayı olmadı. Bendeki ürün tezgah altında kendi ufak (sanırım 12 l) deposu da olan ürün. Yedek parçada sıkıntı olacağını sanmam kendi üretimleri olduğunu söylemişlerdi. Her üç ayda bir telefonla arayıp kaç filtre değişeceğini ve maliyetini söylüyorlar ona göre siz isterseniz gelip değiştiriyorlar. Filtreler de çok yüksek maliyetli değil. En son bir tanesine 25 lira verdim. Marka reklamı gibi algılanmasını istemem ama ihlasın ürünlerinde (temizlik robotu, led ısıtıcı, bir zamanlar elektrikli şofben, uydu cihazı ) şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sıkıntı olduğu durumlarda da hemen düzeltilmesi yoluna gittiler. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İnsan vücudunun 4/3 nün su olduğunu düşünürsek,iki kere düşünmek lazım,açıkçası ben pek sıcak bakmıyorum evde arıtılıp kullanılan suya,içme suyu olarak doğal kaynak suyu kullanın tabi bilindik markaları,kullanım amaçlı şebeke suyumuz da iyidir.

Su arıtma cihazları tamamen ticari amaç güdülerek insanları kandırmaktan başka bişey değil,zaten musluk suyumuz arıtılarak evimize ulaşıyor daha bidaha arıtmanın mantığı ne,evimizdeki tesisatımız eski demir borulardan olmasın yeter

3/4

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hayrettin Gücin

BMS ilk reverse ossmosis arıtma cihazı yapan markadır ancak bana göre ilk iken geri kalma eğilimi yasşamaktadır. ama kullanılan sistem iyidir. biz reverse osmossis sistemi böbrek diyaliz makineleinde kan yıkamak için su üretiminde kullanırken tanıdık sonra ihlas da çalışan çok yakınım yani kaynım vasıtası ile daha detaylı bilgi sahibi olduk. hatta bizimki arıtmayı geliştirmek için onunla yatar kalkar oldu en sonunda bu yılda tasarım oldu ama durmak yok hala yenileme derdinde bunları şunun için yazdım ihlas ilk üretime geçtiğinde 90 lı yıllarda 45 tl iken aldım ve kullanıyorum markanın gelişimini de iyi biliyorum sonuç olarak size şöyle bir bilgi vereyim ihlas da tüm filtreler özeliklede en önemli olan 2 tanesi, aktif karbon ve membran f,ltreler kendi üretimleri. çünkü kaynım da önceleri her marka gibi ithal (çin malı ) filtreler kullanırken vicdani sıkıntı yüzünden ve kalite den ötürü kendileri üretir oldular ben oğlumu evlendirirken onada filtre almak istedim ama fiyat yüksek geldi zatn masraf dönemiydi oğlumda istemiyordu bende bir yapı marketten kople filtre aldım ve tüm filtreleri söktüm servisden aldığım ihlas filtreleri taktım gördüğüm şey şu idi aktif karbon benim aldığımda yarım idi ihlasın şeffaf olan kabında ise tam dolu idi bunu görünce memran filtreyi parçaldım ve gördümki rezalet bişi çin malı filtreyi her marka kullanıyor. uzak durmak lazım ben kendi filtremde hep ihlas dan alırdım ve süresi dolunca açar parçalar incelerim bir ara ist karaköydeki malzemecilerden aldım onuda parçaladığımda oda benim hoşuma gitmedi. şunu iddialı olarak söyleyebilirimki evet ihlasda fiat yüksek ama mal aldığınızın farkına varıyorsunuz ayrıca servisler işini takib ediyor. bence ucuz sistem alın içini değiştirin bu arada bendeki sistem eski model 4 filtreli idi kaynım zoru ile son lezzet verici alkali filtre olan Hindistan cevizli filtreyi de ilave ettik

bu arada bir mesajda bi yanlış yazılmışı da düzelteyim suyun iletkenliğini ölçmeye yarayan aletin adı TNS değildir TDS metredir arkadaşalr bu suyun içindeki mineral oranını gösterir bu nedir bu şudur dostlar bunda çıkan değer çok düşük yada 0 olmamalı olursa saf su hükmündedir ve insana zarar verir saf su, bu değer genelde 35 ler civarında istenir.

bazı tanıtımcılar suyun içine +,- eloktrod sokarlar ve su bi süre sonra su simsiyah olur derleki işte içdiginiz su bakın ne kadar kirli bu koca bir yalandır bu deney suyun içindeki minerallerin çokluğunu gösterir bu da insan için faydalıdır ancak mineral çok olduğu için lezzet ve tad konusunda sıkıntı olur kaba su deriz buna yada sert su deriz. filtreler bu mineralleri temizler alıkoyar temizler

ön filtre tortuları partikülleri temizler, aktif karbon filtre kabalığı alır yumuşatır.membran mikroplar içindir, tekrar aktif karbon ve lezzet filtresi yani Hindistan cevizli olan memranda atık su çıkar lağıma gider  bir filtre atıksu vermiyorsa bilinki alınan her şey içerde kalıyor ve bakteri üremesine sebeb olur.

birde detay vereyim tatil dönüşlerinde filtrenizin deposunu 1*2 kere tazeleyin ki kullanılmayan süreçte ki oluşumlar beklemelerden ötürü dışarı atılsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...